معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو؛مصوبه دولت در خصوص تخصیص سنگ آهن به ذوب آهن، سریعا اجرا می شود

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 31 تیر 1398

وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو از عملیاتی شدن قریب الوقوع مصوبه دولت در خصوص تخصیص سنگ آهن به شرکت ذوب آهن اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، خداداد غریب پور معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق‌ تولید از عملیاتی شدن قریب الوقوع مصوبه دولت در خصوص تخصیص سنگ آهن به این شرکت خبر داد و گفت : با توجه به اینکه قیمت سنگ آهن اختصاص داده شده به ذوب آهن نیز مشخص شد ، به زودی این مواد اولیه توسط مجتمع سنگ آهن سنگان به ذوب آهن تحویل داده می شود .
وی افزود : ذوب آهن به عنوان پیشکسوت صنایع کشور نباید مشکل تامین سنگ آهن داشته باشد . تلاش ما این است که این مشکل را حل کنیم و در این راستا گام اول برداشته شده و به زودی گام های دیگر هم برداشته می شود .
رئیس هیات‌عامل ایمیدرو تصریح کرد : ذوب آهن از دیرباز در صنعت کشور اقدامات موثری انجام داده و در مدیریت دانش عملکرد خوبی دارد . این شرکت اقدامات موثری نیز در بومی سازی انجام داده و قطعات خوبی ساخته است  و امیدوارم تلاشگران  ذوب آهن در بومی سازی نیز مانند سایر فعالیت ها پیشگام باشند .
دکتر غریب پور گفت : در این نمایشگاه به دنبال بومی سازی تجهیزات هستیم تا مجبور به واردات آنها نباشیم و از وابستگی صنایع به ارز کاسته شود . در این راستا در این نمایشگاه تجربه صنایع مهم مانند ذوب آهن با صنایع دیگر و با تامین کنندگان به اشتراک گذاشته می شود . از طرفی وزارت صمت نیز واردات قطعاتی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد را ممنوع می کند تا انگیره سازندگان افزایش یابد .
مطابق گزارش معدن ۲۴ دو شرکت بزرگ سنگ آهنی متعهد به تامین سنگ آهن ذوب آهن اصفهان به جای صادرات شده اند . این دو شرکت بزرگترین تامین کننده سنگ آهن در شرق کشور هستند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶۷
برچسب ها:

You cannot copy content of this page