سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰:۰۰ قبل از ظهر

مرحله اول تفرجگاه وحشی بافقی اجرایی شد

کد خبر: 7870
تعداد بازدیدکننده: 162
تاریخ: ۰۷ شهریور ۱۳۹۱

خسروانی:
مرحله اول تفرجگاه وحشی بافقی اجرایی شد
بافق – خبرگزاری مهر: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق گفت: مرحله اول بوستان وحشی بافقی با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال اجرایی شده است.
محمد خسروانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مشخصات این بوستان گفت: تفرجگاهی وحشی بافقی در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر بافق و در مسیر جاده بافق بهاباد قرار گرفته و با توجه به مکان مناسب از نظر آب و هوایی و چشم انداز و ارتفاع مناسب محلی بسیار خوب برای ایجاد واحد تفرجگاهی در نظر گرفته شده است.وی افزود: مساحت این تفرجگاه ۵۰ هکتار است که ۲۰ هکتار از آن جهت فضای سبز و تاسیسات  تفرجگاه در نظر گرفته شده و ۳۰ هکتار از آن به منظور فضای درختکاری و جنگل کاری با کاشت ۳۵ گونه درختی و درختچه ای سازگار با اقلیم منطقه برنامه ریزی شده است.

وی بیان داشت: در این طرح اماکنی نظیر نمازخانه و کتابخانه کمپینگ خانوادگی پیست دوچرخه سواری و آبشار طبیعی و مصنوعی و سرویس بهداشتی و فضای بازی برای کودکان و بزرگسالان در نظر گرفته شده است.

خسروانی ادامه داد: این پروزه از محل اعتبارات استانی و جبران پوشش گیاهی توسط اداره منابع طبیعی و آبخیز داری در حال احداث می باشد که مرحله اول پروزه با ۱۲ میلیارد اعتبار شروع شده و اقداماتی از قبیل احداث هفت سکوی نماز و حفر یک حلقه چاه و انتقال آب به طول ۲ کیلومتر تا بوستان و خرید انشعاب برق و برق رسانی به طول ۴٫۵ کیلومتر، آماده‌سازی بستر خیابان‌های داخلی پارک انجام شده است.

 

۱ نظر

  1. همشهری می‌گه:

    باسلام چقدرمی خواهیدبه مردم دروغ بگوئید من هرروزمسیرسه چاهون رامی روم ومی آیم هنوزهیچکاری انجام نشده سکوهای نمازی که گفتید مال۱۰سال پیش است فقط چندتاتیربرق آورن خالی کردن ورفتن