• فید آر اس اس بافق فردا
  • صفحه گوگل پلاس بافق فردا Bafghfarda Google+ Page
  • صفحه فیسبوک بافق فردا Bafghfarda Facebook Page
کد خبر: 9556
تعداد بازدیدکننده: 89
تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۱

رییس اداره منابع طبیعی بافق گفت: اعطای تسهیلات بانکی و حمایت مالی و دیگر مزایای تهیه طرح مرتعداری جهت مشارکت بهره برداران در مدیریت منابع طبیعی است.
محمد خسروانی تصریح کرد: اجرای طرح های مرتعداری تنها با مشارکت بهره برداران امکان پذیر است. اقدامات شایسته ای که برای ارتقای فرهنگ عمومی در راستای رفع مشکلات فراروی بهره برداران عرفی صورت گرفته است، توسعه سرمایه گذاری و افزایش استفاده از تسهیلات بانکی در بخش مرتع است. این اقدام فراهم شدن بسترهای لازم برای جلب مشارکت مردمی در مدیریت منابع طبیعی و موجب موفقیت طرح یا پروژه می گردد.
وی با اشاره به دیگر مزایای تهیه طرح مرتعداری، اضافه کرد: مجریان طرح ها علاوه بر استفاده از تسهیلات بانکی و حمایت مالی از دیگر مزایای طرح مرتعداری از جمله بیمه نمودن مرتع خود تا در زمان خشکسالی، خسارت وارده به مرتع پرداخت گردد و همچنین معاف از پرداخت عوارض سالیانه که هر سال برای چرای یک واحد دامی نرخی از سوی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تعیین می گردد و در سال ۱۳۹۱، عوارض چرا به ازای هر دام مجاز پروانه مرتعداری ۳۶۲۰ ریال تعیین شده است، استفاده می نمایند.
خسروانی ادامه داد: تا پایان سال ۱۳۹۰ در ۱۴۴ هزار و ۸۴۷ هکتار از عرصه مراتع شهرستان بافق طرح مرتعداری تهیه گردیده است که از این میزان ۸۰ هزار و ۵۶۹ هکتار آن طی قرارداد رسمی به ۲۳ نفر مرتعدار واگذار گردیده است.
یادآور می شود: مراتع ممیزی شده شهرستان بافق با ۵۸ سامانه عرفی بیش از ۲۱۰هزار هکتار وسعت دارد.

نظرتان را بنویسید

فروشگاه فرش رضوی  افتتاح شد

 بامدیریت سید امین رضوی

عرضه انواع فرش ماشینی، فریز، تابلوفرش، گلیم فرش و ...

نشانی: میدان چهارده معصوم، تالار فرش رضوی

تلفن : 4223981

تدریس خصوصی ویژه ی کنکور و ترجمه ی متون عمومی و تخصصی زبان انگلیسی

09139519838 - برزگری

طراح و برنامه نویس: سید احسان شریعتی بافقی - 09358002524 - ehsan.shariaty@gmail.com