شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶:۲۷ بعد از ظهر

عدم پاسخگویی صریح و شفاف استاندار به نامه وزارت کشور در رابطه با تعیین تکلیف مرزهای جغرافیایی بافق و اردکان در منطقه آریز

کد خبر: 77361
تعداد بازدیدکننده: 2115
تاریخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۵

رییس شورای اسلامی شهر بافق گفت: استاندار به نامه وزارت کشور در رابطه با منطقه آریز پاسخ نداده است.

محمد رنجبر با بیان اینکه از سال ۹۲ همزمان با آغاز کار شورای چهارم موضوع مرزهای جغرافیایی به طور مجدانه پیگیری شده است اظهار کرد: بازگرداندن این منطقه یکی از شعارهای زمان انتخابات اعضای شورای اسلامی بوده است و از همان لحظات اولیه شروع بکار در این زمینه پیگیری ها به نحو خاص انجام شده است.

وی افزود: وزارت کشور به این یقین رسیده است که در سالهای گذشته در تعیین نقاط مرزی بین بافق و اردکان یکسری جابجایی صورت گرفته و موجب اجحاف حق شهرستان بافق شده است.

عضو شورای اسلامی شهرستان بافق با بیان اینکه استاندار تاکنون پاسخی به نامه وزارت کشور نداده است عنوان کرد: بر اساس پیگیری های صورت گرفته از طرف شورا، نامه ای از وزارت کشور به استانداری برای رفع مشکل ارائه شده است که از استاندار می خواهیم در این زمینه صریح و شفاف پاسخگو باشد.

رنجبر با اشاره به اینکه تقسیم نمودن معدن دی نوزده یکی از نتایج پیگیری است تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی به این نتیجه رضایت نداده و باید طبق ضوابط و قانون تقسیمات کشوری کار دنبال شود.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان نه حقی را می خواهد و نه حقی را می دهد و براساس مستندات و مدارک این منطقه متعلق به بافق است و باور داریم حق شهرستان در این خصوص تضعیف شده است.

۱۰ نظر

 1. محمد رضا برزگری می‌گه:

  حسین اخیری اردکانی، حاج عباس صحرایی اردکانی، سید حمد میر محمدی مرد قانون و عمل اردکانی یعنی میخاد پاسخگو باشد.

 2. قاسم می‌گه:

  یان موضوع یکی از خواسته های بحق مردم می باشد هرکس که در این زمینه خیانت می کند باید رسوا گردد.

 3. فتوحی می‌گه:

  این استاندار اردکانی را در یزد منصوب کردند فقط هوای اردکان را داشته باشد و بس. ولی به امید خدا چوب بر پنبه این زیادی خواهان خواهد خورد.

 4. علیرضا رنجبر می‌گه:

  درود
  ما مردم بافق از حق خود نمی گذریم و از شما می خواهیم با پشتیبانی مردم پی گیر باشید
  ممنون

 5. راوی می‌گه:

  فقط شعار

 6. بلال حبشی سوم می‌گه:

  محمد رنجبر بعنوان رئیس شورای اسلامی شهر و یک فرهنگی و معلم، خواهشمندیم این جمله را معنی کند….به مقدساتم سوگند اگر توانست کسی این ججمله محمد رنجبر را معنی کند و بر اساس کلماتی که به کار برده، درستی آنرا اثبات کند، ده میلیون تومان جایزه می دهم….. ما، به چه کسانی رای داده ایم…. بخوانید این جمله حکیمانه را:
  ((((وی خاطر نشان کرد: شهرستان نه حقی را می خواهد و نه حقی را می دهد))))

  • مسعود می‌گه:

   بلال حبشی عزیز یامغرض نمیدانم کدام رابه کارببرم
   برادر عزیز الان و در این موضوع مهم اگه ملا نقطه گیری بدان که غلط آمده ای و اگر میخواهی موضوع اصلی را از ذهن ها دور کنی و با این هدف آمده ای غلط …..

  • ناشناس می‌گه:

   منظورش این بوده بافق حق شهرستان دیگه ای را نمی خواد و از حق خودش هم نمیگذره و فقط اون مناطقی که طبق مرز بندی جغرافیایی در زمان قدیم متعلق به بافق بوده است را حق خود می داند.

 7. محمد رضا برزگری می‌گه:

  اقای محمد رنجبر توجه داشته باشید هر اتفاقی که الان بیافتد آینده شماها مسوول خواهید بود

 8. محمد می‌گه:

  منظورمحمدرنجبراین بوده که نه حق دیگران رامی خواهیم ونه حقمان رابه دیگری می دهیم