نپرسید دی ۱۹ چطور واگذار شد؟ بپرسید آنومالی های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق چگونه جدا شد؟

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
سه‌شنبه - 25 دی 1397

جناب بردستانی به جای لجاجت و غرض ورزی لطفا پاسدار اصول اخلاق رسانه و تقوای فکری باشید.

رضا بردستانی یک روزنامه نگار می باشد که تبحر خاصی در به هم آمیختن موضوعات درست و اشتباه یا کلان و خرد تحلیل گونا گون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در مقالات دارد به طوری که برخی مواقع یاداشتهای چند وجهی و گیچ کننده به خورد مخاطبان خود می دهد.

برای نمونه در واکنش به انتشار لیست اموال و داریی منقول و غیر منقول اقای صباغیان، یادداشتی با عنوان : نیمی از حقوق و سیاهه اموال قبول، دی.۱۹ چگونه واگذار شد؟!…… در روزنامه آفتاب یزد درج نمود.
جدای از سنت شکنی و کار قانونی نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه مجلس در انتشار حقوق و لیست دارایی خود، جناب بردستانی با طرح مکرر این سوال که (دی. ۱۹ چگونه واگذار شد؟!) ظاهراً دغدغه تامین آب شرب استان کویری یزد را به جای مقامات مسئول استانی یک تنه بردوش دارد و حتما این عمل قابل تقدیر است اما گاهی در قلم فرسایی برای نقد اربابان قدرت جانب حقیقت، انصاف و عدالت رسانه ای را در بوته فراموشی می سپارد.
همانگونه که نام و نام خانوادگی رضا بردستانی بعنوان یک روزنامه نگار به شما هویت می بخشید بر همین اساس البته که اطلاع دارید نام لاتین معدنی انومالی D19 را شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق با سرمایه انسانی و مالی فراوان معدنکاران شهرستان بافق ازسالهای قبل و بعداز انقلاب در کنارعملیاتهای بزرگ معدنی اکتشاف تا بهره برداری دهها انومالی کوچک و بزرگ بلوک آهن معروف بافق نهادینه وهویت بخشید و در این مسیر چند تن از کارگران و معدنکاران زحمتکش کشته یا زخمی شدند.
جناب بردستانی برای احقاق حق، باطل نگوییم و برای کوبیدن باطل، جز حق نگوییم لطفا زین پس به جای سوال دی . ۱۹ چگونه واگذارشد؟
بپرسید D19 و سایر معادن چگونه با ابهام سند سازی و فریبکاری از بدنه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_ بافق جدا گردید؟
سوال کنید چگونه با سناریو و برنامه ریزی بخشی از اراضی و بلوک آهن بافق شامل D19 و چادرملو با قانون شکنی و ایجاد شائبه جعل اسناد، تحریف، تزویر و تخلفات گسترده اداری و… توسط جرثومه های افسادطلب، ظالمانه از شهرستان بافق منفک و به اردکان الحاق گردید و هنوز ابهامات و تبعات این سناریو ادامه داشته و دارد؟
حقیقت را در قوانین معادن و غیره بیابید که اثبات می کند نه مزایده واگذاری صورت گیرد نه ترک تشریفاتی بلکه صد در صد منافع آنومالیD19 متعلق به شرکت سنگ آهن مرکزی ایران –بافق است.
حقیقت و عدالت را در مقایسه انحصار طلبی و تبعیض همه جانبه شهرستانهای به شدت توسعه یافته و کمتر توسعه یافته و محروم استان از اثرات رانتها و مافیاهای مخوف جستجو کنید؟
حتما گزارش مبهم و یکطرفه تحقیق و تفحص آقای تابش ازصنایع و معادن استان را که بیشتر به نفع زادگاهش اردکان می باشد تا استان را مورد کنکاش و مداقه قرار دهید.
مردمان نجیب بافق سالها ظلم، بی عدالتی و قانون گریزی بعضی مسئولان جاه طلب و بی وجدان استان را به یاد می اوردند ، چرا باید شهرستان بافق تاوان کم ابی استان را بدهد؟ مگر مسئولان استان مقصر نیستند؟
جناب بردستانی به اعتقاد نگارنده دغدغه و نگرانی شما در خصوص کم آبی استان بسیار ارزشمند است پس تلاش کنیم در کنار مسئولان توانمند و دیگر مطبوعات استان وجدان و انصاف رسانه ای خود را به جهتی سوق دهیم که تمامی صنایع و معادن استان یزد خصوصاً صنایع پر آبخواه سهمی عدالت گونه در انتقال آب از هرکجای کشور به استان دارالعباده یزد را تقبل کنند و همواره به یاد داشته باشیم قلم تقدسی خاص نزد خداوند منان دارد (ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ) زیرا آثار لغزش قلم سالها می ماند.
امید است همیشه با استعانت از خداوند در راه پر پیچ و خم اطلاع رسانی موفق و موید باشید.
اراتمند مهدی رنجبر بافقی.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 25 دی 1397 - 2:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت بر جناب رنجبر

بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 25 دی 1397 - 2:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مجوز محیط زیست و مجوز انرژی اتمی مرتبط با آنومالی D19 در تاریخ ۶/۱۰/۱۳۹۷ داده شد و منتظر گواهی کشف می باشد

مجتبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 25 دی 1397 - 3:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما نفهمیدیم این بنده خدا بردستانی کدوم طرفیه و از کی خط میگیره

محسن کریمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 25 دی 1397 - 7:04 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بعضی مطبوعات متاسفانه با انحرافات قلم خود چنان ضربه ای به جامعه می زنند که تا مدتها جبران ان ممکن نیست.

م-ح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 26 دی 1397 - 10:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این بنده خدا یه خبر نگار بوده و مطلبی نوشته شما اقایون رتجبر و شورا و نماینده مجلس و کسانی که سنگ حق طلبی را میزنید بگویید شما چکار کردید روستا های جدا شده برگشتند و معادن جدا شده چطور یا همین اریز که داره جدا میشه با کلی معادنش از جاده چه خبر از افزایش فقر و اعتیاد چه خبر از گران کردن زمین ها که خیلیهاش مربوط به فامیلهای خاصی است که قیمتهای زمینها با یزد و مشهد برابری میکند چه خبر اقایان حداقل اگر سبوی دست مردم نمیدهید حداقل سبوی نشکنید.وسلام

You cannot copy content of this page