آیین گرامیداشت سردار شهید طهرانی مقدم در بافق برگزار شد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
دوشنبه - 28 آبان 1397

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حسن طهرانی مقدم در امامزاده عبدالله (ع) شهرستان بافق برگزار شد.

 مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حسن طهرانی مقدم با حضور جمعی از مسئولین و مردم ولایتمدار و شهیدپرور بافق در امامزاده عبدالله (ع) برگزار شد.
سردار کریم پور مشاور عالی فرمانده کل سپاه پیرامون زندگینامه شهید حسن طهرانی مقدم مطالبی را بیان کرد و گفت: شهید طهرانی مقدم از بنیان‌گذاران اصلی صنعت موشکی جمهوری اسلامی ایران و بنیان‌گذار واحد توپخانه و موشکی سپاه در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس است که توانست پاسخ موشکی عراق را بدهد.
کریم پور افزود: وی در ۲۲ سالگی وارد توپخانه سپاه پاسداران شد و ۲۵ سال از عمر خود را در ایجاد و توسعه این بخش از توان دفاعی قرارداد و به‌عنوان پدر موشکی ایران لقب گرفت.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه در ادامه سخنان خود به معرفی انواع موشک‌های نظامی و موفقیت‌های متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع در طراحی و ساخت موشک‌ها پرداخت.
کریم پور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بر مقابله‌به‌مثل حملات دشمنان تأکید کرد.
شایان‌ذکر است پدر موشکی ایران در ۲۱ آبان سال ۱۳۹۰ اثر انفجار در پادگان امیرالمؤمنین در شهرستان ملارد به همراه جمعی دیگر از کارکنان سپاه پاسداران به شهادت رسید.

ایثار یزد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
میرسلیمانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 آبان 1397 - 1:03 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا که جناب کریم پور به عنوان مشاور اومدن بافق برا ختم مرحوم تهرانی مقدم که هیچ ارتباطی به بافق نداره ای کاش کمی مطالعه می کردن و سجایا وخدمات مرحوم سردارشهید حاج ناصر جمال بافقی همرزم تهرانی مقدم را هم در شهرش ذکر می کردند. سردار جمال بافقی جز همان اولین گروهی بود که تهرانی مقدم هم حضور داشت و برای مطالعه و آشنایی با صنعت موشک به سوریه اعزام شدند و تا آخرین لحظات در سایت های موشکی ایران خدمت نمود!جناب سردار کریم پور از قدیمی های صنایع موشکی ایران سووال بفرمایین “تخته بافقی چه بود”؟ تا بیشتر بااین سردار بافقی آشنا شوید.یا سرگذشتش را در کتابی به نام شهید حاج ناصر جمال بافقی توسط انتشارت رهای تهران چاپ گردیده مطالعه بفرمایین.

فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 آبان 1397 - 7:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت به این نکته بینی جناب میرسلیمانی عزیز