یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۱:۱۳ قبل از ظهر

کسب چنین رتبه ای خارج از تصور نبود

کد خبر: 6750
تعداد بازدیدکننده: 465
تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۱

نفر چهارم کنکور سراسری در رشته هنر :
طوبی شیخشاب بافقی در مصاحبه با بافق نیوز با اشاره به وضعیت درسی در دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی بیان کرد : طی سه سال دبیرستان در رشته ی ریاضی-فیزیک تحصیل می کردم و وضعیت درسی خوبی داشتم و معمولا جزو شاگردان ممتاز بودم.

طوبی شیخشاب بافقی در مصاحبه با بافق نیوز با اشاره به وضعیت درسی  در دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی خود  بیان کرد :  طی سه سال دبیرستان در رشته ی ریاضی-فیزیک تحصیل می کردم و وضعیت درسی خوبی داشتم و معمولا جزو شاگردان ممتاز بودم. سال پیش دانشگاهی و بعد از تغییر رشته م به هنر، در تمام آزمون های داخلی رتبه ی زیر پنج می آوردم و در سه آزمون سنجش (یک آزمون قبل عید و دو آزمون اول جامع) رتبه ی ششم  کشور را کسب کردم.
وی با اشاره به اینکه ساعت مطالعه ی یکسانی نداشته وبیشتر متکی به کلاس ها بوده است  تا مطالعه ی فردی، افزود :  به طور میانگین روز هایی که کلاسی نداشتم شش تا هفت ساعت و روز هایی که زمانم در کلاس ها سپری می شد چهار تا پنج ساعت به مطالعه می پرداختم
نفر چهارم کنکور در رشته هنر در پاسخ به سوال مطالعه ای که انجام میدادین چه قدرش مفید و چه قدرش غیر مفید بود  گفت : دقیقا نمی توانم این مقادیر را تخمین بزنم. اما سعی داشتم که ساعات مطالعه م را کاهش دهم و در عوض کیفیت مطالعه م را افزایش دهم.
وی ادامه داد به طور کلی  در کلاس تست زنی خاصی شرکت نکردم. از مرداد ماه سال نود در آموزشگاهی ثبت نام کردم و تا پایان با برنامه های همان آموزشگاه پیش رفتم.
طوبی شیخشاب کسب چنین رتبه ای را خارج از تصور ندانست و افزود برای کسب چنین رتبه ای تمام تلاش خود را انجام داده بودم و دبیرانم در این امر  مرا یاری می رساندند .
وی در پایان به کنکوری ها توصیه کرد علاوه بر مطالعه و بالا بردن سطح علمی برای کنکور، به مهارت آزمون دادن هم بپردازند و سعی کنند  طوری مطالعه کنند که بتوانند در جلسه ی کنکور از ماکزیمم دانششان استفاده کنند. برگ برنده ی کنکور در دست کسانی ست که بیشینه ی اطلاعاتشان را در پاسخ به سوالات به کار می برند. و به جای بالا بردن کمیت درس خواندن، به کیفیت این مساله توجه نشان دهند.

۹ نظر

 1. بیکار می‌گه:

  خوش به حالش.

 2. باران می‌گه:

  با اینکه رشته خودشان چیز دیگری بوده کسب این رتبه واقعا نشان از تیزهوشی و درک هنری بالای ایشان است .این موفقیت شعار خواستن توانستن را درحداعلا نشان داده.جوانان شهر باید الگو بگیرند وهیچ گاه از تلاش برای نیل به هدفشان مایوس نشوند. جا دارد این موفقیت را به سرکار خانم شیخ شاب وخانواده محترمشان تبریک گفته وبرایشان آینده ای درخشان آرزو نماییم .

  • طوبي شيخ شاب می‌گه:

   ممنونم
   لازم به ذکر است که به دلیل تمرکز بیشتر هنرستانی ها در سه سال اول به کار عملی، و به خصوص عدم تمرکز به دروس عمومی، در سال کنکور هنرجویان هنرستانی نسبت به دانش آموزان رشته های دیگر، دچار ضعف درسی میشوند و برای جبران ضعفشان به پشتکار مضاعفی احتیاج دارند. به همین علت رتبه های برتر کنکور هنر معمولا از دانش آموزانی هستند که از رشته های دیگر در سال چهارم وارد این رشته میشوند

 3. رویا می‌گه:

  تست زنی رو هر کسی میتونه انام بده هر کسی ولی کاره عملی چی؟مهارت در هنر رو چی ؟با تست میشه جواب داد؟

  • طوبي شيخ شاب می‌گه:

   رشته های تحصیلی زیرگروه هنر به دو گروه متمرکز و نیمه متمرکز تقسیم میشوند
   در دسته ی نیمه متمرکز رشته هایی مثل نقاشی، موسیقی، نمایش، طراحی صنعتی و… به چشم میخورند
   برای قبولی در رشته های نیمه متمرکز نیاز به موفقیت در آزمون عملی هر رشته ست که در اواخر آبان برگزار میشود.

 4. رضا می‌گه:

  ای بابا با چه دل و امیدی درس می خونی وقتی وضعیت شغلی اینگونه است .

 5. رنجبر می‌گه:

  خانم شیخشاب
  از اینکه به سایت سر زدید و به سوالات جواب دادید تشکر
  اولین رشته ای رو که انتخاب کردید چیه
  به بافق هم رفت وامد دارید یا نه؟

 6. علي می‌گه:

  جناب رضا خان
  تنبلی و بی حالی و درس نخوندن و بهونه تراشیدن چیزی را درست نمی کنه باید زحمت کشید
  دل به دریا زد رفت تو دانشگاهای معتبر ودرس خوند علم اموخت

  دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت******
  دایما یکسان نباشد کار دوران غم نخور******
  مشکل بیکاری هم با سعی و تلاش و برنامه ریزی حل میشه غم نخور