نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز؛ ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامیمعدن کوشک بدون پرداخت حق شهرستان شیره جان محیط زیست را می کشد

دسته: اخبار ویژه , نماینده مردم بافق در مجلس
۲ دیدگاه
چهارشنبه - 29 اسفند 1397
معدن کوشک بدون پرداخت حق شهرستان شیره جان محیط زیست را می کشد

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: معدن کوشک شیره جان محیط زیست و شهر را بدون ریالی پرداخت عوارض به شهرستان می کشد.

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: معدن کوشک شیره جان محیط زیست و شهر را بدون ریالی پرداخت عوارض به شهرستان می کشد.

محمد رضا صباغیان بافقی در بیست و چهارمین نشست هم اندیشی توسعه شهرستان بافق که با محوریت پرداخت دو درصد عمران و آبادانی معادن در محل فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: معدن کوشک در بیست سال گذشته آثار زیست محیطی مخربی داشته است.

وی افزود:این معدن آب شرب منطقه را برای استفاده خود می برد و حتی یک آبسردکن برای روستای کوشک که در همجواری آن است خریداری نکرده است.

صباغیان با بیان اینکه معدن دار کوشک در کانادا زندگی می کند تصریح کرد: طی پیگیری هایی که شده به بهره بردار اجازه نخواهیم داد تا زمان پرداخت حق و حقوق شهر مجوزش تمدید شود.

نماینده مردم بافق با اشاره به اینکه جدیدا بهره بردار معدن کوشک با درختکاری و قول ساخت مدرسه درصدد بهانه برای گرفتن مجوز مجدد است خاطر نشان کرد:۱۱ کیلومتر منطقه محیط زیست نیز توسط معدن دیگری نابود شده و این موضوع تا حصول نتیجه از طریق وزیر پیگیری می شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده نماینده مردم و شرکت های خصوصی و دولتی هستم گفت:همواره از بخش خصوصی بیشترین حمایت در چارچوب قانون بعمل آمده، چنانچه مردم حقی از معدن داران ضایع کنند جلو مردم می ایستیم و اگر معدن داران حق مردم و شهر را تضییع کنند جلوی آنان می ایستیم.

صباغیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف جلسه مجمع هم اندیشی بیان کرد: آگاهی بخشی و همراهی افکار عمومی باشد در پیشبرد اهداف شهر موثر است.

وی با بیان اهمیت مطالبه شهر از معادن یادآور شد: از مسوولین و متولیان امر می خواهیم تا با کمک از قانون و ابزار قانونی تنها سرمایه شهر که همان عوارض است را اخذ کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه سهم مردم باید اخذ شود گفت:سرمایه گذاری در زمینه های مختلف مستلزم پرداخت حقوق شهر است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه رسانه ها در رابطه با عوارض جامعه را آگاهی دهند گفت:معدن دار تمایل دارد عوارض خود را کاهش دهد که موضوعی طبیعی است اما مسوولین باید پیگیر و مطالبه گر باشند.

صباغیان عنوان کرد: با مطالبه گری و پیگیری یک درصد عوارض غیر از ان دو درصد نیز قابل دریافت است.

صباغیان ضمن گلایه از عملکرد شورای معادن استان در دو سال گذشته گفت:حقوق مردم باید توسط من صباغیان، آقای فرماندار، آقای عظیمی زاده و دیگر مسوولان پیگیری شود تا حق آیندگان محفوظ بماند.

۲۰۱۹-۰۳-۲۰ ۱۴.۵۲.۵۶۲۰۱۹-۰۳-۲۰ ۱۴.۵۱.۳۴۲۰۱۹-۰۳-۲۰ ۱۴.۵۰.۴۱۲۰۱۹-۰۳-۲۰ ۱۴.۴۹.۵۸


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
Tyu این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 3:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باهمه بدی های معدن کوشک حسنش اینه برای ورود به معدن نیاز به سفارش نماینده وشورای شهرو دادن حق حساب به این وان نیست

بیتاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 5 فروردین 1398 - 9:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میگم کاشکی این نماینده محترم بجای غصه محیط زیست غصه مردم را داشت که شیره جونشونو دارن میکشن . کاشکی ما هم مثه اونا حقوق میگرفتیم . خب دیگه نظام سرمایه داری و تبعیضه فقط پوسته رو رنگ کردن تا ما مردم رو بدوشن

You cannot copy content of this page