راه‌اندازی بندرخشک جهشی بزرگ در اقتصاد مهریز ایجاد می‌کند

دسته: اقتصادی
4 دیدگاه
جمعه - 26 اکتبر 2012

خبرگزاری فارس: فرماندار مهریز گفت: با راه‌اندازی بندر خشک، جهشی بزرگ در توسعه اقتصاد شهرستان مهریز رخ می‌دهد.

مهدی کیانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مهریز با بیان اینکه احداث و راه‌اندازی نخستین بندر خشک کشور در یزد و در مجاورت مهریز یکی از مهم‌ترین جرقه‌های اقتصادی و پیشرفت این شهرستان به حساب می‌آید، اظهار داشت: فعالیت بندر خشک  یزد با هدف رونق گسترده اقتصادی استان رسما آغاز شده است.

وی افزود: این بندر پایانه‌ای برای تقویت ترانزیت، صادرات و پس کرانه‌ای برای بندر شهید رجایی در استان هرمزگان خواهد بود.

فرماندار مهریز با اشاره به همت والای استاندار یزد در پیگیری تاسیس این بندر خشک عنوان کرد: چندین استان کشور از جمله تهران، قم و کرمان تاکنون متقاضی تأسیس و راه‌اندازی بندر خشک بوده‌اند اما هیچ یک از آنان تاکنون به مرحله اجرایی نرسیده و بندرخشک  یزد نخستین بندر خشک فعال کشور است که با مشارکت و استقبال خوب مردم و مسئولان یزد فعالیت خود را آغاز کرده است.

کیانی مقدم با بیان اینکه احداث بندر خشک در یزد یکی از مصوبات سفر استانی دولت است، افزود: بندرخشک پایانه‌ای ترکیبی است که به بندری ساحلی متصل است.

وی عنوان کرد: تجهیزات لازم و کافی برای مواجهه با تردد ناشی از چندین شیوه حمل ‌و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی و هوایی در آن در نظر گرفته شده‌اند و مشتریان می‌توانند کالاهایشان را با استفاده از این شیوه‌های مختلف به آن ارسال کنند و یا از آن تحویل بگیرند.

کیانی مقدم یادآور شد: علاوه بر خدمات پایه‌ای، خدماتی نظیر انبارسازی کالا، نگهداری از کانتینرهای خالی، تعمیرات کانتینر، امور گمرکی و ترخیص و پشتیبانی کالا نیز در بنادر خشک ارائه می‌شود.

فرماندار مهریز، مهم‌ترین مزایای احداث بندرخشک در استان یزد را  تقویت وضعیت بنادر در زنجیره‌های حمل و نقل، توسعه نواحی داخلی کشور و ایجاد فرصت‌های مختلف شغلی، احتمال افزایش سرعت مراحل گمرکی برای کالاهای حمل شده به وسیله احداث بنادر خشک مجهز به خدمات گمرکی عنوان کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 26 اکتبر 2012 - 8:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه
بافقی نسب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 26 اکتبر 2012 - 9:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به این میگن مصلحت اندیشی بزر گان. دیدن قراره دخیل عباس براشون مشکل ساز بشه گفتن بندر خشک که ازهر جهت حساب کنیم حق بافق است را میدیم مهریز و ….

محمد علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 26 اکتبر 2012 - 9:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چشم ودل مسئولان بافق روشن، این هم یک طرح دیگر که به مهریز انتقال یافت وردپای دخیل در این ماجرا روشن است . آقایانی که به او رای دادند تحویل بگیرند

كورش بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 27 اکتبر 2012 - 10:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود به کرمان و مردمان غیورش –از همشهریان غزیز بافقی خواهشمندم لطف نموده و از جاده ۲۴۰ کیلومتری کرمان از مسیر سیریز به کرمان رفته و از شهرهای ان بازدید کنید و ببینید که شهرهای کرمان چه پیشرفتی کرده اند -ما نیز میتوانیم مانند سالهای قبل با استان کرمان بزرگ بپیوندیم و از عدل و بزرگی دیار کریمان استفاده ببریم