جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۸:۵۷ بعد از ظهر

ایجاد شغل برای ۴۵۰۰ نفر در بافق در آینده ای نزدیک

کد خبر: 7670
تعداد بازدیدکننده: 112
تاریخ: ۰۲ شهریور ۱۳۹۱

ایجاد شغل برای ۴۵۰۰ نفر در بافق در آینده ای نزدیک/ بافق در مسیر توسعه
بافق – خبرگزاری مهر: مدیرعامل مجتمع فولاد بافق از ایجاد اشتغال برای ۴۵۰۰ نفر در آینده نزدیک در شهرستان بافق خبر داد و گفت: این شغل ها به طور مستقیم و غیرمستقیم در کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق و طرح ملی فولاد بافق ایجاد می شود.

محسن ابویی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با اجرای ظرح نورد میلگرد فولاد بافق زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و ۱۲۰۰ نفر هم به طور غیر مستقیم فراهم می شود.

وی افزود: عملیات احداث طرح فولاد بافق همزمان با ورود ماشین آلات و دستگاه ها در چهار مرحله اجرا می شود همچنین عملیات خاکبرداری و جایگاه نصب دستگاه ها نیز آماده شده و کار نصب سوله ها از اواخر مهر ماه آغاز می شود.

مدیرعامل مجتمع فولاد بافق با اشاره به محصول نهایی این طرح بیان داشت: میلگرد نمره هشت تا ۳۲ محصول نهایی کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق است.

وی یادآور شد: این تجهیزات مربوط به کارخانه خط نورد ۵۵۰ هزارتنی بافق است که برای کارخانه نورد که در انتهای خط فولاد بافق قرار گرفته، بیش از پنج هزار تن دستگاه خریداری شده و تمام فناوری آن اروپایی است.

ابویی با اشاره به ظرفیت ۵۵۰ هزار تنی این کارخانه افزود: آخرین مرحله طرح کارخانه نورد میلگرد بافق تا ۲۱ شهریورماه اجرا می شود و بعد از این، طرح به سمت شروع کار پیش خواهد رفت.

وی تصریح کرد: کمبود آب، اساسی ترین مشکل پیش روی اجرای فولاد بافق است که با همکاری و تعامل وزارت نیرو و سازمان آب منطقه ای به زودی حل خواهد شد.

طرح فولاد بافق از طرح های هشت گانه استانی است که در سال ۱۳۸۵ در بافق کلید خورد و شامل یک واحد احیا مستقیم و یک واحد فولاد سازی است که میزان اشتغال زایی آن در دوران بهره برداری ۸۰۰ نفر مستقیم و ۳۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم پیش بینی شده است.

این طرح در خرداد ماه ۱۳۹۰ به بخش خصوصی واگذار شد که طراحی و تامین تجهیزات خط نورد این کارخانه توسط این بخش در حال اجرا است.

وزن تجهیزات وارداتی دو هزار تن است که طی چهار مرحله وارد می شود و طی روزهای گذشته نخستین محموله کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق به این شهرستان رسید.