جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۸:۱۲ بعد از ظهر

بومی­ سازی طراحی و ساخت آب شیرین­ کن خورشیدی کاربردی برای اولین بار در دنیا در شهرستان بافق

کد خبر: 8861
تعداد بازدیدکننده: 216
تاریخ: ۰۱ مهر ۱۳۹۱

مهندس احسان فتوحی بافقی در پی دفاع از پایان­ نامه­ی تحصیلی خود در شهریور ماه با عنوان شبیه ­سازی عددی آب شیرین­ کن خورشیدی لوله­ ای جهت محاسبه­ ی تولید آب شیرین و بررسی عوامل مؤثر بر آن اقدام به ساخت این دستگاه برای شهرستان نموده است. این محقق بافقی با کسب معدل تقریبی ۱۹ در طول دوره­ ی تحصیل به عنوان نفر اول دانشگاه، در رشته و گرایش تحصیلی خود در حال فراغت از تحصیل می­ باشد.

این اقدام به منظور بومی­ سازی طراحی و ساخت آب شیرین­ کن خورشیدی کاربردی برای اولین بار در دنیا و در شهرستان بافق انجام خواهد گرفت. این محقق بافقی به دلیل فعالیت زیاد در دانشگاه در کنار اساتید برجسته از جمله جناب آقای پروفسور جواد ابوالفضلی اصفهانی (استاد تمام و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد) و جناب آقای دکتر نادر رهبر (استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سمنان) و داشتن روابط بسیار نزدیک با این بزرگواران، توجه آن­ها را به منظور طراحی و ساخت این دستگاه در شهرستان جلب و رضایت آن­ها را کسب نموده است. فتوحی لازمه­ ی این کار را تأمین منابع مالی دانسته و از مسئولین محترم شهرستان بافق به ویژه شرکت سنگ آهن مرکزی بافق درخواست همکاری بیش از پیش را خواستار شده است.

۱ نظر

  1. ندا می‌گه:

    سلام .اسم من ندا فیروزی دانشجوی رشته مکانیک هستم استادم به من یک تحقیق داده درمورد آب شیرین کن ولی هرچه گشتم چیز خاصی پیدانکردم میشه محاسبات این نوع آب شرین کن را دراختیار من بگزاری تا تحقیق راکامل کنم وتحویل استادم بدم (ممنون)