از بیمار روانی خواندن دیگران تا عذرخواهی مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
پنج‌شنبه - 16 خرداد 1398

موضوع گرانی زمین و اجاره بهای مسکن و خرید و فروش آن در دو سه هفته اخیر موجی از نظرات و دیدگاه های افراد مختلف را در فضای مجازی و بازار خرید و فروش املاک در شهر بافق به دنبال داشته است.
این بحث و بررسی ادامه یافت تا آنکه حسن محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بافق بخشی از گرانی های موجود در زمینه خرید و فروش زمین را به حقوق بالای برخی از مدیران و نیروهای شاغل یا بازنشسته شرکت سنگ آهن مرکزی نسبت داد و در توضیح بعدی خودشان اقشار کم درآمد و کارگران این شرکت را از دریافت حقوق بالا مجزا نمود.
پس از این هفته نامه افق کویر در سرمقاله خود به قلم محمد حسین تشکری ضمن رد نمودن تاثیر حقوق و دستمزد کارگران از پول های بادآورده ای پرده برداشت که به برخی از شرکت های پیمانکاری سنگ آهن مرکزی بافق پرداخت می شود و نوشت که برخی شرکت های پیمانکاری سالهاست که در سنگ آهن مرکزی بافق در تمام قراردادها و مزایده برنده می شوند و به عبارتی صاحبخانه شده اند.

و اما داستان از آنجا شروع می شود که حبیب حسن زاده مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در مطلبی با عنوان “یادداشت روز” به تحلیل و بررسی عامل اصلی گرانی های زمین و تفسیر و تبیین وجوه مختلف عبارت “فرافکنی مدیران و مسئولان” در رده های مختلف اداری و سازمانی می پردازد و با به کاربردن اینکه فرافکنی یک بیماری روانی است خواسته یا ناخواسته آن را به رئیس شورای اسلامی شهر بافق نسبت می دهد که چرا در انجام وظایف اصلی شورا کوتاهی می نماید و در موضوع زمین و گرانی های ناشی از آن با نسبت دادن به حقوق نجومی سنگ آهن قصد فرا فکنی دارد.
این مطلب همانگونه که از نام یادداشت روز آن مشخص و عیان می باشد برای سایت اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق نوشته و پرداخته شده بود و عنوان حقوقی نویسنده نیز در پائین درج شده بود که متاسفانه در حال حاضر از روی سایت اطلاع سنگ آهن مرکزی بافق حذف گردیده است و آفتاب بافق نیز بنا به مسئولیت اداری و سازمانی سردبیر آن در مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی سنگ آهن آن را اصلاح و ویرایش نموده است و چیزی را بدون اطلاع و موافقت نویسنده منتشر نکرده است.
در ادامه این روند و با توجه به بینش شخصی نویسنده “یادادشت روز” و بازتاب آن در فضای مجازی؛ این بار حبیب حسن زاده با عنوان حقیقی خودشان نامه ی عذرخواهی از حسن محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بافق را به رشته تحریر درآورده و باز هم توپ را به زمین عده ای مریض و سیه روی که قصد شیطنت و ایجاد تفرقه و تشتت دارند را انداخته و با تقبیح درک و فهم مخاطبان نوشته است که یادداشت روز هیچ ارتباطی به شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نداشته و ندارد و فرافکنی یک آفت نسبتاً فراگیر است که ایشان با تلفیق آن خواسته است نکات مثبت مطلب شان نیز مورد دقت و بررسی قرار گیرد.
حبیب حسن زاده در این متن تنها یک پیشنهاد را ارائه نموده که اینجانب نیز بارها پیش از این در گروه های مختلف بیان نموده ام که برای رفع مشکل گرانی زمین می بایست تمامی عوامل موثر و تاثیرگذار آن در کمیته مشترک گردهم بیایند و با اعمال قیمت گذاری و برنامه ریزی دقیق نظارت بر بازار املاک و مسکن را تشدید نمایند تا هم از گرانفروشی زمین و مسکن در بافق خلاص شویم و هم برنامه مدونی پیاده شود تا فرهنگ گران خریدن و نپرسیدن قیمت کالا در بافق از بین برود.

اما بازگردیم به موضوع سنگ آهن و حقوق کم یا زیاد کارگران و برخی مدیران این شرکت که می توانند تاثیرات مثبت یا منفی بسیاری را در بافق بر عهده داشته باشند.

در بخش کارگری و کارمندی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و حقوقی که آنان دریافت می کنند هیچکس مخالف پرداخت حق و حقوق حقه آنان نبوده و نیست و چه بسا به اذعان همه آگاهان و کارشناسان مالی و اقتصادی بسیاری از کارگران این معدن که بصورت شرکتی و قراردادی با پیمانکاران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در حال فعالیت و کار شبانه روزی هستند از دریافت برخی از ردیفهای حقوقی خود نیز محروم هستند و آخر ماه با دیرکرد پرداخت شرمنده خانواده و فرزندان خویش نیز می شوند.

ولی در خصوص حقوق پرداختی به مدیران و معاونین و برخی از نیروهای رسمی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق که تعداد آنها زیاد هم نمی باشد می بایست دو راهکار را مدنظر قرار داد.

اول اینکه سهم مدیران و معاونین شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و اعضای خانواده آنها که مستقیماً از شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و یا شرکت ها و پیمانکاران آن تحت عناوین مختلف مانند درصدهای پیمانکاری و حق العمل کاری وجوهی را دریافت میکنند مشخص و معرفی شوند که در این رابطه پیشنهاد می گردد مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به عنوان اولین نفر و به تبعیت از قانون اعلام درآمدها پس از نماینده مردم شریف بافق در مجلس شورای اسلامی و فرماندار بافق فیش دریافت حقوق و مزایای خود را برای آگاهی و تنویر افکار عمومی منتشر نمایند تا دیگر پس از این بدخواهان و سیه رویان و قلم به دستان شیطنت ننمایند و در فضای مجازی و حقیقی دنبال افتراء و تهمت و تشتت آراء و صفات رذیله انسانی و غیرانسانی نباشند.

دوم اینکه روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق و مدیر دانشمند و استاد ارتباطات و مراوادت مردمی و فرهنگی آن برای آگاهی و بررسی علمی از تاثیرات سنگ آهن در دپارتمان شهری و رشد فرهنگی و صنعتی بافق فراخوانی را منتشر نمایند و روابط اصحاب رسانه و مطبوعات را با شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ترمیم و بازسازی نمایند.
و نکته آخر اینکه اگر شرکت سنگ آهن مرکزی بافق همانگونه که موظف به پرداخت ماهیانه ۴۵ میلیارد تومان به کارکنان خود می باشد اهتمام و جدیّت لازم را برای پرداخت حقوق شهروندان و عوارض تولید و ارزش افزوده را داشته باشد هیچ اختلاف نظر و تفاوت دیدگاهی را با اعضای شورای اسلامی و شهرداری بافق نخواهد داشت که مطمئناً ارزش ریالی پرداخت عوارض از این ماه به ماه دیگر تفاوت بسیاری دارد هرچند که گندله و فولاد و کنسانتره هم می بایست در مهلت سه ساله مدیرعامل قبلی تجهیز و راه اندازی می شد.

احمد برزگری بافقی؛ عضو انجمن اهل قلم شهرستان بافق و مدیر مسئول سایت خبری تحلیلی “آفتاب بافق”


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۸۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 17 خرداد 1398 - 10:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای احمد برزگری از انجمن اهل قلم شما هم ،کمر همت میبستید ودر گردو خاک سنگ آهن کارمیکردی تا ببینی اگر مبلغ اندکی زیاد به جماعت کارگر میدهندآیا ارزش جان آن کارگر را داردیا نه!.در مورد زمین های بافق آقایان شورای شهر و شهرداری باید قیمت مشخص کنند نه اینکه چشم دوخته اید به حقوق کارگر سنگ آهن و همه چیز را با آن میسنجید.در بافق از هر خانواده ای یک یا چند نفر دارند از سنگ آهن نان میخورند پس اگر خوب دیدگاه خود را باز کنید یکی ازاقوام نزدیک خودتان هم عضو همین شرکت هست و همه با هم فامیل هستند دربافق.پس هیچ وقت در مورد شهر خودو کارگرهای زحمت کش سنگ آهن متنی ننویسید که موجب سو استفاده کسانی خارج از بافق بشود. با تشکر

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 17 خرداد 1398 - 10:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
اکثر غریب به اتفاق نویسندگان ، یادداشت گذاران و همه کسانی که دست به قلم میباشند یا کسانی که نظر میدهند قصد وبیان مشکلات موجود شهر یا جامعه را دارن. پس چه خوبه که مطالبی که به نگارش در میاد در ابتدا بتواند مشکل را به خوبی شناسایی و در درجه بعد راه کار و ایده مناسب با آن مشکل را نویسنده به نگارش در بیاورد. متأسفانه برخی دوستان در این حوزه به دلایلی بدون کوچکترین تخصصی مطالبی به قلم می آوردند که انسان فکر میکندطرف داره برای خانمش از باجناقش میگه و می نویسه. در ادامه وقتی که به گوش باجناقش میرسه شروع به چاکرم مخلصم ،و بدو بیراه گفتن به کسی که این حرفا رو زده میکنه. چه خوبه اگر حرفی زده یا نوشته میشه اول انسان بهش فکر کنه در ثانی قبول کنه خوب و بد حرف شو. انتقاد پیشنهاد و نظر دادن لازمه هر مشکلیه که قرار حل بشه وکسی نباید به هیچ کدام از این افراد توهین کنه. از نویسنده این مقاله تشکر میکنم که رسالت خبری و مطبوعاتی را به خوبی ادا کرد.

رسول محمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 18 خرداد 1398 - 7:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شما بسیار عالی

منصور . ح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 18 خرداد 1398 - 7:48 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احمد آقا، جناب آقای حسن زاده فقط و فقط فیش حقوقی سنگ آهن را افشا کنند کافیه یا تموم جاهایی که مشغول به خدمت هستند و در ازای آن حقوق میگیرند و مبالغ آن را افشا کنند؟!
البته اگه اون کارها فی سبیل الله نباشه :((

فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 19 خرداد 1398 - 11:59 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای حسن زاده فیش اردیبهشت امسالتونو تو چغارت منتشر کنین .چه اشکال داره؟ از چی واهمه دارین.لطفا کل مبلغ دریافتی اردیبهشت رو منتشر کنین نه اصل حقوقتونو.