شنبه ۳ام تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۸:۲۱ بعد از ظهر

بیانیه اعتراض شوراهای اسلامی شهر و شهرستان بافق برای انتخاب فرماندار غیر بومی

کد خبر: 77210
تعداد بازدیدکننده: 2106
تاریخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۵

بسمه تعالی
باسلام ودرود به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و اهالی غیور و همیشه در صحنه بافق
همانطور که استحضار دارید ،پس از بروز شایعات یکی دوماه اخیر و نیز موضع گیری مسوولین استان مبنی بر این که فرماندار بافق به هیچ وجه جابجا نخواهد شد، اخیرا نسبت به انتقال فرماندار بافق به طبس اقدام گردید.
بدین وسیله شوراهای اسلامی شهرو شهرستان ضمن ابراز سپاس وقدردانی خود از زحمات و پیگیری های آقای طلایی مقدم برای ایشان آرزوی دوام توفیق دارد.
آنچه همگان باید اذعان داشته باشند ، یکی از مواضع ضربه پذیر بافق دردی است به نام “بی کسی و بی تفاوتی برخی از مسوولین”
امروز، بهار ۹۳ تداعی می شود؛ روزی که خاوری فرماندار مقیم یزد را خلع نمودند، طلایی مقدم بومی طبس را به سمت فرمانداری بافق منصوب نمودند .علی رغم مخالفت های برخی از مسوولین و اصرار برلزوم انتخاب یک فرد بومی آشنا به مسائل و مشکلات بافق، سرانجام وی به عنوان فرماندار بافق منصوب گردید.
واقعیتی که هرگز قابل انکار و کتمان نیست این است که، متاسفانه دولت مردان استان، همیشه سعی داشته اند که تا میتوانند افراد غیر بومی و باصطلاح مطیع محض را به سمت نمایندگی سیاسی دولت بگمارند ولی انچه تاثیر گذار است، نقش فعال مسوولین ،نماینده مجلس ،امام جمعه ،شورای شهر ،فعالین اجتماعی و سیاسیون می باشد.
هم صدایی و همراهی در اینگونه موارد حرف اول را میزند ،روزی که برخی از مسوولین و فعالین اجتماعی – چه در زمان دولت دهم و چه یازدهم- داد میزدند که فرمانداری را انتصاب نمایید که درد محرومیت بافق را حس کرده باشد و با دل و جان شیفته خدمت به مردم و منطقه محروم باشد، متاسفانه به دلیل هم صدا نبودن ، نتوانستیم به این مهم دست یابیم؛ بر خلاف بافق، شهرهایی چون xوy که هم صدا بودند و در سمت های مختلف افراد دلسوزی را داشتند ،بحمدالله بر اسب مراد سوار شدند و به فعالیت پرداختند.
بافق با یدک کشیدن القایی چون “بهشت معادن ایران” و” ۵ راه مواصلات ریلی” و… به خود، متاسفانه بالفعل محروم و عقب افتاده، مانده است.
محرومیت از جاده مناسب، بیمارستان مجهز، پزشک متخصص،عدم اتمام گازکشی، قول ها و وعده ها ، بیکاری جوانان، عدم برنامه ریزی جدی در ایجاد جوار معدنی ها بویژه فولاد و… شاهدی بر این مدعاست.
بدینوسیله ما ،خدمتگزاران مردم بافق در شوراهای اسلامی شهر و شهرستان ،از استاندار محترم ، نماینده محترم مردم بافق در مجلس شورای اسلامی و همه مسئولین سیاسی و امنیتی استدعای مصرانه داریم که این بار، با توجه به شرایط خاص شهرستان، درخواست های جدی ومکرر همشهریان ،نیاز شهرستان و در نتیجه، ارتباط و انسجام بیشتر با مسوولین استان و… به خواسته این مردم زجر کشیده وقع نهاده و نسبت به انتصاب فردی بومی، آشنا به مسائل و مشکلات اقدام نمایند
بدیهی است که شوراهای شهر و شهرستان وظیفه خود می دانند که در پیگیری این مهم از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند؛ باید ازقبل متذکرشدکه: با توجه به خدعه های قبلی برخی مسوولین دولتی مبنی بر این که بافق نیروی وزارت کشوری ندارد -در حالیکه در برخی شهرهای استان از نیروی غیر وزارت کشوری استفاده شده است- و این ادعا در معنابه منزله این است که بافق ،هرگزنباید فرمانداری بومی داشته باشد، این گونه بهانه تراشی کاملا بی اساس و بی منطق بوده وشورا وظیفه خود می داند که در مقابل هرگونه ادعای عوام فریبانه مقابله وروشن گری نماید.
و السلام
وسیعلم الذین ظلموا بای منقلب ینقلبون
شوراهای اسلامی شهر و شهرستان بافق

۱۴ نظر

 1. مهدی می‌گه:

  باسلام
  شورای شهر غصه نخورید دوره صباغیان تمام می شود دو باره رای می خواهد!!!!!!!!!
  پس نتیجه میگریم غریبه بهتر از بومی حرفشان را می خوانند

 2. حسین می‌گه:

  درود بر نماینده غریبه
  بازهم دخیل تشری می زد اگر حرفش را نمی خواندند !

 3. حاجی نوروز می‌گه:

  باریک الله احسنت ماشالله به این اقتدار زنده باشی قهرمان مبارز

 4. علیزاده می‌گه:

  احسنت درود بر غیرتتان منابع انسانی بافق باید استفاده شود

 5. منوچر می‌گه:

  سلام.نوش دارو بعد از مرگ سهراب وای بر شما

 6. بافقی می‌گه:

  همیشه حرف غریبه جلوتراز خودی بوده مگر طلایی مقدم غریبه نبود صباغیان که نماینده است چکار کرده بافق برای پیشرفتش فقط غریبه باید مدیریت کند

 7. فرهنگی می‌گه:

  با سلام .اتفاقا جناب صباغیان خیلی پیگیر ودلسوزه .غصه نخورید غیر بومی خیلی بهتره .وضعیت آموزش وپرورش را ببینید این بار به حال بومی ها افسوس میخورید.

 8. امیر می‌گه:

  ای کاش شورای محترم درایت بیشتری داشتند و قبل از اینکه سرپرست معرفی شود با انتشار بیانیه ای خواستار انتخاب فرماندار بومی می شدند.الان چه فایده؟؟؟ نوش دارو بعد از مرگ سهراب؟؟؟؟ این بیانه فقط و فقط باعث کدورت و تفرقه در آینده خواهد شد.ای کاش مسئولین شهرمون احساسی برخورد نمی کردند.

 9. حقیقت می‌گه:

  هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روز ی که بگندد نمک
  آقای طالبی دستت در د نکه.خوشحال بودیم که یه بافقی دست راست استاندار شده و نونمون تو روغن هست.انشاا… بتونید جوابگو خون شهدا باشید فرزند عزیز شهید.

 10. ناشناس می‌گه:

  اگر شورا زودتر اطلاع رسانی میکرد همه ی مردم به حمایتشان می امدند ولی کافی بود لب ترکنند مگر به طور خودجوشبرای حمایت کارگران دراعتصاب معدن نیامدندمردم وفادارندولی افسوس هنوز هم دیر نشده کافی است بگوییدچه کنیم ما اماده ایم

 11. همشهري می‌گه:

  باسلام
  همشهریهای عزیز به نظر بنده غیر بومی به عنوان فرماندار که ناظر بر ارگانها است بهتر عمل میکند چون یک فرد غیر بومی با هیچ کس رودر بایستی ندارد و پارتی بازی هم نمیکند توکل به خدا داشته باشین اهالی خاتم از اقای زاده رحمانی تعریف بسیار میکنند و ایشان اصالتا شهر بابکی هستند ولی عملکرد خیلی خوبی در فرمانداری خاتم داشته اند که این خود تاییدی به گفته های اینجانب می باشد و در کل هم توکل به خدا کنید اگر خدا بخواهد………

 12. بافقی می‌گه:

  طلایی رفت زاده رحمانی آمد
  هرآمدن را رفتنیست
  در این جابجایی چند نکته جالب بود
  اولا اعتصاب برو بچ فرمونداری یعنی چه مگه نه آنست که عزیزان دفتردارش و زیر مجموعه اش میبایست اول صب و حداکثر تا ساعت ۷:۱۵ سر کارحاضر میشدند که با مجوز ایشون تا هشت هشت و نیم آزاد بودن که بیان یا نیان که مسلما اگه فرموندار جدید قانونی باشه راس ساعت هفت میبایست سرکار باشن.
  دوما بنظر میرسد کسانی ناراحت بودن از رفتن ایشان که منافعشان در خطر بیفتد از خانه های سازمانی گرفته تا….
  سوماٌ متاسفانه چند ماهی گذشت تا با استقامت مردم، ایشون فهمید چی به چیه و الان که داشت کارها به روال میوفته رفتنی شدن
  جناب طلایی مقدم (فرموندار سابق) با همراهی فرموندار جدید و مسولین بافق اگه در زمینه شروع حرکت قطار طبس مشهد از مبدا بافق پیگیری کنن دو مزیت داره که اولا هزینه گزاف بلیط کرمان مشهد و بندر مشهد را بافقیها نمیپردازن و هم سهمیه ای واسه بافق مد نظر قرار میگیره که در اینصورت ادعای موافقان طلایی مقدم ثابت میشه که واقعا به فکر بافق بودن
  چهارما شوراییان عزیز باید قبل از انتصاب فرموندار غیربومی مطلب را به مردم میگفتن هرچند قبل و بعد گفتنشون هم هیچ تغییری در تصمیم استاندارساکت و بدون توجه به نظر عامه مردم ایجاد نمیکرد و حالا که کار از کار گذشته ساز مخالفت نزنن که به مانند ابتدای معارفه طلایی بعد از گذشت ایامی خودشون به دست بوسی فرماندار جدید خواهند رفت.

 13. حسن می‌گه:

  بافق فقط یک مدیر خوب وعالی داشت انهم مهندس دهستانی بود که بوسیله افراد بومی برکنار شد وبرای بافق خیلی کارها کرد اما مدیر عامل جدید که بومی هم هست وتوسط مرحوم دهستانی از اموزش و پرورش به سنک اهن امد براحتی شرکت را خصوصی کرد واقای صباغیان هم که نماینده کارگران سنگ اهن بود به نمایندگی مجلس رسید وحالا مردم هر کار میخواهند بکنند فقط ایشان برای خود نشان دادن حقوق های نجومی را عنوان می کند چیزی که همه دنبال ان هستند بقیه مسائل حوزه انتخابیه اش هم گاهی عنوان میکند تامردم خیال کنند ایشان کار میکند

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق