شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸:۳۱ بعد از ظهر

اختصاص کمترین پهنه صنایع به بافق و بیشترین به اردکان

کد خبر: 78858
تعداد بازدیدکننده: 1230
تاریخ: ۰۷ دی ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدرضا نقصان محمدی بعد از ظهر امروز در چهاردهمین نشست سرمایه‌گذاری استان یزد با اشاره به پهنه‌بندی مناطق استان برای استقرار صنایع اظهار داشت: تلاش شده با پهنه‌بندی استان بتوانیم هم با برنامه‌ریزی و ایجاد کمترین دغدغه برای سرمایه‌گذاران و هم با تخصصی کردن فعالیت‌ها در عرصه‌های مختلف، به استقرار صحیح صنایع کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه این پهنه‌بندی در کارگروه تخصصی ـ زیربنایی استان یزد تصویب شده است، عنوان کرد: حد و حدود این پهنه‌ها مشخص شده و از این پس درخواست‌های سرمایه‌گذاری برای استقرار واحدها به این پهنه‌ها ارجاع می‌شود.

نقصان محمدی با بیان اینکه این پهنه‌ها خارج از حریم و محدوده‌های شهری ایجاد شده است، افزود: متقاضیان سرمایه‌گذاری از این پس قبل از انجام هرگونه ساخت و سازی باید مسائل مختلف از جمله طرح راه دسترسی مشترک با کاربری‌های همجوار را مورد بررسی قرار دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد یادآور شد: پهنه اول در منطقه بافق و در جوار جاده یزد ـ بافق در نزدیکی کارخانه تولید روی به مساحت ۱۰۰ هکتار در نظر گرفته شده و صنایعی که در زون یک تا پنج قرار می‌گیرند، می‌توانند در این پهنه مستقر شوند.

وی با اشاره به اینکه پهنه‌های دوم و سوم در شهرستان اردکان جانمایی شده است،‌ ادامه داد: یک پهنه هزار و ۱۰ هکتاری و یک پهنه هزار و شش هکتاری در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

نقصان محمدی بیان کرد: پهنه چهارم نیز متعلق به شهرستان تفت است که با ۱۱۰ هکتار در منطقه دهشیر تعیین حدود شده است.

وی اظهار داشت: پنجمین پهنه نیز در شهرستان بهاباد به وسعت ۱۴۹ هکتار برای استقرار صنایعی که در زون یک تا پنج قرار دارند، در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد بیان کرد: برای تعیین این پهنه‌ها مسائل مختلفی مدنظر قرار گرفته و همه این موارد در کارگروهی تخصصی مورد تایید قرار گرفته و به زودی به ادارات ابلاغ می‌شود.

۹ نظر

 1. رنجبر می‌گه:

  باسلام آقای دکتر ایکاش ۱۰۰هکتاربافق و۱۴۹هکتاربهابادو۱۱۰هکتارتفت رو هم به اردکان واگذار میکردید که در یک نقطه ی آباد ومتمرکز باشه بقیه مردم وشهرستانها ولش وبی خیال

 2. رنجبر می‌گه:

  بافق که صفت بسیار عالی وخوبی بهش نسبت دادن که بزرگترین وسیعترین حوزه انتخابیه کشور هست براش کفایت میکنه بقیش همش مال اردکان یوزآسیایی نال اردکان
  دی ۱۹ اردکان .نماینده مستقل اردکان چادرملو اردکان وووووووووو

 3. بافقی می‌گه:

  این هم یک نمونه از حق خوری بافق باز هم در شورایی که نماینده ای نداشتین ظرفیتی ۱۰برابری برای اردکانیها ویک دهم ان برای بافق این چه عدالتی است

 4. ناشناس می‌گه:

  پس این رئیس اداره صنعت معدن بافق و کارگروهشون چکار میکنند؟؟؟
  نکنه در خواب زمستونه فرو رفتند!!!

 5. راوی می‌گه:

  برای همین ۱۰۰ هکتارش هم متقاضی نیست
  ضمنا همین ۱۰۰ هکتار هم به همت کارگروه و اداره صنعت و معدن واگذار شده برادر

  • سعید می‌گه:

   هیچکس راضی نیست مغازه اش را جمع کنه بره تو این پهنه ای که شما مشخص کردید فعالیتش را شروع کنه
   بعد مسافت از شهر خیلی خیلی دور هست یه جا بهتر را مشخص کنید این همه بیابون خدا

 6. lمحمود می‌گه:

  این که فقط اسم بافق را یدک می کشددر ۶۵ کیکومتری بافق است و۳۵ کیلومتری یزد چه سودی به بافق دارد .تمام کارکنان ان هم مسلما از یزد خواهند رفت.

 7. سلطانی می‌گه:

  اداره صنعت معدن قسمت صنایع و معادنش را داده به کسی که هیچ وقت تو اتاقش نیست و همیشه تلفنش مشغوله (اصلاً در دسترس نیست) یه پاش اداره هست یه پاش اتاق اصناف و صندوق کسبه
  آخه صنایع و معادن را چکار با اتاق اصناف؟؟؟ حالا بماند که پست اصلیشون کارشناسی اصناف خورده و …

 8. سام می‌گه:

  سلام اگربدونید که این ۱۰۰هکتارهم گذاشتن برای صنایع الاینده وخطرناک میگویید کاش همین هم نبود