یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵:۵۳ بعد از ظهر

رشد ۵۹۴ درصدی میزان تسهیلات پرداختی به تعاونیهای استان یزد

کد خبر: 8234
تعداد بازدیدکننده: 133
تاریخ: ۱۵ شهریور ۱۳۹۱

رییس امور شعب بانک توسعه تعاون استان یزد از رشد ۲۳۶ درصدی تعداد تسهیلات و ۵۹۴ درصدی مبلغ تسهیلات اعطا شده این بانک در استان طی دولت‌های نهم و دهم خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) –منطقه یزد، “سید مهدی میراب باشی” در جمع اصحاب رسانه در این رابطه تصریح کرد: در دولت نهم و دهم تعداد هشت هزار و ۷۱۴ فقره تسهیلات به مبلغ ۸۱۲ میلیارد ریال به متقاضیان بخش تعاون اعطاء شده است و این در حالیست که تا قبل از دولت نهم دو هزار و ۵۹۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال پرداخت شد.

وی یادآور شد: در سال گذشته ۱۷۸ میلیارد ریال تسهیلات در قالب منابع داخلی در تمام بخش‌های اقتصادی و در قالب تفاهم نامه‌ها با برخی دستگاه‌‌ها و نهادها پرداخت شد.

میراب باشی همچنین از پرداخت ۸۱ میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی‌ها در پنج ماهه نخست امسال خبر داد و این میزان را نسبت به گذشته مثبت ارزیابی کرد.

وی در زمینه کمک‌های فنی اعتباری و یا وجوه اداره شده اظهار نمود: خوشبختانه از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ کلیه وجود مصرف شد و هیچ وجهی بازگشت داده نشد و وجوه سال ۱۳۸۹ نیز تاکنون به میزان ۸۴ درصد مصرف شده که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود از سهمیه سایر استان‌ها نیز جذب شود.

رییس امور شعب بانک توسعه تعاون استان یزد در پایان نیز  سهم بانک توسعه تعاون استان از صندوق سرمایه ملی برای پرداخت تسهیلات ارزی به تعاونی‌ها در حال حاضر ۳۰ میلیارد دلار پیش‌بینی شده که تعاونی‌ها در صورت ارائه و تایید طرح‌شان از آن استفاده می‌کنند و تا‌کنون سه تعاونی بدین منظور به بانک توسعه تعاون معرفی شده‌اند.