سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۴:۰۷ بعد از ظهر

شیوه نمره‌دهی در دانشگاه‌ها تغییر کرد

کد خبر: 8342
تعداد بازدیدکننده: 111
تاریخ: ۱۷ شهریور ۱۳۹۱

شیوه نمره‌دهی در دانشگاه‌ها تغییر کرد

شیوه نمره‌دهی در دانشگاه‌ها تغییر کرد
درصورت تصویب کف نمره ۹، درعین حال که دانشجو از آن درس نمره نیاورده و دوباره مجبور است آن را بگذراند لطمه زیادی به معدل او وارد نمی‌شود.

 

ایسنا:معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تدوین و تصویب آیین‌نامه جدید دوره‌های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی گفت: در صورت تایید این آیین نامه توسط وزیر علوم، نمرات درسی دانشجویان از شیوه نمره دهی صفر تا ۲۰ به شیوه نمره دهی از ۹ تا ۲۰ تغییر می‌یابد.

 دکتر نادری‌منش با اعلام این خبر اظهار داشت: در تدوین این آئین‌نامه برای کاهش اضطراب دانشجویان، پیشنهاد دادیم کف نمره‌ای که به دانشجو داده می‌شود ۹ باشد.
وی افزود:برخی از دانشجویان با گرفتن نمره یک یا ۲ از یک درس با وجود موفقیت در دیگر درس‌ها، دچار مشکلاتی همچون افت معدل و یا مشروطی می‌شوند که درصورت تصویب کف نمره ۹، درعین حال که دانشجو از آن درس نمره نیاورده و دوباره مجبور است آن را بگذراند لطمه زیادی به معدل او وارد نمی‌شود.
وی با بیان اینکه در آیین‌نامه جدید کارشناسی، طول مدت تحصیل تا یک نیمسال کاهش می‌یابد، افزود:بر این اساس دانشجویان به طور میانگین یک ترم می‌توانند طول سنوات تحصیلی خود را کاهش داده و حداکثرطی ۴٫۵ سال فارغ‌التحصیل شوند.

دکتر نادری منش در ادامه در خصوص شکل‌گیری ۱۵ کمیته مشترک تحت عنوان کمیته‌‌های شورای تحول در علوم انسانی و کمیته‌برنامه‌ریزی گفت: این کمیته‌ها وظیفه بازنگری در سرفصل و محتوای علوم انسانی را بر عهده داشتند.