پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۳:۴۰ قبل از ظهر

بعد از مرکز استان، بالاترین بودجه تخصیصی مربوط به شهرستان طبس می باشد

کد خبر: 7752
تعداد بازدیدکننده: 159
تاریخ: ۰۴ شهریور ۱۳۹۱

سرپرست فرمانداری طبس در نشست خبری هفته دولت:
بعد از مرکز استان، بالاترین بودجه تخصیصی مربوط به شهرستان طبس می باشد

طبس- سرپرستی یزدفردا: سرپرست فرمانداری طبس در نشست رسانه ای خود، با حضور بخشداران و روسای شورای بخش دستگردان و دیهوک، گفت: خدمات ارزشمند شهیدان دولت رجایی و باهنر منشا خیری بزرگ شد که همه مسئولان بعد از آن نیز با تأسی از شهدای بزرگوار دولت در جهت خیر و رفاه عمومی تلاش کنند.

“احمد طالبان مقدم” افزود: خبرنگاران در کمال دقت و امانت داری، اخبار شهرستان را منعکس کنند و با ارسال گزارشات و اخبار از خدمات دولت خدمتگزار به مردم موجب ایجاد اعتماد متقابل مردم و مسئولان شده و مشکلات را بطور صحیح رصد نموده و بازوی مدیران باشند.

وی از افتتاح ۵۰ پروژه در هفته دولت در شهرستان طبس خبر داد و گفت: از اصحاب رسانه می خواهم در جهت رسالت اطلاع رسانی دقیق و سریع مراتب را به اطلاع مردم برسانند.

مسئول ستاد هفته دولت طبس در پاسخ به سوالی مبنی بر “علت عدم وجود تجهیزات کافی درمان در مراکز و خانه های بهداشت روستایی شهرستان” گفت: خانه های بهداشت روستاهها  بر اساس چارت سازمانی ایجاد شده که در کمیته برنامه ریزی شهرستان طبس، برای تجهیز آنها اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد و امسال برای خدمات دهی بهتر تجهیز می شوند.

وی در انتقاد به وضعیت راهها در بخش های دستگردان و دیهوک، گفت: از مجموع ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار شهرستان طبس، بالاترین رقم را برای بهسازی راههای شهرستان در بخش های دیهوک و دستگردان در نظر گرفته ایم.

طالبیان در پاسخ به شبهه اختلاف مدیران ارشد استان با طبس تصریح کرد: تعامل مدیران ارشد استان و شهرستان در حد مطلوبی است و مسائل و مشکلات به خوبی رصد می شود و به آن توجه می گردد و سفرهای بسیار زیادی توسط مدیران کل و مقامات استانداری یزد به شهرستان انجام شده است و ضمن تقدیر ویژه از مهندس نوروزی معاون عمرانی استاندار که نگاه ویژه و پیگیری مجدانه نسبت به پروژه های عمرانی شهرستان دارد، از سفر روز چهارشنبه هفته جاری وی خبر می دهم.

این مقام مسئول از افتتاح بیمارستان یکصد تختخوابه طبس در سال آینده خبر داد و گفت: مراحل ساخت این بیمارستان به روال خود ادامه دارد و خرید تجهیزات آن توسط نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و با توجه به اعتبارات اختصاصی، احتمالا شاهد تسریع در عملیات ساختمانی آن خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری طبس با اذعان به اینکه، بعد از مرکز استان بالاترین بودجه تخصیصی مربوط به شهرستان طبس می باشد، گفت: گازرسانی به بخش دیهوک طبق آخرین مکاتبات، بحث مطالعاتی آن انجام گرفته و اعتبار آن تامین شده است که به زودی با مشخص شدن پیمانکار، اجرای این پروژه آغاز می شود.

احمد طالبیان مقدم با تاکید بر صراحت بیان در مدیران شهرستان، گفت: جاده روستایی فشاه با توجه به این که در حاشیه جاده اصلی طبس بشرویه قرار می گیرد، نیاز به آسفالت فعلی ندارد و در آینده از محل اجرای همین طرح این خواسته محقق خواهد شد و در خصوص جاده روستایی زرگ هیچگونه اعتباری در نظر گرفته نشده و در صورت تحقق بودجه در مورد آسفالت آن اقدام خواهیم کرد.

این مقام مسئول در خصوص حفاری های شرکت گاز و ترمیم به موقع آن گفت: این شرکت موظف است بر اساس قراردادهای منعقد شده به نحو مطلوب و سریع نسبت به بازسازی محل لوله گذاری شده اقدام کند و هرگونه بهانه ای برای بهسازی محل حفاری، مردود است.