جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۷:۱۰ بعد از ظهر

رئیس پلیس راهوربافق: کاهش تصادفات جرحی و فوتی را شاهد هستیم

کد خبر: 9415
تعداد بازدیدکننده: 169
تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۱

رئیس پلیس راهور فرماندهی نیروی انتظامی بافق، در زمینه  کاهش تصادفات در سطح شهر بافق در نشست خبری، عنوان کرد: تصادفات فوتی سال ۹۰ نسبت به سال ۸۹ به میزان ۶۳ درصد کاهش داشته و همچنین تصادف های جرحی  نیز  ۳۳ درصد کاهش یافت.

مهدی زارع ادامه داد: در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۱ نسبت به مدت مشابه در ۶ ماهه سال ۹۰ به میزان ۵/۱۲ درصد کاهش تصادفات جرحی و همچنین کاهش ۲۵درصدی تصادف های فوتی را نیز شاهد هستیم.

وی افزود: کاهش تصادفات از سال ۸۶ شروع و اوج آن در سال ۹۰ بود و یکی از دلایل قانون جدید راهور است که کاهش ۱۴ درصدی در کشور و ۱۵ درصدی استان یزد در تصادف ها را شاهد هستیم و نکته دوم تعامل خوبی که با سازمانهای ذی ربط برقرار گردید و در سال ۹۰ ملموس شد.

زارع تصریح کرد: نزدیک به ۵۰ درصد تصادف های شهرستان مربوط به عابرین پیاده بوده و ۸۰ درصد از این مقدار در میدان امامزاده بافق صورت گرفته است و در نشست های شورای ترافیک ایمن سازی این میدان در دستورکار قرار گرفت و لازم است نهادهای مرتبط اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: البته در قانون جدید راهنمایی رانندگی عابرین نیز موظفند از محل های مشخص شده و ایمن عبور کنند. وی افزود: اگر نهادی در انجام وظایف محوله در امر ترافیک کوتاهی و قصور داشته باشد در کارشناسی تصادفات ناشی از مورد ذکر شده میزان تقصیر آن سازمان لحاظ می گردد.

وی با اشاره به وجود ۱۷ هزار عدد موتورسیکلت در شهرستان، یادآورشد: بزرگترین بخش تصادف های فوتی در بین موتورسواران بوده و عدم استفاده از کلاه ایمنی با وجود توصیه ها و برخوردهای قانونی یکی از مهمترین دلایل این موضوع است.

مهدی زارع با اشاره به ممنوعیت تردد موتورسیکلت های سنگین، بیان کرد: اطلاعیه ای در این خصوص در نماز جمعه قرائت گردید و توقیف ۳ دستگاه موتورسیکلت سنگین را نیز داشتیم و اکنون تردد این موتورها را شاهد نیستم و اگر موردی وجود دارد مردم گزارش نمایند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی بافق در پاسخ به سوالی در خصوص ضرورت احداث زیرگذر، خاطرنشان کرد: با توجه به ترافیک موجود در میدان امامزاده بافق در سالهای آینده بطور حتم دچار مشکل می شویم و باید برای این مهم تدابیری اتخاذ گردد.

۲ نظر

  1. ابوالفضل می‌گه:

    آیا میشه بافق ما هم مثل شهرها زیر گذر داشته باشه!!!؟؟؟

  2. بافقي می‌گه:

    چرا بعد از ظهرهای پنج شنبه میاد تو خیابون شهدا که هنوز آسفالت نشده وشهرداری تحویل نداده مردم را جریمه میکنه