مجوز احداث بندر خشک یزد صادر شد

دسته: اقتصادی
3 دیدگاه
دوشنبه - 22 اکتبر 2012

 

یزدفردا :مدیر روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان از صدور مجوز احداث و بهره برداری از پروژه بندر خشک در یزد خبر داد.

به گزارش یزدفردا ، سید امیرحسین حاتمی نسب گفت: مجوز احداث این بندر از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد صادر و زمین آن در کیلومتر 20 جاده ترانزیت یزد- مهریز واگذار شده است.

وی افزود: مساحت این زمین 700 هکتار و مجاورت منطقه با ريل سراسري کشور موقعیت بسیار مناسبی برای اجرای این پروژه ملی رقم زده است .

حاتمی نسب خاطر نشان کرد: از مهم‌ترین اهداف راه اندازی این بندر در یزد یکپارچه سازی لجستیک مناطق داخلی کشور ، افزایش کارایی حمل و نقل، افـزایـش سرمایه گذاری مستقیم کشورهای خارجی و بـهـبـود وضعیت زیرساخت‌های مرتبط با حمل‌ونقل است.

وی خاطر نشان کرد:قرار گرفتن استان یزد در مرکز ایران و وجود منطقه ويژه اقتصادي از جمله اهداف تاسیس این مرکز در یزد است.

مدیر روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان اظهار امیدواری کرد: گروه تعاونی پیشگامان بتواند نقش خود را در توسعه استان به خوبی ایفا کند.

استاندار یزد قبلا در در مراسم افتتاح فیبرنوری پیشگامان  حمایت خود را از سرمایه گزاری پیشگامان در این زمینه اعلام کرده بود.

فلاح زاده استاندار یزد جمع آوری سرمایه های سرگردان مردم از سوی گروه تعاونی پیشگامان را بسیار مهم و تأثیر گذار دانست و گفت: در زمینه سرمایه گذاری تا به امروز این گروه بسیار موفق عمل کرده و استان یزد را به بزرگ‌ترین نقطه سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

وی که ، افزود: بهترین موقعیت برای تاسیس بندر خشک، استان یزد است و این موقعیت به جهت قرار گرفتن این استان در  مرکز ایران و ثقل کریدور شمالی، جنوبی، شرقی و غربی کشور است و مرکز راه آهن کشور و بزرگ‌ترین چهارراه مواصلاتی است.

استاندار یزد از گروه پیشگامان خواست نسبت به اجرایی شدن این پروژه اهتمام لازم را به خرج دهد و با  جمع آوری سرمایه های خرد مردم و تبدیل آن به سرمایه عظیم این پروژه در اسرع وقت انجام دهد.

وی در عین حال بر حمایت همه جانبه استانداری و سایر دستگاه های اجرایی تاکید کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 23 اکتبر 2012 - 8:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بندر خشک هم رفت پی موارد قبلی

فعالین شهر بیاید مسئولان را بیدار کنیم …

كورش بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 25 اکتبر 2012 - 2:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان بياييم مجدانه پيوستن با استان كرمان را پيگيري كنيم- تا وقتي كه زير نظر يزد هستيم اوضاع همينه -بندر خشك را از هر ادم عاقلي بپرسي ميگن بايد در چهاراه ريلي باشد ولي اينا ميرن تو مهريز ميزنن اخه مگه مهريز راه اهن داره؟!!!!!!!!

ارمان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 5 نوامبر 2012 - 10:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جون به جونت کنن بافقی هستی کسی که این همه هزینه میکنه حتما از هر نظرموقعیتو سنجیده که اونجا رو انتخاب کرده عاقل