سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۴:۵۷ قبل از ظهر

۳۹ سال تلاش و همت شبانه روزی و خستگی ناپذیر مردان سخت کوش عرصه ی پرخطر منابع طبیعی شهرستان بافق

کد خبر: 7825
تعداد بازدیدکننده: 136
تاریخ: ۰۶ شهریور ۱۳۹۱


رییس اداره منابع طبیعی بافق گفت: منابع طبیعی به عنوان بستر حیات و توسعه پایدار، متعادل کننده اکوسیستم های حیاتی و پشتوانه کلیه فعالیت های بخش کشاورزی است.
محمد خسروانی بیان کرد: نقش منابع طبیعی در کنترل هرزآب های سطحی، تغذیه سفره های آب زیرزمینی، حفظ و تولید خاک، تولید اکسیژن، تلطیف هوا، پالایش گازهای سمی، تأمین غذا و پروتئین، تولید مواد دارویی و صنعتی، پناهگاه حیات وحش، تولید علوفه و چوب و … بر کسی پوشیده نیست.
وی از نقش مهم و حیاتی منابع طبیعی در حفظ منابع پایه، سلامت جامعه، امنیت غذایی و … بعنوان یکی از ارکان مهم در مجموعه فعالیت های حاکمیتی کشور در دستیابی به اهداف چشم انداز سند توسعه شهرستان بافق یاد کرد و تصریح کرد: اهمیت مجموعه این فعالیت ها باعث گردیده تا کارکنان این بخش، ضمن وقوف به مسئولیت سنگین خود با استعانت از پرودگار متعال و تکیه بر تلاش و همت شبانه روزی و با بهره گیری از فرهنگ علمی جهادی، بکوشند تا خدمات خود را مبتنی بر اصول آینده گری، دانش محوری، خلاقیت و نوآوری ارائه نمایند.
وی ادامه داد: تلاش در جهت فرهنگ سازی عمومی و ارتقای مشارکت کلیه اقشار جامعه و جلب همکاری کلیه ادارت از جمله اهداف این اداره در انجام رسالت مهم خویش است.
رییس اداره منابع طبیعی بافق با اشاره به اینکه عرصه فعالیت این اداره بسیار وسیع بوده و حدود ۹۸ درصد از سطح شهرستان را شامل می شود، اظهار داشت: منابع طبیعی بافق با سابقه ای حدوداً ۳۹ ساله، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با نگرشی اعتقادی و با الهام از آموزه های دینی و ایئولوژی اسلامی، تلاش های شایانی در جهت حفاظت و حراست از انفال و بیت المال مسلمین نموده است.
وی اضافه کرد: سیاست گذاری، مدیریت و نظارت بر امر حفاظت، احیاء توسعه و بهره برداری از جنگلها، مراتع، بیابان ها، بیشه زارها و … شهرستان در واحد حوزه های آبخیز با نگرشی علمی مبتنی بر توسعه پایدار بر عهده این اداره است.
خسروانی تصریح کرد: این اداره به منظور مدیریت بهینه در عرصه های فعالیت خویش، طرح ها و پروژه های متعددی را از محل اعتبارات ملی و استانی به انجام می رساند. فعالیت هایی همانند حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی، تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی و اخذ سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران، حفاظت خاک و آبخیزداری، ایجاد فضای سبز و جنگلکاری ( احداث پارک )، بهبود و اصلاح مراتع، تثبیت شن های روان و بیابانزدایی و … از اهم فعالیت های این اداره به شمار می رود.