شنبه ۳ام تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳:۲۹ بعد از ظهر

تهیه طرح مرتعداری فرصتی مناسب جهت استفاده مرتعداران از تسهیلات بانکی

کد خبر: 9556
تعداد بازدیدکننده: 413
تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۱


رییس اداره منابع طبیعی بافق گفت: اعطای تسهیلات بانکی و حمایت مالی و دیگر مزایای تهیه طرح مرتعداری جهت مشارکت بهره برداران در مدیریت منابع طبیعی است.
محمد خسروانی تصریح کرد: اجرای طرح های مرتعداری تنها با مشارکت بهره برداران امکان پذیر است. اقدامات شایسته ای که برای ارتقای فرهنگ عمومی در راستای رفع مشکلات فراروی بهره برداران عرفی صورت گرفته است، توسعه سرمایه گذاری و افزایش استفاده از تسهیلات بانکی در بخش مرتع است. این اقدام فراهم شدن بسترهای لازم برای جلب مشارکت مردمی در مدیریت منابع طبیعی و موجب موفقیت طرح یا پروژه می گردد.
وی با اشاره به دیگر مزایای تهیه طرح مرتعداری، اضافه کرد: مجریان طرح ها علاوه بر استفاده از تسهیلات بانکی و حمایت مالی از دیگر مزایای طرح مرتعداری از جمله بیمه نمودن مرتع خود تا در زمان خشکسالی، خسارت وارده به مرتع پرداخت گردد و همچنین معاف از پرداخت عوارض سالیانه که هر سال برای چرای یک واحد دامی نرخی از سوی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تعیین می گردد و در سال ۱۳۹۱، عوارض چرا به ازای هر دام مجاز پروانه مرتعداری ۳۶۲۰ ریال تعیین شده است، استفاده می نمایند.
خسروانی ادامه داد: تا پایان سال ۱۳۹۰ در ۱۴۴ هزار و ۸۴۷ هکتار از عرصه مراتع شهرستان بافق طرح مرتعداری تهیه گردیده است که از این میزان ۸۰ هزار و ۵۶۹ هکتار آن طی قرارداد رسمی به ۲۳ نفر مرتعدار واگذار گردیده است.
یادآور می شود: مراتع ممیزی شده شهرستان بافق با ۵۸ سامانه عرفی بیش از ۲۱۰هزار هکتار وسعت دارد.

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق