مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاریها:به عنوان یک شهروند بافقی از رئیس منابع طبیعی دلگیرم

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
یکشنبه - 4 آذر 1397
به عنوان یک شهروند بافقی از رئیس منابع طبیعی دلگیرم

مدیر عامل شرکت تعاونی در پاسخ به سوال چگونگی ملی شدن زمین این تعاونی توسط رئیس منابع طبیعی شهرستان گفت: تمام مسوولین از ملی شدن زمین شرکت تعاونی دهیاری ها به مساحت ۹۰ هکتار در جاده باقرآباد توسط منابع طبیعی شهرستان بی اطلاع بودند و بهتر بود ایشان بعد از اطلاع رسانی این کار را انجام می دادند و به این خاطر نه به عنوان مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری ها بلکه به عنوان یک شهروند بافقی از رییس منابع طبیعی دلگیرم چرا که معتقدم عام المنفعه ترین شرکت تعاونی شرکت تعاونی دهیاریهاست.

مدیر عامل شرکت تعاونی در پاسخ به سوال چگونگی ملی شدن زمین این تعاونی توسط رئیس منابع طبیعی شهرستان گفت: تمام مسوولین از ملی شدن زمین شرکت تعاونی دهیاری ها به مساحت ۹۰ هکتار در جاده باقرآباد توسط منابع طبیعی شهرستان بی اطلاع بودند و بهتر بود ایشان بعد از اطلاع رسانی این کار را انجام می دادند و به این خاطر نه به عنوان مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری ها بلکه به عنوان یک شهروند بافقی از رییس منابع طبیعی دلگیرم چرا که معتقدم عام المنفعه ترین شرکت تعاونی شرکت تعاونی دهیاریهاست.

یونس حیدری در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار “بافق فردا” در واکنش به اظهارات رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق در خصوص ملی شدن ۹۰ هکتار از زمین های واگذار شده به شرکت تعاونی دهیاریها اظهار داشت: در گذشته مصالح شرکت تعاونی دهیاران از جمله بیس و ساب بیس در زمینی کنار جاده باقرآباد تخلیه و دپو می شده که از سال ۹۱ همان زمین در جلسه ای با حضور مسوولین وقت استان و شهرستان از جمله امامی مدیر کل امور روستایی، ندافیان فرماندار، صمیمی بخشدار، زینلی نماینده منابع طبیعی، و نماینده ثبت اسناد و مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاریهای برای ایجاد کارگاههای مشاغل مزاحم شهری شهرستان پیشنهاد می شود.

وی افزود: پس از انجام تعیین حدود با هماهنگی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، پاسخ استعلام مجوزهای لازم برای دریافت سند اخذ و در خصوص ساخت و ساز اقدامات لازم انجام می شود و در اردیبهشت ماه سال ۹۳ سند تک برگ برای شرکت تعاونی صادر و از آن زمان شرکت به دنبال ایجاد شهرک مشاغل مزاحم شهری می رود.

مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاریها ادامه داد: زمانی که بنده سمت مدیر عاملی را بعهده گرفتم مجموعه شرکت تعاونی درگیر اخذ موافقت جهاد کشاورزی و تایید بود تا اینکه مشاوری تعیین و نقشه ها و طرح اصلاح گردید و در مهرماه سال ۹۶ موافقت جهاد کشاورزی به دست آمد.

حیدری با اشاره به اینکه یکی از سخت ترین کارها گرفتن موافقت امور اراضی جهاد کشاورزی بود خاطر نشان کرد:۴ ماه طول کشید تا نظر جهاد با چندین تغییر جلب شود.

این مقام مسوول به اشاره به اینکه برای تغییر کاربری نیاز بود تا هزینه ای بیش از ۱ میلیارد تومان واریز شود گفت: ۱۰۰ میلیون تومان با هماهنگی فرمانداری و بخشداری با توجه به وضعیت نامناسب شرکت مهیا و بحساب خزانه برای این مهم واریز شد.

حیدری با بیان اینکه اجرای طرح می توانست به نفع شهرستان، روستاها و شرکت تعاونی باشد متذکر شد: از سال ۹۳ نیز با هماهنگی بخشدار و فرماندار وقت ثبت نام متقاضیان آغاز شد تا به محض واگذاری زمین ، کارگاههای مزاحم شهری که یکی از معضلات بافق است جمع و به این محل انتقال داده شود و برای این موضع مقرر شد واگذاری زمین با تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان فرماندار ؛امام جمعه محترم؛نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، بخشدار و مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاری ها تشکیل تا بعد برای واگذاری به متقاضیان اعتراضی به وجود نیاید.

وی اضافه کرد : پس از چندین ماه تلاش و دوندگی در سال ۹۶ حراست فرمانداری که نماینده فرماندار در کارگروه واگذاری زمین بود اعلام کرد زمین مذکور ملی است و منابع طبیعی ادعا می کند در سال ۹۵ برگ تشخیص ملی را اعلام و آگهی آن نیز در روزنامه قدس منتشر شده؛ که این حرف درست است اما بدون در جریان گذاشتن مسؤلین شهرستان این اقدام انجام شده است.

یونس حیدری گفت:آنچه توسط منابع طبیعی رخ داده بود روال قانونی داشت و با ملی اعلام شدن سند نیز باطل می شود اما توقع ایجاد شد که چرا از هزار هکتار، ۹۰ هکتار آن که متعلق به شرکت تعاونی بوده مستثنی نشده و چرا این موضوع به مجموعه فرمانداری و بخشداری اعلام نمی شود؟چرا پس از واریز ۱۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه که برگشت آن بعید است مبحث ملی شدن پیش می آید.

مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاریها با اشاره به اینکه بیش از ۱ میلیارد تومان برای ساخت سوله، راهها دسترسی، انشعاب آب و برق هزینه گردید افزود: چنانچه زودتر از موعد ملی بودن مطرح می شد قطعا مسیر دیگری برای پیگیری مد نظر قرار می گرفت و حرکت منابع طبیعی در این خصوص درست نبود.

حیدری با بیان اینکه آقای کریمی رئیس کنونی اداره منابع طبیعی بافق معتقد است سند منوط به مالکیت نیست گفت:بنده نمی توانم این حرف را قبول کنم و از ایشان می پرسم پس مالکیت منوط به چیست؟!!! حیدری همچنین در جواب به این مطلب که آقای کریمی معتقد است با این کار به بافق خدمت کرده است گفت:آیا مسوولین گذشته دغدغه ای در این خصوص نداشته اند و تنها رییس منابع طبیعی کنونی در این خصوص دلسوز بافق شده است؟

مقام مسوول اضافه کرد:به عنوان یک شهروند بافقی از رییس منابع طبیعی دلگیرم.حتما راههایی وجود داشت تا واگذاری زمین که می توانست برای روستاها سودمند باشد ملی اعلام نگردد.

وی ادامه داد: متاسفانه ثبت اسناد و املاک بافق نیز در اسفند ماه ۱۲ سال ۹۶ طی ارسال موضوع نامه ای فعالیت بر روی زمین را ممنوع اعلام کرد و تنها مسیر پیگیری از طریق مراجع حقوقی و قضایی است که در حال حاضر با گرفتن وکیل پیگیری در حال انجام می باشد که خود این کار پیچیده و زمانبری است به گونه ای که دست و بال بسته شده است.

این مقام مسوول قصد فروش یک سوم از زمین های ۹۰ هکتاری را تکذیب کرد و گفت: اگر تصمیم بر این بود زمانی که سند صادر شده بود قادر بودیم چنین کاری انجام دهیم.

حیدری همچنین گریزی به عملکرد خود در طول یک سال زد و گفت:زمانی که این سمت را پذیرفتم شرکت در دو طرح بزرگ خود دچار مشکل شده بود که یکی زمین کارگاه مشاغل مزاحم شهری و دیگری اجرای طرح انبار روباز مجتمع معدنی فولاد و آهن بافق (ابویی) بود.

وی افزود: این طرح محوطه سازی انبار روباز، نصب ریل، ساخت کانال آب و … بود که با تشکیل تیم فنی توسط شرکت تعاونی اجرا و قرارداد ۹۵۰ میلیون تومان به بیش از دو میلیارد افزایش یافت و توانستیم اعتماد فولاد را جلب کنیم.

حیدری ضمن تقدیر از لطف و همکاری مدیر عامل این مجتمع صنعتی عنوان کرد: در حال حاضر نیز با هماهنگی فرمانداری و بخشداری طرح های زیادی ارائه گردیده است که به دنبال اجرایی شدن آن هستیم.

مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاریها همچنین به پیشنهاد اجرای طرح کارگاه تولید صنایع غذایی به مساحت ۲۰ هکتار در باقرآباد اشاره کرد و گفت:در محل این روستا به دلیل سابقه تاریخی و بحث گردشگری این طرح با مخالفت میراث فرهنگی روبرو شده و فکر می کنم بهترین محل برای اجرایی شدن این پروژه همان زمین ۹۰ هکتاری باشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
یک اطلاع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 5 آذر 1397 - 7:59 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخسته نباشیدخدمت رسانه بافق فردا بخصوص آقای قاسم زاده احتراماخواهشمنداست درخصوص مبالغی از بعضی ازدهیاریها به حساب شرکت تعاونی واریزشده (درخصوص واگذاری زمین ) چندی ساله هیچ گونه سوده ای وخدماتی انجام نشده

You cannot copy content of this page