شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۶:۲۵ قبل از ظهر

بیش از ۲۵ پروژه عمرانی در بافق افتتاح شد

کد خبر: 8210
تعداد بازدیدکننده: 177
تاریخ: ۱۴ شهریور ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد بیش از ۲۵پروژه عمرانی، کشاورزی و آموزشی در شهرستان بافق به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، این پروژه‌ها در زمینه شیلات، کشاورزی، بهزیستی، رفاهی، آموزش عالی، آبرسانی و تعاونی و راه آهن است که صبح امروز با حضور غلامحسین دشتی، معاون سیاسی امنیتی استاندار و مهدی تقوایی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری یزد، برخی از مدیران کل استان، فرماندار بافق و مسئولان ادارات این شهرستان افتتاح شد.

همچنین در سفر معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد، کلنگ احداث پنج پروژه عمرانی و کشاورزی و خیری و فضای سبز به زمین زده شد.

این پروژه‌ها شامل احداث پارک انقلاب، پروژه تمام خیری سرای سالمندان، احداث پست امداد جاده‌ای سه راهی سه‌چاهون و احداث راه روستایی رضاییه است.برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، استانی و شهرستان و بخش خصوصی تامین و هزینه شده است.

* کارگاه پژوهشی مرکز تحقیقات ماهیان آب شور داخلی بافق افتتاح شد

این پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیون تومان که ۷۰ درصد آن از محل اعتبارات سازمان شیلات ایران توسط سازمان جهاد کشاورزی استان و بقیه آن توسط موسسه تحقیقات شیلات ایران هزینه شده است.

این کارگاه به منظور نگهداری، مولد سازی و تکثیر انواع ماهیان و تولید بچه ماهی در ۳۰۰ مترمربع احداث شده است.

همچنین استخر دو منظوره آب‌نما شیلات بافق نیز با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شورای شهر و فرمانداری به منظور نگهداری و پرورش ماهی به بهره‌برداری رسید.

* فاز اول هتل علمدار بافق به بهره‌برداری رسید

این هتل توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتباری افزون بر ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان احداث شده است که فاز اول آن شامل تالار، آتلیه عکاسی، آشپزخانه به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

* پروژه‌های جهاد کشاورزی بافق افتتاح شد

این پروژه‌ها شامل احیاء و مرمت قنوات، آبرسانی، حفر کانال، آبیاری نوین، سردخانه و … است که برای اجرای آن بیش از ۵۲۲ میلیون تومان از محل اعتبارات خشکسالی و شورای ملی آب و تسهیلات جهاد کشاورزی هزینه شده است.

این پروژه شامل ۲ هزار و ۳۰۰ متر لوله گذاری است که با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیون تومان از محل اعتبارات شورای ملی آب استان تامین شده است.مساحت این چاه ۲۰۰ هکتار است که زیر کشت محصول پسته رفته است.

* سردخانه ۸۰۰ تنی بافق به بهره‌برداری رسید

این سردخانه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت ۴ هزار متر احداث شده است.فاز اول این سردخانه شامل سه سردخانه ۳۰۰ تنی بالای صفر درجه و یک سردخانه ۲۰۰ تنی زیر صفر است.با بهره‌برداری از این طرح، زمینه اشتغال بیش از ۳۰ نفر به طور مستقیم فراهم شده است.

* فروشگاه عرضه محصولات دامی و کشاورزی بافق افتتاح شد

این پروژه در زمینی به مساحت ۲۱۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و فرمانداری و آورده شرکت تعاونی احداث شده است.

* ۷ طرح تعاونی در بافق افتتاح شد

دو طرح صنعتی، یک طرح کشاورزی و سه طرح خدماتی از جمله طرح‌های تعاونی بافق است که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان از محل تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی اجرا شده است.

توسعه کوره سفال و تیغه با اعتباری افزون بر ۵۵۰ میلیون تومان، طرح پرورش مرغ گوشتی با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیون تومان و طرح‌های خدماتی و فنی از طرح‌های تعاونی است که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.با بهره‌برداری از این طرح، بیش از ۲۵۰ فرصت شغلی در بافق فراهم شده است.

* ۳ کارگاه فنی در مرکز آموزش علمی کاربردی بافق به بهره‌برداری رسید

کارگاه ریخته‌گری، برق و مکانیک و انبار مرکزی دانشگاه علمی کاربردی بافق با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات این دانشگاه احداث شده است.۱۹۰۰ دانشجو در مرکز علمی کاربردی بافق در رشته‌های برق، مکانیک معدن و IT به تحصیل مشغولند.

این طرح‌ها شامل مرکز تلفن شهید فتوحی، اجرای فیبر نوری و شبکه کابل و اینترنت و اینترانت با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال از محل شرکت مخابرات و طرح افزایش ظرفیت سیستم تلفن همراه BTS روستاهای سبزدشت و بخش مرکزی و مسیر بافق سبزدشت با اعتباری بیش از ۴ هزار میلیارد ریال و پروژه تاسیس تلفن همراه BTS ریلی منطقه سه‌چاهون، بیشه‌در و رضائیه است که با اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

برای انجام این پروژه‌ها در مجموع بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

* واریانت راه آهن بافق به بهره‌برداری رسید

این طرح با اعتبار یک میلیارد از محل اعتبارات راه آهن و اداره راه و شهرسازی بافق انجام شده است که با اجرای این طرح مشکل محل تلاقی جاده نوق و سیریز با خط ریل آهن بافق – بندرعباس و بافق – کرمان برطرف شده است.

این مسیر به طول ۳٫۵ کیلومتر اجرا شده که زیرسازی آن توسط راه آهن و آسفالت و علائم افقی و عمودی آن از محل پروژه جاده بافق – زرند انجام شده است.

عملیات اجرایی پروژه آب شادکام شامل حفر یک حلقه چاه و احداث یک باب موتورخانه و احداث یک و نیم کیلومتر شبکه خط انتقال است و اعتبار این پروژه بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان است.

با افتتاح پروژه آبرسانی به روستای شادکام، ۶۰ خانوار از روستاییان شادکام از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

فاز دوم پروژه آبرسانی به روستاهای دهستان سبزدشت با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان اجرا می‌شود که از محل اعتبارات خشکسالی و منابع استانی همچنین اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۰ تامین شده است نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این پروژه شامل ۹ کیلومتر خط انتقال آب با مخزن ۲۰۰ مترمکعبی همچنین با حفر و تجهیز یک حلقه چاه است که هزار و ۱۰۰ خانوار از روستاییان منطقه سبزدشت بافق از نعمت آب شرب بهداشت بهره‌مند شده‌اند.

* پروژه برق رسانی روستای علی آباد بافق بهره‌برداری شد

این پروژه به طول سه کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات فرمانداری و بخشداری و اداره برق شهرستان و کمک‌های مردمی انجام شده است.با افتتاح این پروژه بیش از ۳۰ خانوار و واحد تولیدی از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند.

* کمپ ترک اعتیاد بافق افتتاح شد

این کمپ در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع شامل نمازخانه، سالن اجتماعات و استخر احداث شده است.برای احداث این کمپ بیش از ۸۰ میلیون توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

* طرح هادی روستای باجگان مورد بهره‌برداری قرار گرفت

این طرح با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن اجرا شده است.روستای باجگان یکی از روستاهای هدف گردشگری است.

در سفر معاون سیاسی استانداری یزد همچنین کلنگ احداث چهار پروژه عمرانی و کشاورزی و خیری و فضای سبز به زمین زده شد.

این پروژه‌ها شامل راه روستایی رضاییه، سرای خیری سالمندان، مجموعه فرهنگی تفریحی انقلاب و پست امداد جاده‌ای است که توسط معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد و هیئت همراه کلنگ احداث آن به زمین خورد.

برای تکمیل این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان نیاز است.برای ساخت پروژه تمام خیری سرای سالمندان مبلغ یک میلیارد تومان توسط یکی از خیران بافقی هزینه شده است.

این پروژه در ساختمانی به مساحت ۹ هزار متر مربع در دو بخش مرکز روزانه و شبانه‌روزی سالمندان ساخته خواهد شد که برای تکمیل آن به ۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

پروژه راه روستایی رضائیه به طول شش کیلومتر و عرض شش متر احداث می‌شود که اعتبار پیش‌بینی شده برای این پروژه ۶۵۰ میلیون تومان است و زیرسازی این مسیر توسط سنگ آهن انجام و آسفالت آن از محل تملک و دارایی فرمانداری تامین می‌شود.با بهره‌برداری از این جاده روستایی بیش از ۵۰ خانوار از نعمت جاده دسترسی بهره‌مند می‌شوند.

پایگاه امداد و نجات سه‌چاهون با اعتبار اولیه بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در زمینی به وسعت ۳۵۰ مترمربع در سه راهی جاده بافق سه‌چاهون احداث می‌شود.

مجموعه فرهنگی و تفریحی انقلاب شامل فرهنگسرا، پارک و فضای تفریحی و پارک بانوان است که فاز اول آن در زمینی به وسعت ۲۰هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرداری بافق احداث می‌شود.

 

۳ نظر

 1. رنجبر بافقي می‌گه:

  علی اباد هم شهری شد وتمامی مشکلات بر طرف شد والان در مدینه فاضله زندکی می کنیم

 2. آسمان می‌گه:

  چه پروزه های بزرگی

 3. رنجبر می‌گه:

  پیشنهادی به اقای محمود رنجبر
  شما که با تجربه هستید ومثل خیلیها ترک وطن نکرده اید ودر حد توان در توسعه بافق اثر گذار بوده ایدوبانی خیر هستید به نظر من اگر یک کارخانه ای مثل نورد یا تولید لوله های پلیمری که به گاز شهری نیاز ندارد راه بیندازید که دیگران هم کارتولید واشتغال زایی را یاد بگیرند