پلمپ دو واحد قصابی متخلف در شهرستان بافق

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
دوشنبه - 31 تیر 1398

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بافق گفت : دو واحد قصابی در شهرستان بافق به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی و کشتار غیر مجاز با دستور دادستانی پلمپ گردیدند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بافق گفت : دو واحد قصابی در شهرستان بافق به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی و کشتار غیر مجاز با دستور دادستانی پلمپ گردیدند.

فرزانه سالاری اظهارداشت: بازرسان بهداشتی این شبکه طی بازدید از مراکز عرضه، بیش از سیصد و پنجاه کیلوگرم گوشت قرمز حاصل از کشتار غیرمجاز را از دو واحد قصابی کشف نمودند و نسبت به پلمپ این دو واحد از طریق کسب دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اقدام نمودند.

وی تصریح کرد: با توجه به آنکه کشتارغیرمجاز بدون نظارت دامپزشکی و تأیید سلامت دام صورت می گیرد؛  امکان ورود لاشه های غیر بهداشتی به چرخه مصرف و آسیب به سلامت مصرف کنندگان وجود دارد که باعث انتشار بیماری هایی مانند تب کریمه کنگو می شود.

سالاری با اشاره به فصل گرما و احتمال شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از شهروندان خواست: از خرید گوشت  از مراکز غیرمجاز خودداری نمایند و هنگام خرید به مهر و لیبل بهداشتی الصاق شده بر روی لاشه ها  که بیانگر نظارت دامپزشکی و متضمن سلامت گوشت است توجه و در صورت مشاهده لاشه فاقد مشخصات: نام کشتارگاه ، تاریخ تولید، تاریخ مصرف و شرایط نگهداری به شبکه دامپزشکی شهرستان با شماره ۳۲۴۳۷۲۱۲  تماس حاصل نمایند.

ربیع


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 31 تیر 1398 - 3:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام و خسته نباشید
خدا بهتون خیر و سلامتی بده
دستتون درد نکنه
شاد و پیروز باشید

دل پردرد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 31 تیر 1398 - 3:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خانم دکتر تشکر.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 31 تیر 1398 - 4:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر سالاری و همکارانشان و با تشکر از تلاش های وافری که در جهت سلامت مردم انجام می دهید. سؤالی داشتم آیا در مورد نحوه ذبح گوسفندهای نذری در ایام محرم برنامه ای هست؟ با توجه به اینکه برخی مردم نذر دارند مرکزی هست تا از سلامت دام جهت ذبح مطمئن شد؟

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 1 مرداد 1398 - 3:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای کاش درب قصابی های گرانفروش را هم پلمپ می کردند؟!در بافق هر قصابی برای خودش نرخی دارد !دو روز پیش یکی از استانهای همجوار تهران بودم اونجا هم در هر مغازه قصابی چند نرخی مشهود بود!اما انصافا قیمتها در مقایسه با شهرمون خیلی کمتر بود( ۵۸۰۰۰تا ۸۶۰۰۰ ) اما در بافق !!!!!

    طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 6 مرداد 1398 - 11:10 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    برخورد با گرانفروشی، وظیفه اتاق اصناف و تعزیرات و اداره صنعت معدن هست نه شبکه دامپزشکی.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 7 مرداد 1398 - 1:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دست شما درد نکنه

You cannot copy content of this page