سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲:۴۹ قبل از ظهر

رئیس تأمین اجتماعی بافق از کاهش تعداد متقاضیان بیمه پروانه ساختمانی خبر داد

کد خبر: 6476
تعداد بازدیدکننده: 151
تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۳۹۱

رئیس تأمین اجتماعی بافق در گفتگو با  «بافق فردا» در خصوص تعداد بیمه شدگان ساختمانی، گفت: در طرح حق بیمه کارگران ساختمانی از سال ۸۹ تا کنون در مجموع ۳۸۱ نفر بیمه شده اند که از این تعداد ۲۱۵ نفر در سال ۸۹ و  براساس سهمیه اختصاص داده شده تعداد ۹۷ نفر  نیز در سال ۹۰ بیمه شده اند.

حجی محمدتشکری ادامه داد: در سال ۹۱ نیز طبق سهمیه تخصیصی ۶۹ نفر تا تیرماه از مزایای این طرح برخوردار شدند.

وی افزود: پس از تصویب  و اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی در سال ۸۹ تا کنون روند نزولی مراجعه کنندگان متقاضی بیمه پروانه ساختمانی را شاهد بودیم و این تعداد از  سال ۸۹ با  کاهش قابل توجه ای روبرو گردید و در سال ۹۰ نیز از ۴۷۱ فیش صادر شده برای متقاضیان پروانه ساختمانی فقط ۴۱۷ نفر نسبت  به پرداخت اقدام نمودند و مابقی ۵۴ نفر باقیمانده از پرداخت انصراف داده اند.

تشکری اضافه کرد: در ۴ ماهه اول سال ۹۱ از تعداد ۷۴ فقره فیش صادره صرفاً تعداد ۶۰ فقره آن توسط متقاضیان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل قریب به ۱۱درصد کاهش پرداخت فیش بیمه پروانه ساختمانی را شاهد هستیم.

وی افزود: در محاسبه این حق بیمه مواردی چون؛ قیمت منطقه ای، متراژ زیربنا، حداقل حقوق و ضرایب مربوطه دخالت دارد.

رئیس تامین اجتماعی بافق، با اشاره به گلایه ها و شکایت های شهروندان و متقاضیان بیمه های پروانه ساختمانی، بیان کرد: کاهش روند مراجعه متقاضیان پروانه همچنان ادامه دارد و امیدواریم به نحوی برنامه ریزی و اتخاذ تصمیم صورت گیرد تا شاهد نارضایتی و کاهش متقاضیان پرداخت بیمه ساختمانی نباشیم و با تمهیدات لازم سهمیه استفاده از طرح بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی نیز افزایش یابد .

۴ نظر

 1. شهروند می‌گه:

  خواهشمنداست طوری برنامه ریزی گردد که حداقل بتوان به طور اقساط پرداخت کرد.همین طور هزینه خانه سازی آنقدر زیاد است

 2. شهروند می‌گه:

  حاجی جان خواهشن یک کار مثبت برای بافق بکن لااقل پیگیری برای ساخت پلی تکنیک بکن که اینقدر قول ساخت را به ملت بافق دادن

 3. بیکا ر کارخانه زمرد می‌گه:

  هنوز در سال ۹۰ کارت مهارت برای متقاضیان صادر نشده و ما مجبوریم بیمه ازاد پرداخت کنیم به خدا کاری انجام بدیید کسی که حقشه از این بیمه استفاده کنه در این مورد دیگه پارتی بازی نکنید

 4. سعید می‌گه:

  من ۷۰۰ هزار تومان برای بیمه کارگران ساختمانی پرداخت کردم به دلیل اینکه شهرداری بدون بیمه پروانه صادر نمیکنه در حالی که بعضی بدون پرداخت حق بیمه پروانه براشون صادر شده لطفا پیگیری کنید