یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۸:۱۴ بعد از ظهر

رونمایی از آینه کاری رواق شهداء آستان امامزاده عبدالله (ع) در دهه فجر

کد خبر: 65488
تعداد بازدیدکننده: 182
تاریخ: ۲۴ آذر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، فرماندار بافق در دیدار رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ضمن تبریک هفته وقف و تقدیر از تلاشهای مجموعه اداره اوقاف، به مباحثی در رابطه با فرهنگ وقف در جامعه اسلامی پرداخته و خاطر نشان کرد: مساله وقف ریشه در فرهنگ دینی ما دارد، چنانکه در طول سالیان متمادی موقوفات زیادی از طرف مردم انجام شده است.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به وفور اماکن و بقاع متبرکه در شهرستان بافق، اظهار داشت: وجود فضای کافی و نیز حضور مردم در این اماکن، ظرفیت خوبی برای فعالیتهای فرهنگی و مذهبی است که باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی از وجود آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) را به عنوان یک قطب مذهبی ، فرهنگی و گردشگری در شهرستان بافق یاد کرد و گفت:در سند توسعه شهرستان ، امامزاده عبدالله (ع) به عنوان محور و در راس فعالیت های فرهنگی، مذهبی و گردشگری قرار دارد و امیدواریم با همیاری و مشارکت مجموعه مسئولان شهرستان گام های موثر در توسعه این آستان برداریم.

در ادامه این دیدار رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گفت : اداره اوقاف در سه حوزه مساجد ، موقوفات و بقاع متبرکه فعالیت می کند.

حجت الاسلام محمد علی کارگران با توجه به فعالیت اوقاف در حوزه بقاع متبرکه گفت: از آنجایی که بقاع متبرکه در حوزه های مختلف از جمله مرمت و جذب خیرین فعالیت میکند تا کنون بیش از ۱۵۰۰ متر مربع رواق های داخلی این آستان مرمت و آینه کاری شده است.

وی افزود : به همت خیرین شهرستان ۱۲۰۰متر مربع رواق شهداء این آستان با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال بهسازی و آینه کاری شده و انشاء الله در دهه فجر رونمایی خواهد شد.

در ادامه حجت الاسلام کارگران به برنامه ها و فعالیت های آینده این آستان اشاره کرد و گفت: سنگ فرش صحن جدید آستان ، راه اندازی سیستم گرامیش جدید آستان و تجهیز و راه اندازی فیبر نوری آستان به منظور پوشش رسانه ای فعالیت های این بقه متبرکه از جمله اقدامات آینده این آستان می باشد.

DSCN2527 DSCN2533