فرماندار وعده و وعید همشهریهای خود را هم سر کار گذاشت

دسته: عمومی
یک دیدگاه
جمعه - 5 بهمن 1397
فرماندار وعده و وعید همشهریهای خود را هم سر کار گذاشت

سید مهدی طلائی مقدم با همه خوب و بد هایش پس از ۲۵ ماه خدمت در شهرستان طبس، بار سفر بست تا در سنگری دیگر هر چند کمتر و پائین‌تر از معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس انجام وظیفه کند.

سید مهدی طلائی مقدم با همه خوب و بد هایش پس از ۲۵ ماه خدمت در شهرستان طبس، بار سفر بست تا در سنگری دیگر هر چند کمتر و پائین‌تر از معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس انجام وظیفه کند.

یقیناً آنهایی که از روی صداقت درباره آقای طلائی مقدم قضاوت کنند، وی را فردی مردم‌دار، مودب، خوش برخورد، توانمند، فعال و البته رسانه ای می بینند.

در این بین بارها توفیق شد تا درباره مسائل و مشکلات شهرستان و البته برخی پشت پرده های سیاسی با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس گپ و گفتی داشته باشم که البته در همان چند مرحله گفتگو نیز به ایشان عرض کردم، خدمات شما قربانی سیاسی کاری های اطرافیانتان و رانت خواهی‌های آنها خواهد شد.

این رانت‌ها در امتیازات ویژه و قراردادهای خاص، تسهیلات ارزان‌قیمت و انتصابات اداری و از صحنه به در کردن نیروهای مخالف و منتقد صورت گرفت و به قولی همان شکستن قلم ها و خفه کردن حنجره هایی که میخواست بیداری ملت را متقبل شود؛ رخ داد.

حالا نیز پس از ۲۵ ماه اگر سوالی در باب توسعه شهرستان و وضعیت رشد منظور به نتیجه طرح های وعده داده شده، مطرح می شود، بلافاصله با برچسب، تخریب و مظلوم‌نمایی، قصد دارند مانع از پرسشگری و مطالبه گری شوند اما هرگز صدای حقیقت خفه نخواهد شد.

مطمئن باشیم هر کس برای این شهرستان خدمتی کرده است در اذهان عمومی از یاد نمیرود و شهروندان طبسی هرچند اندازه ۵ یا ۱۰ نفر فضای مجازی، حرفی برای دعوا و جوسازی نداشته باشند اما آنقدر شرف و وجدان و قدر شناسی دارند که در نمازهایشان دعاگوی قدمهای خیر خادمین خود شوند و آقای طلائی مقدم اگر خدمتی کرده است در این زمره خواهد بود.

آقای طلایی هم کارهای خوبی کرد اما در بسیاری از آنها به دلیل عدم تعامل با سایر مدیران شهرستان و استان، نتیجه‌ای حاصل نشد و خوب است اگر به منظور شفافیت بفرمایند که موضوع ورشکستگی و تعطیلی سیمان و کانسرام و برخی کارگاه های شهرک صنعتی، حقوق معوقه بسیاری از کارگران معدنی و کارگران کانسرام، بیکاری بیش از ۵۰۰ نیروی کارگری شهرستان، وضعیت اسفبار در برخی از مدارس به ویژه مدرسه استعدادهای درخشان، تعطیلی مداوم پروازهای فرودگاه، وضعیت نابسامان حوزه بهداشت و درمان و سردرگمی مردم به دلیل کمبود پزشک، متخصص و نیروی انسانی، جدایی ایستگاههای اداره کل راه آهن شرق، بلاتکلیفی وضعیت راههای بسیار فرسوده و آسفالت جاده های شهرستان که همچنان قربانی می گیرد، عدم پیشرفت مناسب دو بانده‌سازی جاده ها به ویژه در محور طبس یزد و طبس بیرجند، عدم اجرای تعویض شبکه فرسوده برق شهر، عدم تحقق اخذ سهم دو درصد از فروش محصولات معدنی و سهم یک درصد آلایندگی معادن، عدم اجرای جاده عشق‌آباد_ پیرحاجات، عدم بهسازی آبنماهای جاده عشق آباد بردسکن، عدم توسعه اقامتگاه های بوم گردی و نیز پیشرفت لاک‌پشتی زیرساختهای گردشگری در شهرستان به استثناء یک کاروانسرای ویژه‌ی حامیان آقای فرماندار به کجا رسید؟؟؟ و آیا ۲ سال زمان کمی بود تا بتوان گوشه ای از آنها را به نتیجه مورد بهره‌برداری مردم مظلوم و نجیب شهرستان طبس رساند؟؟؟

حرف ها برای گفتن زیاد است و مطالبات وسیع و آقای طلائی به مردم آموخت که مطالبه گر باشند اما کاش اطرافیانش نیز تحمل این پرسشگری را می داشتند و برچسب های شان را برای توسعه شهرستان غلاف می‌کردند ولی همین اطرافیان آنقدر بد عمل کردند که اختلافات سید مهدی طلایی مقدم با ائمه جمعه و نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی و حتی استاندار خراسان جنوبی به اوج خود رسید و وقت طبس صرف سیاسی‌کاری، اختلافات شخصی و دیدگاه های حزبی این اشخاص گردید و ۲۵ ماه هدررفت توسعه شهرستان به این علت در تاریخ طبس ثبت شد.

کک که دوستان اقای طلائی فریاد کردند فلانی آمده و کار را از یاران آقای شکیبی در کارخانه گرفته اما همینکه این صنعت از ورشکستگی قطعی سر برآورد، سند آن را بنام اقای طلائی زدند و یا پروده ۴ که شخص وزیر در جلسه رسمی دلیل راه‌اندازی آن را پیگیری نماینده طبس برشمرد را مصادره بنام فرماندار می‌‌کنند و این نشان از دستان خالی یاران کذایی آقای فرماندار جوان است.

اعضای شورای اسلامی شهر طبس، شفاف و بی پرده از تعداد جلساتی که به منظور هم اندیشی و پیگیری مشکلات مردمی که با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان داشته‌اند را رونمایی و خروجی آن را به مردم ارائه نمایند تا صحبت‌هایی از اختلاف درونی نمایندگان مردم و نماینده عالی دولت پایان یابد.

شما را بقرآن، هرکس که مانع توسعه شهرستان طبس باشد و با بهانه‌های واهی دنبال جوسازی، سیاسی‌کاری و اقدامات جهت‌دار تبلیغاتی با مصارف انتخاباتی است را سلامش نکنید و او را خائن به منطقه بدانید.

بگذارید طبس نفس بکشد…

✍ شهروند دلسوخته از سیاست


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 5 بهمن 1397 - 7:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یقینا اونهایی که از روی صداقت قضاوت کنند…..

You cannot copy content of this page