دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۲:۰۴ بعد از ظهر

کاپیتولاسیون شکارحیوانات و پرندگان به روستاهای بافق رسید

کد خبر: 65622
تعداد بازدیدکننده: 164
تاریخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۴

کاپیتولاسیون شکارحیوانات و پرندگان به روستاهای بافق رسید

آخر هفته روستای شیطور را برای دید و بازدید از دوستان و آشنایان انتخاب کردم به دلیل سردی هوا ساعت ۹ صبح جمعه از خانه بیرون آمدم و شروع به پیاده روی در حاشیه صحرای شیطور و چاه صفائیه این روستا کردم که با صحنه عجیبی مواجه شدم شکارچیانی که پرنده های بی زبان را هدف گلوله تفنگ های شکاری خود قرار می دادند و در همان نزدیکی آتشی روشن نموده و کباب کبکی به راه انداخته بودند شگفت زده شدم و از بعضی افراد بومی که در صحرا مشغول کار بودند دلیل این شکار بی رویه را جویا شدم که آن ها اظهار بی اطلاعی نمودند و نارضایتی خود را از این عمل قبیح اعلام نمودند و گفتند جدا از اینکه این سرمایه های زیست محیطی از بین می رود خطرات جانی برای مردمی که در صحرا و چاه صفائیه شیطور مشغول بکار هستند و غافل از هدف گیری این شکارچیان هستند بوجود آورده اند یکی از این افراد در حین صحبت هایش گفت شنیده است این شکارچیان با مجوز محیط زیست اقدام به این کار نمودند این در حالی است که ورود شکارچیان علی الخصوص شکارچیان حرفه ای از شهرهای مختلف استان و حتی برخی استان های دیگر در زمان دولت فعلی به اوج خود رسیده بگونه ای که این شکارچیان با آسانی مجوز شکار را دریافت می کنند و دوستداران محیط زیست که قبلا برای مسائل واهی محیط زیست این منطقه سینه چاک می کردند الان قلمشان کند شده و جوهر خودکارشان برای دفاع از این پرنده خشک شده است .

حال از مسئولین محیط زیست شهرستان و استان تقاضا داریم که در جوابیه ای علت شکار بی رویه این پرنده را در منطقه شیطور مشخص و نظارت خود را تشدید کنند تا عرصه زیست محیطی این منطقه مورد دستبرد سود جویان قرارنگیرد.

مقام معظم رهبری در پاسخ به این استفتاء که« حکم شرعی شکار حیوانات به منظور تفریح – چه بی مجوز قانونی و چه با مجوزهایی که معمولا دربرابر پرداخت پول صادر می شود» آورده اند:

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
بسمه تعالی
صید لهوی* حرام است ( چه برای آن قانونا مجوز صادر شده باشد یا نه ) اما اصل صید اگر برای تامین نیاز اگر خلاف مقررات نباشد جایز است.
)
لهو یعنی کار بیهوده و در این جا منظور شکار برای تفریح و خوشگذرانی است(

مقام معظم رهبری به صراحت حرام بودن شکار بیهوده برای سرگرمی را حتی با مجوز قانونی اعلام کرده اند! یعنی بنا براین حکم کار دولت در صدور مجوز برای شکار تفریحی هم حرام و خلاف می باشد

۴ نظر

 1. حمید می‌گه:

  مسئولین تبارک الله

 2. حسین می‌گه:

  یوزپلنگ که مال بافق بود دادن اردکان اینکه یه پرنده است
  مسئولین محیط زیست بافق و یزد مبارک باشه

 3. شهروند می‌گه:

  خیلی کاربدی می کنند

 4. فتوحي بافقي می‌گه:

  دوست عزیز الان فصل شکار هست و در کل کشور هم اجرا میشود و کاملا قانونی است ربطی به محیط زیست بافق یا یزد هم ندارد . هر ساله از اواخر پاییز تا اوایل زمستان فصل شکار پرندگان شروع میشه . روزهای شکار هم پنجشنبه و جمعه است و در هر روز ۴ قطعه پرنده هم میتوان شکار کرد . کسایی که مجوز حمل سلاح دارند بصورت قانونی میتونند پروانه شکار بگیرند . و هیچ ربطی هم به این دولت و دولت قبل هم نداره و بیش از ۴۰ ساله که این قانون وجود داره برادر محترم . خواهشا اگه میخواهید مطلبی در سایت بنویسید کمی تحقیق بفرمایید . یه موضوع دیگه این که اگه مطلبی مینویسید با اسم خودتون توشیح بفرمایید .