سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۱:۵۱ بعد از ظهر

دیدار مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با امام جمعه بافق

کد خبر: 65769
تعداد بازدیدکننده: 229
تاریخ: ۰۲ دی ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد به همراه فرماندار بافق و هیات همراه با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

“مجید جوادیان زاده” در این دیدار که در دفتر امام جمعه برگزار شد ضمن تشریح اقدامات ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به منظور ارج نهادن به مقام و جایگاه انسان در جامعه با دو رویکرد و هدف اساسی، حفظ حقوق شهروندی و عفاف و حجاب افراد در جامعه تشکیل شده است.

وی در ادامه این جلسه بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت ائمه جمعه و نشریات و رسانه ها در زمینه صیانت از حقوق شهروندی و فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب تاکید نمود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد افزود:خوشبختانه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی برای خدمت‌رسانی به مردم و صیانت از حقوق شهروندی انجام‌شده است اما تحقق این مهم نیاز به همدلی، تعامل و مشارکت بیشتر همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان دارد.

امام جمعه بافق نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه انسان در فرهنگی دینی گفت: انسان در فرهنگ دینی و سیره ائمه اطهار (ع) همواره از جایگاه ویژه برخوردار بوده است و انسان از هر قوم و ملتی و با هر آیینی  که باشد جایگاه رفیعی دارد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی برخورد دقیق و ظریف با افراد جامعه را از سیره ائمه و جز ویژگی های اساسی دین مبین اسلام عنوان کرد و گفت: در زمینه فرهنگ سازی عفاف و حجاب در جامعه و صیانت از حقوق شهروندی باید رفتار و برخورد ها به شیوه ای صیحیح و مناسب صورت گیرد تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

امام جمعه بافق در پایان با قدردانی از مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد اقدامات مسئولان ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان را مثبت ارزیابی نمود و از زحمات آنان در این ستاد تشکر کرد.

IMG_1949 IMG_1950 IMG_1955 IMG_1953