شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰:۴۵ بعد از ظهر

سی و دومین جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی برگزار شد

کد خبر: 64787
تعداد بازدیدکننده: 257
تاریخ: ۰۲ آذر ۱۳۹۴

دبیر کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی :

سی و دومین جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی برگزار شد

 

دبیر کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی از برگزاری سی و دومین جلسه کارگروه پیگیری مطالبات مردمی و کارگران سنگ آهن بافق در محل کارخانه های گندله و فولاد خبر داد.

حسن امیرزاده در گفتگویی تلفنی با خبرنگار”بافق فردا ” اظهار داشت: در ابتدای جلسه توسط کارشناسان مربوطه گزارشی از روند پیشرفت فولاد کسری داده شد و اعلام شد. یکشنبه آینده قرارداد نهایی با شرکت “ساینو استیل” چین و شرکت نصب قائم امضا می گردد.

وی افزود: عسکری، مدیرعامل سنگ آهن مرکزی در رابطه با تامین مالی پروژه گفت: این پروژه حدود ۴۰۴ میلیارد یورو هزینه دارد که ۸۵ درصد آن برعهده شرکت چینی طرف قرارداد و ۱۵ درصد مابقی به عهده شرکت سنگ آهن می باشد و قرار نیست به صورت نقدی پرداخت گردد و به صورت اقساطی و به مرور به پیمانکار پرداخت می گردد.

 

عسکری ادامه داد: به دلیل طلب ۵۰۰ میلیارد تومانی سنگ آهن از مجموعه ذوب آهن اصفهان و خوزستان، از نظر تامین مالی ۱۵ درصد هیچ مشکلی نداریم و پس از عقد قرارداد در خصوص ایجاد خط اعتباری جلسه ای در تاریخ ۲۰/۹/۹۴ با حضور بانک ملت و بانک مرکزی ایران و بانک توسعه صادرات چین به عنوان بانک عامل طرف قرارداد برگزار خواهد شد و حدود ۳ تا ۹ ماه طول می کشد تا بانک مرکزی ایران تضمین مورد نیاز شرکت چینی جهت شروع عملیات ساخت فولاد را ارائه دهد.

 

امیرزاده افزود: پس از آن شفیعیان، مشاور طرح فولاد اسفنجی مجتمع فلات مرکزی گزارشی از مراحل این پروژه به اعضای کارگروه ارائه نمود.

 

وی ادامه داد: فرماندار نیز با اشاره به صورتجلسات قبلی کارگروه و همچنین تعهد مدیریت فلات مرکزی گفت: باید حداکثر تا دی ماه سال جاری پروژه آهن اسفنجی عملیاتی گردد.

 

رئیس شورای شهرستان گفت: در ادامه از پروژه احداث گندله بازدید به عمل آمد و کلنگ زنی محل اجرای سیلوهای ذخیره کنستانتره “بین” به ظرفیت ۵ هزار تن انجام گردید و سپس گزارشی از روند این پروژه داده شد که پیمانکار پروژه نیز اعلام کرد آمادگی داریم هر ۱۵ روز از روند پیشرفت پروژه بازدید شود.

 

امیرزاده افزود: پس از قطع ید پیمانکار قبلی پروژه، قرارداد با شرکت فکور صنعت و کوبه استیل ژاپن بسته شده و عملا کار ساخت کارخانه گندله آغاز شده است و قریب ۸۵ درصد تامین اعتبارات توسط شرکت NFC انجام خواهد شد و زارع، نماینده شرکت فکور صنعت در جلسه اعلام نمود در خصوص تامین مالی پروژه هیچ مشکلی نداریم و تمام مسئولیت آن را می پذیریم.

 

وی ادامه داد: بنا به گفته مدیر پروژه گندله، پس از اتمام پروژه ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد، ضمنا تا پایان سال ۱۲۰ نفر در این پروژه به کار گرفته خواهند شد.

دبیرکارگروه گفت: صحبت در مورد امنیت شغلی کارگران و همچنین روز مزد دائم شدن کارگران از دیگر مباحث این جلسه بود که عسکری در این خصوص گفت کمیته های مربوطه تشکیل شده و پیگیر مراحل گزینش نیروها هستیم و بهتر است این امر در آرامش انجام شود و این موضوع به هیچ گروهی ارتباطی ندارد و مقرر شد این موضوع صرفا از طریق کارگروه پیگیری شود و همچنین وی ادامه داد همان طوریکه الستی، عضو هیئت مدیره در آخرین جلسه گزارش دهی کارگروه در مسجد جامع در تاریخ ۱۳۹۴/۷/۱۹، اعلام نموده است تا پایان سال جاری یک سوم کارگران تبدیل وضعیت، روز مزد دائم خواهند شد.

۸ نظر

 1. علی می‌گه:

  سلام
  فقط خواهشا پیگیری کنید
  آقای صباغیان لطفا پیگیری کنید
  شما که میگویید حق ستاندنی است

 2. سلام بهترینها می‌گه:

  سلام بر همگی
  ای کاش از همون اول مطرح میکردید که کارگروه پیگیر رومزد دائم است.
  الان هم ما هم خوشحال هستیم که کارگروه پیگیر باشد .
  البته فرماندار هم باید تشکر کرد چون خیلی پیگیر هسیتند
  کارگروه انتخاب شده و باید تلاش کند که کار نتیجه بدهد .

 3. امیر حسین می‌گه:

  باسلام
  دوباره شما جلسه گرفتید جمع کنید با اعصاب همه

 4. یک کارگر تبدیل تبدیل وضعیت می‌گه:

  ضمن تشکر از آقای عسکری و کارگروه بخصوص آقای صباغیان نماینده شجاع کارگران پیرامون روزمزد شدن ما کارگرها من به عنوان یک کارگر چند سوال داشتم که اگر صلاح دانستند پاسخ فرمایند
  ۱- چرا اقای عسکری هیچ نیروی تبدیل وضعبتی را علی رغم درخواست کارگران در این کمیته مربوطه قرار نمی دهد . آیا این یک دهن کجی به این قشر کارگرها نمی باشد .
  ۲- علت فعال شدن دوباره بچه های انجمن صنفی در این برهه چی می باشد
  ۳- اقای امیرزاده اگر تا انتخابات مجلس که قبل از سال است روزمزد انجام نشد . چه جوابی برای کارگرها خواهید داشت
  ۴- اقای عسکری بفرمایند برای یک شرکتی که بیش از ۵۱ درصد ان خصوصی است قضیه گزینش نیروها به چه منظوری انجام می پذیرد . آیا کسانی که در سال ۹۳ پیگیر قضایا بودند از این فیلتر باز می مانند؟
  ۵- اقای امیرزاده بفرمایند این جمله که گفته اید این موضوع به هیچ گروهی ارتباط ندارد به چه مفهومی است . مگر در این زمینه گروه خاصی پیگیری میکرده است ؟

 5. علی می‌گه:

  خدا خیرتون بده قضیه روزمزد دائم را حل کنید مابقیش حله

 6. بافقی می‌گه:

  سلام بروید فکر نان کنید که خربزه ابه حقوق کار گران را نمی دهند شعار می دهند

 7. کارگر می‌گه:

  کاشکی اقای قرارداد معین جای من بودی تا میفهمیدی و این حرفها را نمیزدی
  من فهمیدم که منظور از گروه چیه . چطور شما نفهمیدی. ضمناحقوق خوب و کارانه میگیرید زیاد خوشی زده زیر دلتون . ما کارگروه را قبول داریم و حمایت میکنیم
  آقای عسکری . آقایان کارگروه شرکتی ها چی؟ توحساب ما هم باشید
  حقوق من ۱۲۰۰ و همکار کناری من و مثل من ۲۵۰۰ . نوش جونش

 8. حسینعلی می‌گه:

  فقط میتونم بگم متاسفم آنهم برای آیندگان و متاسفم برای اینکه میخواهید برای برخی حاشیه امن درست کنید با وجود اینکه الان هم که کمی از نظر قرارداد پایشان لرزان است کار نمیکنند و نق میزنند و همیشه طلبکارند