پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۲:۳۳ قبل از ظهر

۹۰ درصد مراجعات مردم به فرماندار بافق برای اشتغال است

کد خبر: 7611
تعداد بازدیدکننده: 110
تاریخ: ۰۱ شهریور ۱۳۹۱

۹۰ درصد مراجعات مردم به فرماندار بافق برای اشتغال است/ نرخ ۶ درصدی بیکاری
بافق – خبرگزاری مهر: فرماندار بافق گفت: ۹۰ درصد مراجعات مردم شهرستان بافق به فرمانداری در مورد بیکاری و اخراج از کار است.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین ندافیان در نشست کمیسیون کارگری شهرستان بافق که با حضور مدیرکل سیاسی استانداری یزد برگزار شد، با تاکید بر ضرورت توجه به زیرساختهای توسعه در شهرستان بافق اظهار داشت: با وجود اینکه شهرستان بافق از پتانسیل بالایی در زمینه صنعت و معدن و کشاورزی برخوردار است، نرخ بیکاری در بافق شش درصد است.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاری در این شهرستان افزود: تعطیلی کارخانجات، موفق نبود برخی از شرکت های خصوصی و اخراج نیرو از عواملی است که به آمار بیکاری بافق افزوده است.

۲۵۰۰ نفر در بافق متقاضی کار هستند/ کارگاه های صنعتی در حال تعطیلی

فرماندار بافق یادآور شد: در حال حاضر در شهرستان بافق بیش از دو هزار و ۵۰۰ متقاضی کار ثبت نام کرده اند که با تعطیلی برخی از کارگاه‌های صنعتی و معدنی، بیش از ۳۰۰ نفر به این آمار افزوده شده است.

ندافیان تعطیلی کارخانه کاشی، کارخانه کود و سم و عدم موفقیت طرح آگلومراسیون را از مهترین عوامل افزایش نرخ بیکاری در بافق عنوان کرد و بیان داشت: بیش از ۱۶۰ نفر به دلیل مشکلات پیش آمده برای طرح آگلومراسیون در بافق برای ادامه کار با مشکلات روبرو هستند و با تعطیلی کارخانه کود و سم نیز ۵۰ درصد از نیروی کار آن ریزش داشته اند.

توقف کار در کارخانه ای که سرمایه گذاری ۱۸ میلیارد تومانی داشت

وی با اشاره به تعطیلی کارخانه کاشی پس از ۱۰ سال یادآور شد: متاسفانه فعالیت این کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸میلیارد تومان توسط مردم متوقف شد و در حال حاضر در حالت ورشکستگی به سر می برد.

ندافیان همچنین با اشاره به ملاقات های عمومی مردم با فرماندار عنوان کرد: بیش از ۹۰ درصد از ملاقات های عمومی مردم با فرماندار موضوع اشتغال و بیکاری یا اخراج از کار بوده است.

۳۰۰ نفر در شرکت سنگ آهن فراخوان به کار شده اند

فرماندار بافق با تشکر از شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در رابطه با فراهم کردن زمینه اشتغال تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ نفر در شرکت سنگ آهن فراخوان اشتغال به کار شده اند که این خود کار بزرگی است.

وی با اظهار تاسف از عدم اقدام مناسب دستگاه های دیگر در زمینه ایجاد اشتغال تاکید کرد: در حال حاضر شهرستان بافق فقط عنوان صنعت را دارد اما هنوز اقدام عملی در زمینه ایجاد صنایع جوار معدنی نشده است.

تعهد سنگ آهن مرکزی بافق برای ایجاد اشتغال ۵۰۰ نفر تا پایان سال

ندافیان بیان داشت: تعهد شرکت سنگ آهن مرکزی بافق برای ایجاد اشتغال تا پایان سال ۵۰۰ نفر است که امیدواریم با درایت مدیریت و مجموعه این شرکت این امر محقق شود.

فرماندار بافق در ادامه سخنان خود با بیان برخی از مشکلات موجود بخش معدن و صنعت بافق افزود: موضوع زمین کارخانه فولاد بافق از مشکلاتی بود که احداث این کارخانه را به چالش کشید و متاسفانه تاکنون این اقدام عملی نشده است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده برای ایجاد اشتغال پایدار در بافق یادآور شد: با پیگیری های انجام شده و سفرهای متعدد مسئولان شهرستان به تهران، مشکلات و مسائل مربوط به فولاد آریا و خرید مواد اولیه آن در مرحله اقدام است و برای جذب سرمایه گذاری در حال رایزنی است.

زیرساختهای حضور سرمایه گذار در بافق فراهم است

ندافیان با تاکید بر ضروت تدوین برنامه ای اساسی برای بخش صنعت و معدن و ایجاد اشتغال در بافق افزود: زیرساخت های حضور سرمایه گذار در شهرستان از قبیل آب، برق، گاز تا اندازه ای محقق شده و شرایط برای سرمایه گذاری فراهم است.

فرماندار بافق همچنین در زمینه تامین آب صنایع و معادن بافق یادآور شد: جداسازی آب شور بافق از آب شرب اقدام بزرگی است که در حال مطالعه بوده و برای رفع مشکل آب صنایع این اقدام ضروری است.

وی خواستار اخذ مجوز استفاده از آب شور بافق از سوی اداره آب منطقه ای استان شد و بیان داشت: گرچه خشکسالی های اخیر باعث افت سطح آب های زیر زمینی شده است ولی در شهرستان بافق شرایط به گونه ای است که این خشکسالی ها تاثیر آنچنانی بر افت آب شور بافق نداشته و استفاده آن در صنعت می تواند مشکل آب این بخش را حل کند.

۱ نظر

  1. جوون بیکار می‌گه:

    خدا خیر مسئولای بافق بده که ۲۵۰۰ تا بیکار هسیم ۳۰۰ تا دیگه هم اضاف شدیم.
    واقعا دست مریضا
    مثلا تو شهر معدنی هم هسیم