دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸:۵۰ بعد از ظهر

اصلی ترین هدف تعزیرات حکومتی نظارت دقیق بر بازار است

کد خبر: 65190
تعداد بازدیدکننده: 261
تاریخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ در دیدار مدیر کل تعزیرات استان یزد با فرماندار بافق در خصوص بازرسی ، اصلاح و اعمال قانون بر عملکرد اصناف شهرستان تاکید و مواردی به تصویب رسید.

فرماندار بافق در این نشست برلزوم توجه جدی مدیریت تعزیرات شهرستان در نظارت بر بازار تاکید نمود و خاطر نشان کرد : یکی از اهداف اصلی تعزیرات حکومتی نظارت دقیق بر بازار از حیث بهداشت،گران فروشی،کالاهای فاسد شدنی می باشد.

سید مهدی طلایی مقدم در ادامه با اشاره به جایگاه حساس تعزیرات حکومتی ، تعامل مدیریت تعزیرات حکومتی شهرستان با مدیریت اجرایی شهرستان وسایر نهادها را خواستارشدو اظهار داشت : تعزیرات حکومتی نقش اثر گذاری در ارتقاء همدلی و همبستگی میان دولت و ملت دارد که در صورت اهمال در انجام وظایف خود می تواند موجب نارضایتی عمومی و آسیب های مخرب اجتماعی را فراهم آورد.

وی راه اندازی و فعالیت همه روزه دفتر تعزیرات بافق را خواستار شد و اظهارداشت : کارکرد تعزیرات حکومتی به عنوان یکی از دستگاه های متولی تنظیم بازار و ارزاق مورد استفاده مردم در جلب رضایت عمومی مردم نقش مهمی دارد و به همین دلیل باید از نظامندی و سازمان یافتگی محکمی برخوردار باشد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد در ادامه با اشاره به اینکه هدف ما اصلاح و بازدارندگی از تخلف است گفت : باید از اصناف و بازاریان به عنوان یک قشر زحمتکش جامعه حمایت کرد و در مقابل می بایست با افراد متخلف طبق قانون برخورد جدی صورت گیرد.

علی بیژن نیا افزود : در دولت یازدهم بر حضور مستقیم تعزیرات حکومتی در امور تنظیم بازار در همه شهرستان ها تاکید شده که تحقق این امر به فعال سازی گسترده بازرسی های سیار برای رسیدگی سریع و قانونی به تخلفات احتمالی نیاز است.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه نخست سال بیش از ۶۶۰ مورد بازرسی توسط بازرسان صورت گرفته است گفت : این آمار نشان از افزایش ۵۰ درصدی بازرسی نسبت به سال گذشته دارد که تا کنون ۱۳۳ مورد گزارش بازرسی در حال رسیدگی ، تشکیل پرونده و صدور رای می باشد.

در ادامه روسای ادارات صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق اصناف به بیان نظرات و پیشنهادت خود پرداختند.

IMG_1156 IMG_1157 IMG_1158

۱ نظر

  1. سازنده و هدفمند می‌گه:

    با سلام و احترام
    بدون هیچ مقدمه ایی به یک موضوع خیلی جالب و در نوع خود عجیب اشاره می نمایم.کجا دنیا دیدیت که بازرسان تعزیرات هنگامی که فروشگاه بسته می باشد و با یک نگاه از پشت شیشه ،گزارشی بر عدم قیمت اجناس ارائه می نمایند و از همه عجیب تر که خود تعزیرات حکم جریمه نیز صادر کرده است.و نیز به تعزیرات شهرستان مراجعه کردیم که در جواب به ما گفتن از یزد بازرسان تشریف آوردند و گزارش و حکم از تعزیرات یزد صادر گردیده ،به نظر شما مخاطبان این جواب قانع کننده ای می باشد.حال از مسئولین خواهشمندیم یک جواب قابل هضم و منطقی یا حتی در حد توانی که دارند پیگیری نمایند.با تشکر از شما.