شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱:۴۳ قبل از ظهر

فرهنگ سازی در جذب خیرین آموزشی و مشارکت مردم در امر آموزش و پرورش

کد خبر: 65864
تعداد بازدیدکننده: 191
تاریخ: ۰۳ دی ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ ۱۶۲ نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان با حضور فرماندار ، بخشدار مرکزی ، رئیس و معاونین آموزش و پرورش و سایر اعضا در مجتمع رفاهی خانه معلم بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در ابتدا ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت با اشاره به وجود منابع نیروی انسانی و وجود دانش آموزان با استعداد و متفکر در بافق گفت : آموزش و پرورش با وجود چنین منابعی می تواند مسیر رشد و شکوفای خود و شهرستان را هموار سازد به شرطی که مدیریت صحیح منابع به طور دقیق انجام شود و این برنامه باید از اولویت های کاری در این سازمان باشد .

سید مهدی طلایی مقدم با تاکید بر اینکه مردم باید به امر تعلیم و تربیت توجه ویژه ای داشته باشند تصریح کرد : فرهنگ سازی در جذب خیرین آموزشی و مشارکت مردم در امر آموزش و پرورش موجب می شود تا آنان نسبت به این امر مهم حساس شوند و در حفظ و رشد آن اهتمام ورزند.

وی آینده نگری و تثبیت مدیریت در امور اجرایی را منزله پیشرفت و توسعه خواند و تصریح کرد : چشم انداز آموزشی در سند توسعه شهرستان به تحول در نظام آموزش و تامین نیروی انسانی کارآمد و متفکر اشاره شده پس باید با هدف و برنامه ریزی رو به جلو حرکت کنیم.

در این جلسه رئیس و معاونین آموزش و پرورش بافق گزارشی از وضعیت آمار دانش آموزان برگزیده جشنواره های فرهنگی ، هنری و ورزشی ، برگزاری المپیاد درون مدرسه ای و اقدامات صورت گرفته در خصوص ارتقاء سیستم گرمایشی مدارس ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه در خصوص پیگیری احداث ساختمان کانون فرهنگی و تربیتی و پژوهسرای دانش آموزی ، بررسی راهکارهای مناسب در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش ، جلوگیری از بی سوادی در شهرستان و جذب اعتبارات خیری و سازمانی جهت رفع مشکلات مدارس تیادل نظر و تصمیم گیری شد.

IMG_2035 IMG_2038 IMG_2039