دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳:۴۱ بعد از ظهر

پرونده واگذاری هشت طرح فولادی روی میز کمیسیون اصل ۴۴ مجلس

کد خبر: 7191
تعداد بازدیدکننده: 112
تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۱

فولادگر خبر داد:

پرونده واگذاری هشت طرح فولادی روی میز کمیسیون اصل ۴۴ مجلس

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی ونظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس از رسیدگی به واگذاری هشت طرح بزرگ فولادی به شرکت های چینی به جای بخش خصوصی در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: ابعاد مختلف این واگذاری در کمیسیون اصل ۴۴ مورد رسیدگی قرار می گیرد.

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود: ابعاد مختلف واگذاری هشت طرح بزرگ فولادی به شرکت های چینی به جای بخش خصوصی در کمیسیون اصل ۴۴ مورد رسیدگی قرار می گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ابعاد مختلف این واگذاری باید در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد چرا که مجلس بر لزوم توجه به بخش خصوصی تاکید دارد اما مخالف جذب سرمایه گذار خارجی نیز نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به واگذاری یکی از این طرح ها به بخش خصوصی گفت: فولاد بافق پیش از این به بخش خصوصی واگذار شده بود که روند کارآن باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود که واگذاری این دست از پروژه ها به بخش خصوصی تا چه اندازه موفق بوده است.

وی ادامه داد: بدون شک بخش خصوصی ما کاستی‌هایی دارد اما به این معنی نیست که نمی تواند از پس اجرای پروژه های صنعتی برآید.

فولادگربا تاکید بر این مطلب افزود: روند واگذاری فولاد بافق مورد بررسی قرار می گیرد تا مشخص شود واگذاری این طرح ها به شرکت های چینی تا چه اندازه درست و به جا بوده است.

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی ونظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس تاکید کرد:به هیچ عنوان مخالف مشارکت با سرمایه گذاران خارجی نیستیم اما بر لزوم توجه به بخش خصوصی نیز تاکید داریم و از این منظر کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس بررسی ابعاد مختلف این واگذاری را در دستور کار خود قرار می دهد./

۳ نظر

 1. ک-عسکری می‌گه:

  http://www.donya-e-eqtesad.com/
  شرکت‌های سنگ آهن مرکزی جهت واگذاری
  در جلسه اخیر هیات واگذاری با اضافه شدن نام شرکت‌های سنگ آهن مرکزی و نورد و لوله اهواز به فهرست بنگاه‌های قابل واگذاری گروه یک سال ۹۱ موافقت شد
  در این فهرست جامع شرکت‌های قابل واگذاری در سال ۱۳۹۱ توسط سازمان خصوصی‌سازی اعلام شده که بر این اساس، نام ۲۰۹ شرکت قابل واگذاری در گروه یک و ۱۳۱ شرکت در گروه دو به این شرح است:
  – ب) شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(۳ شرکت):
  فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، تهیه و تولید مواد معدنی، فنی مهندسی نوین معدن
  ب)آبفا روستایی استان یزد،شهرک‌های صنعتی استان یزد،توزیع نیروی برق استان یزد،مدیریت تولید برق یزد،
  – ب) شرکت‌های زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان(۳ شرکت):
  فرهنگی ورزشی پرسپولیس، فرهنگی ورزشی استقلال

 2. بافقی می‌گه:

  اقای عسگری به حاج حبیب حسن زاده بگویید اس ام اس دهد خصوصی سنگ اهن کذب محض است

 3. حزب ا... می‌گه:

  موج جدیدیدی از انقلابی دیگر در بافق در حال شکل گرفتن است خدا اخر عاقبت نا بافقی ها را ختم به خیر بکند افای عسگری و عواملش امنیت جانی نخواهند داشت انصار حزب ا…