جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۳۳:۲۹ قبل از ظهر

مدیرکل منابع طبیعی به اتفاق رئیس جنگلکاری استان یزد جهت برطرف شدن مشکل حادث شده در پارک وحشی بافقی در شهرستان بافق حضور یافتند

کد خبر: 8161
تعداد بازدیدکننده: 141
تاریخ: ۱۲ شهریور ۱۳۹۱

مدیرکل منابع طبیعی  به اتفاق رئیس جنگلکاری استان یزد جهت برطرف شدن مشکل حادث شده در پارک وحشی بافقی در شهرستان بافق حضور یافتند.
جهت برطرف شدن مشکل ایجاد شده بر سر راه احداث شده در محل پارک وحشی بافقی روز گذشته جلسه ای در محل فرمانداری شهرستان بافق برگزار گردید.
در این جلسه که با حضور مدیرکل منابع طبیعی، رئیس جنگلکاری استان یزد، معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی، بازرس اداره کل منابع طبیعی یزد، فرماندار بافق، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق تشکیل گردید پیرامون مسائل حادث شده در محل پارک وحشی بافقی بحث و تبادل نظر شد. همچنین راهکارهایی جهت پیشرفت پروژه  ارائه گردید.
خاطر نشان می شود:  تفرجگاه وحشی بافقی در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر بافق و در مسیر جاده بافق به بهاباد قرار گرفته و با توجه به مکان مناسب از نظر آب و هوایی و چشم انداز و ارتفاع مناسب محلی بسیار خوب برای ایجاد واحد تفرجگاهی در نظر گرفته شده است.
مساحت این تفرجگاه ۵۰ هکتار است که ۲۰ هکتار از آن جهت فضای سبز و تاسیسات  تفرجگاه در نظر گرفته شده و ۳۰ هکتار از آن به منظور فضای درختکاری و جنگل کاری با کاشت ۳۵ گونه درختی و درختچه ای سازگار با اقلیم منطقه برنامه ریزی شده است.
در این طرح اماکنی نظیر نمازخانه و کتابخانه کمپینگ خانوادگی پیست دوچرخه سواری و آبشار طبیعی و مصنوعی و سرویس بهداشتی و فضای بازی برای کودکان و بزرگسالان در نظر گرفته شده است.
این پروژه از محل اعتبارات استانی و جبران پوشش گیاهی توسط اداره منابع طبیعی و آبخیز داری در حال احداث می باشد که مرحله اول پروزه با ۱۲ میلیارد اعتبار شروع شده و اقداماتی از قبیل احداث هفت سکوی نماز و حفر یک حلقه چاه و انتقال آب به طول ۴٫۵ کیلومتر تا بوستان و خرید انشعاب برق و برق رسانی به طول ۲ کیلومتر، آماده‌سازی بستر خیابان‌های داخلی پارک انجام شده است.

برای تکمیل این پروزه اعتباری معادل ۹۰ میلیارد ریال نیاز است که در صورت تامین این طرح تا ۵ سال آینده به طور کامل بهره برداری می شود