یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۳۰:۵۱ بعد از ظهر

لزوم آشنایی شهروندان از حقوق شهروندی خود

کد خبر: 65777
تعداد بازدیدکننده: 157
تاریخ: ۰۲ دی ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ جلسه مشترک ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با شورای فرهنگ عمومی بافق با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد ، فرماندار بافق ، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان ادارات و نهاد های عضو این ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در این جلسه ضمن تشریح اقدامات و فعالیت های این ستاد گفت:ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به منظور ارج نهادن به مقام و جایگاه انسان در جامعه با دو رویکرد ، حفظ حقوق شهروندی و عفاف و حجاب افراد در جامعه تشکیل شده است.

مجید جوادیان زاده با بیان اینکه حقوق شهروندی همه مردم باید رعایت شود افزود: باید همه گروههای اجتماعی از قبیل معلولین، سالخوردگان ، نوجوانان و جوانان، بیماران خاص و مهاجرین را با تمام وجود لمس کرد و برای تامین و صیانت از حقوق شهروندی آنها کوشا باشیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد با بیان اینکه تاکنون بیماران خاص و صعب العلاج آنگونه که باید و شاید در جامعه دیده نشده اند گفت: این گروه بیماران خاص نیازمند توجه ویژه اند و باید برای تامین نیازهای جسمی و روحی آنها تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی بر مناسب سازی معابر و اماکن عمومی برای مراجعه آسان بیماران و معلولان تاکید کرد و افزود: شهرداری و دستگاههای اجرایی باید به این نکته توجه داشته باشند که باید سهولت عبور و مرور افراد بیمار، سالخورده و معلول را فراهم کنند.

جوادیان زاده به اهمیت رعایت حقوق شهروندی و ابلاغ منشور این مبحث اشاره کرد و گفت: این منشور شرح وظایف دستگاههای اجرایی را تفکیک کرده تا از انجام امور به صورت سلیقه ای و موازی کاری جلو گیری شود.

فرماندار بافق هم در این نشست با تبریک هفته وحدت و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) با ارائه گزارشی از عمکرد ستاد صیانت از حقوق شهروندی و شورای فرهنگ عمومی شهرستان بر ضرورت کار کارشناسی شده در این زمینه تاکید نمود و اظهار داشت: عدم آشنایی شهروندان از حقوق شهروندی خود یکی از مهمترین معضلات جامعه امروز می باشد.

سید مهدی طلایی مقدم تصویب سند فرهنگی شهرستان بافق را یکی از اقدامات مثبت در زمینه حفظ حقوق شهروندی عنوان نمود و افزود: برنامه ریزی برای آینده بر اساس آمار و اطلاعات واقعی ، بررسی نقاط ضعف و قوت در این سند دیده شده تا کارهای علمی و فرهنگی مدون و مصوب داشته باشیم.
فرماندار بافق اضافه کرد: در حوزه پژوهش مسائل فرهنگی و حقوق شهروندی اقدامات خوبی از سوی برخی از ارگان های شهرستان از جمله شرکت سنگ آهن مرکزی صورت گرفته است و ما امیدواریم تا افق ۱۴۰۴ در مقوله فرهنگی و توسعه پایدار این شهرستان با هماهنگی و همدلی مردم و مسوولان گامهای موثری برداشته شود.
در پایان این جلسه از مدیران اداراتی که در امر رعایت و صیانت از حقوق  شهروندی بیشترین تلاش را کرده بودند با اهدا لوح سپاس، تجلیل شد.

 

 

IMG_1960 IMG_1966 IMG_1967 IMG_1971 IMG_1973 IMG_1987 IMG_1994