یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷:۱۰ قبل از ظهر

طلاکاری ضریح مطهر و دربهای حرم آستان امامزاده عبدالله(ع) در آینده نزدیک

کد خبر: 8674
تعداد بازدیدکننده: 135
تاریخ: ۲۸ شهریور ۱۳۹۱

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق خبر داد :

طلاکاری ضریح مطهر و دربهای حرم آستان امامزاده عبدالله(ع) در آینده نزدیک

سرپرست فرمانداری بافق در بازدید از اداره اوقاف و امور خیریه بافق با اشاره به اهمیت وقف در اسلام اظهار داشت : بی تردید مساله وقف در اسلام از جایگاه بلند و رفیعی برخوردار است و یکی از بهترین سنت‌های خیر و نمونه اعلای با قیات صالحات و پرسود ترین معامله در مسیر زندگی انسان است

علیرضا صمدی افزود: بسیارى از معضلاتى که در زمینه هاى مختلف گریبانگیر مردم جامعه است تنها به وسیله دولت و دستگاههاى اجرایى قابل حل نبوده و مشارکت خود مردم است که می تواند معضلات را از سر راه رشد و توسعه آن جامعه بر داشت  که یکی از روشهای رفع این مشکلات احیا سنت حسنه وقف می باشد.

در ادامه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق ، وقف در اسلام را نشانه تکریم انسان دانست و گفت : طبق روایات و احادیث واقف هرنوع وقف را تقبل کند، عمل به آن الزامی است و چنانچه عمل به دستور پیامبر الزامی است، تخلف از وقف نامه جرم و گناه است.

وی اولین واقف در اسلام را پیامبر اکرم(ص) خواند و گفت:بی شک اولین واقف در اسلام، پیامبر اسلام است که به همراه گسترش فرهنگ اسلام، سیره صدقات جاریه را نیز پایه گذاری کرد.

حجت الاسلام فلاح با اشاره به این که عملیات آینه کاری رواق دارالسلام در دست اقدام است، گفت: طبق برآوردهای انجام شده جهت اجرای این پروژه یک میلیارد و دویست میلیون ریال اعتبار نیاز است که از محل خیری تامین اعتبار می شود.

وی قدمت رواق دارالسلام را ۵۰۰ سال خواند و افزود:آینه کاری این رواق توسط ۴ گروه هنری شامل گچ کاری سنتی(رسمی بند) ، گج کاری قاب بندی جهت نصب زیارتنامه ، آینه کاران و طراحی نوع آینه کاری و کتیبه اطراف رواق زیر نظر استادانی از اصفهان و اراک انجام خواهد شد.

به گفته رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق نصب ۲۹ دوربین مدار بسته و راه اندازی سیستم امنیتی حرم مطهر با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون ریال از محل درآمدهای حرم که به بدنبال آن بخش زیارت آلاین در سطح مجازی راه اندازی خواهد شد.

حجت الاسلام فلاح، اصلاح آب کاری و طلا کاری ضریح مطهر و دربهای ورودی حرم همچنین بازسازی و آینه کاری رواق شهدا با اعتبار خیری را از جمله اقدامات آینده این اداره برشمرد.

۲ نظر

  1. رنجبر بافقي می‌گه:

    تمیزی و نظافت حرم خیلی مهم است

  2. شمع بي زبان می‌گه:

    سرویس های بهداشتی هم خیلی اهمیت داره