چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۳:۰۹ قبل از ظهر

سهم شهر دروازه خورشیدی ریلی از افتتاحهای این صنعت در هفته دولت امسال

کد خبر: 7856
تعداد بازدیدکننده: 141
تاریخ: ۰۶ شهریور ۱۳۹۱

معاون وزیر راه با اشاره به بهره‌برداری از ۲۵ پروژه ریلی به ارزش ۲۱۵ میلیارد تومان در هفته دولت، از افتتاح خط تولید بوژی در آذربایجان شرقی با اعتبار ریالی ۲۵ میلیارد ریال و ارزی یک میلیون یورو خبر داد.
عبدالعلی صاحب‌محمدی در گفت‌وگو با فارس، درباره پروژه‌های آماده افتتاح راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در هفته دولت اظهار داشت:‌ امسال ۲۵ پروژه ریلی به ارزش ۲۱۵ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: طی این هفته برقی کردن محور تبریز ـ آذرشهر به طول ۵۰ کیلومتر با اعتبار هزینه شده ۲۰ میلیارد تومان و با هدف ارتقاء ظرفیت و افزایش سرعت سیر و ایجاد سرویس مناسب برای دانشجویان به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: همچنین بهسازی و نوسازی و نگهداری خطوط راه‌آهن به طول ۳۰۰ کیلومتر با هدف افزایش ایمنی و سرعت سیر برای نگهداری خطوط آماده بهره‌برداری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از احداث و تکمیل زیرگذر ریلی معصوم‌آباد سمنان در هفته دولت خبر داد و گفت: این زیرگذر با هدف افزایش ایمنی و سرعت سیر جهت رفاه حال مسافران طی این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  ادامه داد: همچین احداث زیرگذر دخانیات ساری در راستای افزایش ایمنی و سرعت سیر و جهت رفاه حال مسافران طی هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی از احداث و تکمیل زیرگذر شهرک لاله هرمزگان در هفته دولت خبر داد و گفت: افزایش ایمنی و سرعت سیر و رفاه حال مسافران از اهداف اجرای این پروژه است.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  به بهره‌برداری از زیرگذر جفیر اهواز اشاره کرد و گفت: این پروژه با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال در راستای افزایش ایمنی و سرعت سیر به بهره‌برداری خواهد رسید.
صاحب‌محمدی به بهسازی سیستم‌های حرارتی و برودتی ایستگاه‌های راه‌آهن شمال در ساری،‌ گرگان، زیرآب، فیروزکوه، مطهری، آبرود و یونسی اشاره کرد و افزود: ۷ ایستگاه مذکور با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان و با هدف بهبود خدمت و رفاه حال مسافران آماده بهره‌برداری است.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  افزود: بهسازی محوطه غربی مجاور سالن ایستگاه راه‌آهن مشهد به طول ۵۰ متر و با اعتبار ۵۴۸ میلیون ریال از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری در هفته دولت است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بازسازی خط فرد ایستگاه‌های بیهق به اسفراین به طول ۵٫۱۵ کیلومتر و با اعتبار ۶ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال با هدف بازسازی و افزایش ظرفیت در هفته دولت به اتمام می‌رسد.
وی به احداث ساختمان پست بازدید بافق اشاره کرد و گفت: این پروژه به مساحت ۳۰۵ متر مربع و با اعتبار ۹۵۰ میلیون ریال با هدف افزایش ایمنی اجرا شده است.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  از احداث ساختمان پست بازدید میبد و اتمام آن در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه نیز به مساحت ۳۰۵ متر مربع و با اعتبار ۹۲۳ میلیون ریال، با هدف افزایش ایمنی اجرا شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: توسعه ساختمان ایستگاه راه‌آهن مشهد به طول یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۹۳۵ میلیون تومان با هدف افزایش ظرفیت در هفته دولت امسال به اتمام می‌رسد.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  از افتتاح فاز اول احداث سکوی پنج و شش ایستگاه خط آهن مشهد خبر داد و گفت:‌ این پروژه‌ به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار هزینه‌شده یک میلیارد و ۱۰ میلیون ریال در هفته دولت به اتمام می‌رسد.
صاحب‌محمدی اضافه کرد: بهسازی، توسعه محوطه و نگهبانی درب ورودی غربی ایستگاه راه‌آهن مشهد از دیگر پروژه‌هایی است که در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد؛ مساحت این پروژه ۸۰ متر مربع و با اعتبار هزینه‌شده ۵۴۸ میلیون ریال با هدف افزایش امنیت در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  اضافه کرد: احداث ساختمان پلیس بافق به مساحت ۲۸۰ متر مربع و با اعتبار هزینه‌شده یک هزار و ۳۹۸ میلیون ریال با هدف افزایش امنیت در هفته دولت امسال به اتمام می‌رسد و پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی به اصلاح سکو و محوطه‌سازی ایستگاه راه‌آهن بافق به طول ۴۰۰ متر اشاره کرد و گفت: این پروژه با اعتبار ۳ هزار و ۹۹ میلیون ریال با هدف افزایش ظرفیت خدمت‌رسانی در هفته دولت  امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
صاحب‌محمدی به احداث ساختمان پست بازدید بافق و تکمیل آن در هفته دولت اشاره کرد و گفت:‌ این پروژه به مساحت ۳۰۵ متر مربع و با اعتبار ۹۵۰ میلیون ریال، با هدف افزایش ایمنی به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  اضافه کرد: همچنین تعریض یک دستگاه پل ایستگاه نانگرد با اعتبار ۳۷۴ میلیون ریال با هدف سهولت تردد و ترافیک، در هفته دولت به اتمام رسیده و بهره‌برداری می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی به اتمام فاز یک ساخت و نصب دیوار بتنی حریم ایستگاه راه‌آهن طبس اشاره کرد و افزود: این پروژه به طول هزار و ۴۰۰ متر و اعتبار ۲۱۰۹ میلیون ریال در هفته دولت امسال با هدف ایمنی تردد قطار بهره‌برداری می‌شود.
صاحب‌محمدی به بهینه‌سازی سیستم‌های شبکه هوایی و پست‌های برق ایستگاه‌های محور بافق ـ طبس و ایستگاه تربت حیدریه اشاره کرد و افزود: ۱۲ دستگاه از این سیستم‌ها با اعتبار ۵۲۸ میلیون تومان و با هدف ایمنی تردد قطار در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  اضافه کرد: احداث شبکه گازرسانی ایستگاه راه‌آهن تربت حیدریه با اعتبار ۲۳۰ میلیون تومان در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی به حصارکشی ایستگاه راه‌آهن زاهدان با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و افزود: این پروژه در راستای افزایش ایمنی و جلوگیری از ورود افراد غیرمترقبه، به راه‌آهن اجرا شده و هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  یادآور شد: اجرای شبکه آبرسانی ایستگاه زاهدان با اعتبار ۱۷۰ میلیون ریال و هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی و بهبود خدمت در هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی به راه‌اندازی خطوط تولید بوژی در آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: این خط تولید با ظرفیت سالانه یک هزار دستگاه با اعتبار ریالی ۲۵ میلیارد ریال و ارزی یک میلیون یورو در راستای خودکفایی در تولید قطعات واگن و لوکوموتیو و بهره‌گیری از تجربیات روز دنیا و اشتغال‌زایی ۳۵۰ نفر و همکاری یکصد و ۸۰ شرکت سازنده قطعه در هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.
مدیر عامل راه‌آهن به ATC و تراکبندی ۶۷ ایستگاه محور جنوب و توسعه ارتباطات و علائم در ایستگاه آپرین اشاره کرد و افزود: این پروژه به ارزش ۴۶ میلیارد ریال و در راستای افزایش ظرفیت خطوط یا علائمی کردن ایستگاه‌های غیر علائمی محور و تراک‌بندی بلاک‌ها که امکان آن از طریق افزایش و تطویل خطوط به دلیل کوهستانی بودن مسیر در تخلیه لرستان امکان‌پذیر نیست، این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: استفاده از سیستم ATC و یا به عبارتی سیستم کنترل هدایت اتوماتیک قطار جهت افزایش ایمنی در بخش‌هایی با استفاده از تراک‌بندی بلاک جهت افزایش ایمنی در بخش‌هایی که با استفاده از تراک‌بندی بلاک بحث افزایش خطوط را ایجاد می‌کند، از ویژگی‌های این تراک‌بندی است.
مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران  یادآور شد: امکان مدیریت ترافیک از طریق راه‌اندازی مرکز CTC در آن محور از دیگر ویژگی‌‌های پروژه است.