سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱:۰۸ بعد از ظهر

شورای نظارتی بر طرح تحول نظام سلامت اداری شهرستان تشکیل شود

کد خبر: 64930
تعداد بازدیدکننده: 206
تاریخ: ۰۵ آذر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ در نشستی با حضور معاون و کارشناس دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد استانداری ، معاون فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان بافق ؛ روشهای بازرسی ، طرح تکریم ارباب رجوع و سلامت اداری مورد بحث قرار گرفت.

در ابتدا معاون فرماندار بافق با اشاره به اینکه برنامه تحول در نظام اداری کشور مصوبه شورای عالی اداری کشور می باشد گفت : به منظور ایجاد تحول در نظام اداری کشور و نیز بررسی علمی و دقیق اقداماتی که در سازمانها انجام میشود ، برنامه ای تحت عنوان تحول در نظام اداری تنظیم و تصویب شد.

محمد علی طالعی هدف از اجرای این طرح را تحول در ساختارهای تشکیلاتی دولتی برشمرد و تصریح کرد : سرعت، صحت و دقت در انجام کار مراجعان ، چگونگی رفتار و برخورد با خدمت گیرندگان و اطلاع رسانی مناسب ، برنامه ارتقاء و حفظ کرامت مردم در نظام اداری به عنوان یکی ار برنامه های هفتگانه تحول در نظام اداری می باشد.

در ادامه معاون دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد استانداری یزد با تاکید بر تشکیل شورای نظارتی شهرستان گفت : به منظور ارتقاء سلامت اداری ، ارتقاء و حفظ کرامت مردم در نظام اداری و بازرسی های مدون و برنامه ریزی شده از مجموعه ادارات شهرستان می باید این شورا تشکیل و به صورت منظم تشکیل و گزارش آن به استان ارسال شود.

علی بابائی با اشاره به اهداف تشکیل شورای نظارتی در شهرستان گفت : رسیدگی به تخلفات اداری ، برقراری ارتباط های مستمر با مراکز خدماتی ، علمی و آموزشی ، تلاش برای انتخاب بازرس نمونه شهرستان ، همکاری با نشریات به ممنظور آگاه سازی مردم ازجمله اهداف و اقداماتی است که در این شورای می بایست اجرایی شود.

وی به اجرای دقیق طرح تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع در نظام اداری اشاره کرد و هدف از اجرای این طرح را اطلاع رسانی مناسب به مراجعان درباره نحوه خدمت رسانی ، تدوین منشور اخلاقی سازمان، نظر خواهی از مراجعان به اداره ها ، دریاره کیفیت خدمت دهی و چگونگی برخورد کارکنان و نظر سنجی از مردم درباره رضایت آنان از کیفیت خدمت رسانی دستگاه های دولتی بیان کرد.

در ادامه کارشناس ارشد دفتر بازرسی استانداری یزد به شاخص های یک مدیر موفق در سازمان اشاره کرد و گفت : تصمیم گیری بجا و دقیق ، بکارگیری از کارشناسان خبره در مدیریت های اجرایی ، پیشه کردن نظم و تقوا در امور ، دستگیری از کارمندان نیازمند و مشکل دار ، داشتن روحیه تعامل با سایر دستگاههای ، قرار دادن جانشین خوب ، داشتن تدبیر و اندیشه عالی ، کشف و شناخت لغزشگاههای سازمان ، مراقبت و نظارت دقیق بر مجموعه ، ترفیع و تشویق کارکنان از جمله مهم ترین شاخص های مدیر موفق می باشد.

در پایان برخی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان به بیان نظرات ، سوالات و پیشنهادهای خود پرداختند.

IMG_0945 IMG_0952 IMG_0957 IMG_0966

۱ نظر

  1. منتقد می‌گه:

    سلام فکر کنم نیروی انتظامی که نمایندش سرهنگ کمالی بود از همه یگانهای دیگه سالم تر باشه