نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:توسعه صنایع جوارمعدنی در بافق با جدیت دنبال شود

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - 5 بهمن 1397
توسعه صنایع جوارمعدنی در بافق با جدیت دنبال شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه تکیه کشور نباید به منابع تجدیدناپذیر از جمله نفت و معادن باشد گفت: توسعه صنایع جوارمعدنی در بافق با جدیت دنبال شود.

IMG_20190125_113736_313IMG_20190125_113734_518
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه تکیه کشور نباید به منابع تجدیدناپذیر از جمله نفت و معادن باشد گفت: توسعه صنایع جوارمعدنی در بافق با جدیت دنبال شود.

IMG_20190125_113732_380IMG_20190125_113729_426

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان بافق اظهار داشت: بیشترین مباحثی که در ارتباط با شهرستان بافق بیان‌ می‌شود مربوط به معادن و صنایع است و کمتر به ارزش‌های فرهنگی و علمی بالایی که این شهرستان داشته صحبت می‌شود.

IMG_20190125_113726_961
وی با اشاره به اینکه این شهرستان در طول دوران‌های مختلف از وجود عالمان، شاعران، دانشمندان و بزرگانی بهره برده که در نوع خود بی‌نظیر و کم‌نظیر بودند اظهار داشت: یکی از این افراد مرحوم شیخ محمد تقی بافقی است که در نوع خود منحصر به فرد بوده و در برابر استکبار و رضاشاه ایستادگی بسیار خوبی داشته است.

IMG_20190125_113724_652

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی صورت گیرد که همه مردم شهرستان بافق نسبت به این شخصیت والا مقام و همچنین شعرا و بزرگان شهرستان شناخت بیشتر و کاملتری پیدا کنند.

IMG_20190125_113721_018
ناصری یزدی با اشاره به اینکه دشمن همیشه به دنبال آن است که روحیه ارزشی و فرهنگی مردم ایران را بگیرد عنوان کرد: دشمن تمام تلاش خود را به کار بسته و از همه ظرفیت‌های خود به ویژه در عرصه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای تحقق این هدفش استفاده می‌برد.
امام جمعه یزد بر ضرورت توجه مسئولان به رشد مباحث فرهنگی و آینده‌نگری تاکید کرد و ادامه داد: خداوند به ایران نعمت نفت و معادن غنی را داده و متاسفانه ما به این ذخایر که پایان‌پذیر هم هستند تکیه کرده‌ایم و به نوآوری و استفاده از ظرفیت‌های دیگر توجه نمی‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی ما به صورتی باشد که وقتی این ذخایر به پایان رسید ما ظرفیتی برای بهره‌برداری آیندگان ایجاد کرده باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد توجه به ایجاد صنایع جوارمعدنی و جلوگیری از خام فروشی را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: بحث گردشگری و فعالیت در این عرصه اهمیت بالایی دارد ولی لازم است که در حوزه تولید در بخش‌های مختلف هم اقدامات مقتضی صورت پذیرد.
ناصری یزدی بیان کرد: موضوع مهم دیگر در بحث کشاورزی است که این روزها به زمزمه ای در بین برخی افراد به وجود آمده و بیان می کنند که نباید در استان یزد اقدام به کشاورزی و دامداری کرد و محصولات مورد نیاز خود را از خارج استان وارد کینم.
امام جمعه یزد با بیان اینکه کم کردن کشاورزی کار غلطی است گفت: کم کردن کشاورزی سبب می شود که خشکی و گرمی هوا افزایش پیدا کند و با کاهش تبخیر، ابرها و باران ها هم کمتر شوند.
وی افزود: به جای اینکه بخواهیم کشاورزی را حذف کنیم لازم است در نوع آبیاری‌هایی که انجام می‌دهیم تغییر به وجود آوریم و با کشت محصولات کم آبخواه، زمینه حفظ کشاورزی و منابع طبیعی را فراهم کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد مصرف بالای انرژی در کشور را یکی از مشکلات موجود دانست و عنوان کرد: مصرف انرژی در ایران به حدی است که بیان می شود ایران چند برابر چین مصرف انرژی دارد در حالی که نوع معماری و ساختمان سازی ما در گذشته به هیچ عنوان مبتنی بر مصرف انرژی نبوده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۸
برچسب ها:

You cannot copy content of this page