دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۳:۵۶ قبل از ظهر

فقط ۹ امضا تا عملی شدن طرح سؤال از رئیس‌جمهور‌

کد خبر: 9263
تعداد بازدیدکننده: 133
تاریخ: ۰۹ مهر ۱۳۹۱

طرح سؤال از رئیس‌جمهور‌
یکی ار طراحان سؤال از رئیس‌جمهور گفت: تاکنون ۶۴ امضا برای طرح سوال از رئیس‌جمهور جمع‌آوری شده و تنها ۹ امضا باقی مانده تا طرح سؤال از رئیس‌جمهور در صحن علنی مطرح شود.

 

حجت‌الاسلام حبیب‌الله برومند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به جمع‌آوری امضا برای سؤال از رئیس‌جمهور گفت: تاکنون ۶۴ امضا برای طرح سوال از رئیس‌جمهور جمع آوری شده و تنها ۹ امضا باقی مانده تا طرح سوال از رئیس‌جمهور در صحن علنی مطرح شود. وی خاطر‌نشان کرد: به دلیل تعطیلی این هفته مجلس امضاهای باقی مانده از هفته آینده در صحن علنی جمع آوری خواهد شد. نماینده بیله سوار در خانه ملت با اشاره به دلایل طرح سوال از رئیس‌جمهور گفت: نوسانات اخیر بازار ارز از مهمترین محور طرح سوال از رئیس‌جمهور است، چراکه پاسخگویی شفافی در این زمینه وجود ندارد. وی تصریح کرد: در جلسه‌ای که وزیر اقتصاد و امور دارایی به مجلس فراخوانده شده بود تا در خصوص وضعیت بازار ارز توضیح دهد به جای توضیح گفت من کاره‌ای نیستم. برومند همچنین اضافه کرد: رئیس کل بانک مرکزی نیز حاضر نشد تا در این خصوص به مجلس توضیحاتی ارائه دهد بنابراین در راستای وظیفه خودمان طرح سوال از رئیس جمهور را مطرح کردیم.

این طراح سؤال از رئیس‌جمهور در پاسخ به اینکه آیا هیئت‌ رئیسه می‌تواند مانع از در دستور کار قرار گرفتن این طرح باشد یا خیر گفت: هیئت‌ رئیسه به هیچ وجه نمی‌تواند مانع طرح سوال از رئیس جمهور باشد چرا که تقریبا ۱/۳ نمایندگان با این کار موافقت کرده‌اند. وی با اشاره به تعداد امضاکنندگان این طرح مدعی شد: به خاطر تعداد زیاد امضاکنندگان اسامی آنها را نمی‌دانم ولی یک نماینده کرج و دو نماینده اردبیل با این منطق که نیازی به این کار نیست این طرح را امضا نکردند. گفتنی است علی مطهری از دیگر طراحان اصلی طرح سوال از رئیس‌جمهور به شمار می‌رود که پیشتر با پیگیری‌های او طرح سوال از رئیس جمهور عملی شده بود.