نماینده مردم بافق،بهاباد،مهریز،ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی:چاه گز به اسم برای بهاباد اما برای بافق است/ عدم پرداخت دو درصد عمران و آبادانی توسط معادن بیشه در و کوشک

دسته: نماینده مردم بافق در مجلس
۷ دیدگاه
یکشنبه - 20 مرداد 1398
چاه گز به اسم برای بهاباد اما برای بافق است/ عدم پرداخت دو درصد عمران و آبادانی توسط معادن بیشه در و کوشک

نماینده مردم بافق،بهاباد،مهریز،ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چاه گز در حوزه بافق واقع شده است گفت: چاه گز به اسم برای بهاباد اما متعلق به بافق است.

IMG_20190811_121304_201IMG_20190811_121301_865IMG_20190811_121300_742

نماینده مردم بافق،بهاباد،مهریز،ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چاه گز در حوزه بافق واقع شده است گفت: چاه گز به اسم برای بهاباد اما متعلق به بافق است.

محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق که با حضور مسوولین شهر و جمعی از مردم در محل مسجد جامع برگزار شد با بیان اینکه بیش از ۱۰ جلسه در تهران و یزد داشتیم اظهار داشت: ادعاهایی وجود دارد اما ملاک مدارک ارائه شده است و باید با حضور کارشناسان و نظردهی آنان تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به اینکه حق و حقوق بافق و دیگر حوزه انتخابیه مهریز را پیگیری می کنیم عنوان کرد:بی اعتنا به دغدغه مردم نبودم.

صباغیان افزود:در حال حاضر معدن کوشک و معدن بیشه علیرغم تخریب محیط زیست دو درصد عمران و آبادانی را پرداخت نمی کنند لازم است موضوعات مکتوب شده و پس از مطرح کردن در جلسه با وزیر بازتاب خبری آن را اعلام نمایم.

نماینده حوزه انتخابیه مهریز با اشاره به اینکه برای اولین بار صورتجلسه ای که امضا شده هر ۲ ماه یکبار گزارش دهی انجاممی گیرد تصریح کرد: این موضوع نقطه قوتی برای شهرستان،مردم و مسئولان است.
صباغیان ادامه داد: کسی از بسیاری از صورتجلسه هایی که در سالهای گذشته امضا شده از آن خبری ندارد اکنون برخی از صورتجلساتی که مورد بررسی قرار می گیرد و برخی نیز ایرادتی هم به آن وارد می کنند ۸۰ تا ۹۰ درصد بندهای آن اجرایی شده است.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مبحث خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق خاطر نشان کرد: حتی یک نیرو تعدیل و اخراج نشده است.

وی افزود: براساس قول و تعهدی که دادم ۲ نفر از اعضای هیئت مدیره سنگ آهن برای اولین بار بافقی و بومی باشند که این امر اتفاق افتاد.
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با بیان اینکه در سخنرانی ها پخش شده عنوان کردم کارخانه نداریم تصریح کرد: در حال حاضر بعد از ۵ ساله کارخانه گندله رو به اتمام و کارخانه فولاد نیز در حال انجام است.

وی به خط قرمزهایی که برای مدیران بومی سنگ آهن در خصوص ایجاد صنایع جوار معدنی وجود داشت اشاره و عنوان کرد: هیچ کس نتوانست از آن عبور کند و بافقی حق داشتن آن را نداشت امروز شاهدیم که هزار نفر در فولاد و گندله مستقیم مشغول بکار هستند و با بهره برداری آنها در سال آینده دو درصد عمران و آبادانی بیش از سنگ آهن برای بافق است.

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه محکم می گویم به آنچه گفته شده عمل کرده ام یادآور شد: زمانی که ۴ درصد عوارض قطع شد و بدنبال آن اعتصابات و اعتراضات روی داد ما پس از چند سال پیگیری مجدانه مجددا ۲ درصد پرداخت شد.

وی با بیان اینکه در گذشته تنها شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق موظف به پرداخت عوارض شده بود عنوان کرد: در حال حاضر تمام معادن شهرستان دولتی و خصوصی موظف به پرداخت هستند.

وی به موضوع تکمیل بزرگراه بافق – یزد اشاره کرد و گفت: این پروژه پس از ۵ سال تعطیل طی ۳ سال گذشته ۴۵ کیلومتر آن زیرسازی،ایجاد پل و آسفالت شد که در تمام استان یزد ۲ پروژه بزرگ به دلیل مشکلات اقتصادی دولت فعال بود.

نماینده مردم بافق با بیان اینکه شهرستان حق تولید ماهی تیلاپیا را نداشت عنوان کرد:با پیگیری مسوولین و حضور وزیر کشاورزی این موضوع حل و امروز تولیدکنندگان با بسته شدن دست مافیا این ماهی را تولید می کنند.

وی اشاره این نیز به فعالیت فولاد ابویی کرد و یادآور شد:کارخانه گندله سازی به زودی بهره برداری خواهد رسید چرخه فولاد نیز به غیر از سنگ آهن در حال تکمیل است.

صباغیان افزود: خام فروشی به پایان رسید و هیچ سنگی از شهر خارج نخواهد شد.

وی با بیان اینکه اقداماتی که امروز برای شهر انجام گرفته در تاریخ بافق بی سابقه بوده است خاطر نشان کرد: علیرغم تعطیلی ۸ ساله فولاد بافق در طول سه سال مسوولیت نمایندگی ام مشکلات این مجموعه رفع شده است.

نماینده حوزه انتخابیه مهریز با اشاره به برگزاری بیش از ۲۰ جلسه با وزیر صمت گفت: ۱۰جلسه اختصاص موضوع حل مشکلات فولاد بافق داشت که امروز کارخانه فعال و مشغول بکار است.

وی همچنین با اشاره به اینکه برای اولین بار منطقه ویژه اقتصادی برای بافق در نظر گرفته شده است تصریح کرد: با ایجاد مرکز آموزش نظامی در سطح شهرستان میلیاردها تومان سرمایه به شهر می رسد که همه آنها با پیگیری مسئولان و جلسات متعدد اتفاق افتاده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از احداث اولین دانشگاه دولتی ر بافق خبر داد و گفت: دریافت اعتبارات برای بخش کشاورزی،ملی شدن ۷ اثر تاریخی بافق، تجهیز بیمارستان ولیعصر(عج) ، افزایش اعتبارات نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از جمله اقدامات انجام شده است.
.
وی به پیگیری های انجام شده برای احداث فرودگاه در بافق اشاره و خاطر نشان کرد: ۵ سال پیش نمایندگان اصفهان پیگیری جدی برای انتقال سنک کردندو هیئت دولت مصوب نمود فلات مرکزی چاه گز را به ذوب آهن بدهد.

صباغیان افزود: در این سالها سنگ آهن را انتقال داده شده و اکنون به فکر بردن خوراک از معدن چاه گز هستند البته این موضوع با پیگیری لغو شد.

وی با بیان اینکه در سال ۲ میلیون تن سنگ آهن صادر می شود یادآور شد: از این میزان هیئت دولت تصویب کرد به مدت یکسال ۷۴۰ تن به ذوب آهن اصفهان داده شود که در خصوص اعتراض بیش از ۶۷ نامه و مکاتبه برای بحث خوراک ارسال گردیده است.

نماینده مردم بافق،بهاباد،مهریز،ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با هیچ کس رودروایسی ندارم و هیچ کجا از تضییع حق چشم پوشی نکردم.

وی در پایان گفت:وظیفه نماینده این است از حق و حقوق حوزه خود دفاع کند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۹۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 20 مرداد 1398 - 1:32 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا پدر حاجی جواد عسکری رو بیامرزه,,خیلی از این کارایی که آقای صباغیان گفتن رو آقای عسکری در اصل انجام دادن

علی کوهی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 20 مرداد 1398 - 4:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تشکر از آقای صباغیان

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 20 مرداد 1398 - 10:41 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام چه جوری بوده که آقای صباغیان در سه سال گذشته در قبال مشکلات بافق به این جمله بسنده می‌کردند که وظیفه نماینده مجلس فقط نظارت و قانون گذاری هست ولی با توجه به نزدیک شدن انتخابات همه کارهای اجرایی را به خودشان متصل کرده اند و تازه به فکر امور اجرایی افتاده اند انشالله همیشه به دید اجرایی به شهر خود نگاه کنند

    رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 8:20 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    سلام
    دیدگاهتون کامل بود
    هم سوال ،هم جواب و در آخر راهکار ،مرحبا

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 21 مرداد 1398 - 12:32 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود
وجود یک نماینده پر تلاش در کانون قانون گذاری باعث می شود کارهای اجرای با سرعت و دقت بیشتری اجرا شود
به هر حال ت پی گیری مردم و تلاش اقای صباغیان و اقای عسکری و امام جمعه و فرملندار باعث شده کارهایی انجام شود و باید از مسئولین پشتیبانی کرد تا کار پیش برود

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 21 مرداد 1398 - 12:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود
اقای صباغیان می گویند با تصویب قانون و نظارت بر اجرای ان زمینه پیشرفت و ابادی کشور پیشرفت فراهم می شود
تا قانون و نظارت نباشد کار اجرایی انجام نمی شود
اجا داشت اقای عسکری هم در جلسه حاضر می شدند

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 2:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه خبر از عسکری؟؟؟
آقای صباغیان تا زمانی که خط شما مشخص نباشد که طرفدار کدام حزب و دسته هستید این تبلیغات انتخاباتی برایتان فایده ندارد دیگه ،شما از یکطرف در مجلس می گوید من به حسن روحانی رای دادم که اگر این چنین باشد باعث تمام این رنجها و بدبختیای ملت ایران شما ی نماینده هم هستید ، و از طرف دیگه میگید مخالف برجام هستید .در ضمن به هیچ کدام از قولهای انتخاباتیتان عمل نکردید و کارخانه ای هنوز در بافق تاسیس نشده و ذخیره سنگ رو به پایان است، تعمیرات اساس در کارخانجات تاسیس نشد که هیچ اوضاع کارخانه هم در این وضعیت گرونی خراب اندر خرابه آقای صباغیان ؟؟؟؟؟!!!!!!!حالا چه جوری دوباره میخواهید کاندید شوید؟؟

You cannot copy content of this page