چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۲:۴۲ قبل از ظهر

استان یزد در آینده نزدیک شاهد فعالیت بندر خشک خواهد بود

کد خبر: 9594
تعداد بازدیدکننده: 166
تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۱

یزد – خبرگزاری مهر: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: استان یزد در آینده نزدیک، شاهد فعالیت بندر خشک که پایانه‌ای برای تقویت ترانزیت و صادرات و پس کرانه‌ای برای بندر شهید رجائی در استان هرمزگان است خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالعلی صاحب محمدی در جریان بازدید از پروژه دو خطه کردن راه آهن  بافق – میبد – اردکان – زرین شهر، اظهار داشت: این پروژه به طول ۵۲۰ کیلومتر مهمترین پروژه شبکه ریلی کشور در راستای افزایش ظرفیت بار و تامین مواد اولیه کارخانه‌های فولاد از استان‌های کرمان و یزد خواهد بود.

وی افزود: زیرسازی فاز اول این پروژه عظیم ملی به طول ۵۰ کیلومتر طی سه ماه آینده به اتمام خواهد رسید و ریل گذاری آن در ۲ ماه آتی آغاز خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از شروع عملیات اجرایی زیرسازی مابقی این پروژه تا میبد تا ۲ ماه آینده خبر داد و عنوان کرد: استان یزد با اجرای پروژه بافق – زرین شهر با اضافه کردن ۱۸۰ کیلومتر به شبکه ریلی خود، نقش مهمی را در حمل بار و توسعه فعالیت‌های بخش ریلی کشور و توسعه اقتصادی و صنعتی استان و منطقه به عهده خواهد داشت.

وی همچنین شروع به کار این پروژه را باعث ایجاد کمربندی برای استان در راستای عدم ورود قطارهای باربری و مسافربری استان‌های دیگر به استان یزد دانست.

استاندار یزد نیز حمایت از پروژه‌ها و تامین قطارهای مسافربری استان از سوی راه آهن جمهوری اسلامی ایران را مطلوب توصیف کرد.

محمدرضا فلاح‌زاده همچنین از احداث و راه اندازی ۷ زیر گذر و رو گذر ریلی در شهرستان‌های یزد، صدوق، میبد و بافق خبر داد.

وی صدور مجوز بند خشک در استان یزد را به دلیل وجود استان در چهار راه ریلی و جاده‌ای کشور بسیار مهم ارزیابی کرد.

۸ نظر

 1. مصطفی می‌گه:

  من درس متوجه نشدم از این مطلب یعنی می خواد بگه که گمرک بافق پر یا من اشتباه متوجه شدم

 2. حسن می‌گه:

  این هم مثل پروژه های دیگر می خواهند ان را تصاحب کنند

 3. محمد می‌گه:

  بله یعنی پَر اصلا گمرک بهانه بود .راستی دراین بازدید مدیرعامل راه آهن، مسولین بافق کجا بودندتاازموضوع بندرخشک که به دلیل واقع شدن بافق درچهار راه ریلی هم حق بافق است وهم به نفع کشور دفاع کنند؟چه فرصتها که آسان از دست می رود.

 4. كورش بافقي می‌گه:

  باید در بافق ۵ راه ریلی کشور ایجاد شود

 5. رنجبر بافقي می‌گه:

  قابل توجه بافق فردا
  خبر پیشرفت شهرستانهای استان را به مردم برسانید
  که مردم بدانند شهرهای دیگر در حال پیشرفت بیشتر هستند و بافق در حال عقب گرد است

 6. محمد می‌گه:

  بله می تواند ۵راه ریلی کشور شود.راه آهن بافق به شاهرود واتصال آن به راه آهن گرگان-اینچه برون که به سرعت درحال ریل گذاری است وچون به کشور ترکمنستان متصل می شود بسیاراهمیت داردوفاصله بندر عباس تا گرگان را حدود۴۰۰کیلومترکاهش می دهد