بیانیه سازمان بسیج طلاب و روحانیون به مناسبت روز جهانی مساجد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
پنج‌شنبه - 31 مرداد 1398

بسم الله الرحمن الرحیم
« سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ » ﴿الإسراء – ۱﴾
شعله هایی که صهیونیسم پلید در۳۰ مرداد ۱۳۴۸(۲۱ آگوست سال ۱۹۶۹) در مسجدالاقصی بپا کرد و این مسجد مقدس را به آتش کشید، امروز در کشتار کودکان یمن، عراق و سوریه، افغانستان و کشمیر سرکش تر از همیشه هویداست.
این روز از آن جهت به ابتکار جمهوری اسلامی ایران به روز جهانی مسجد نامگذاری شد تا هم عمق کینه ی دشمن خبیث در خاطره ها ماندگار گردد و هم یادآور شود که این مراکز دینی و اعتقادی ما، یعنی مساجداند که مایه خوف و هراس دشمنان و کانون امید و آرامش امت اسلام است.
آنچه از بررسی نقش مسجد در صدر اسلام بدست می آید، جامعیت مسجد در همه زمینه های عبادی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی، نظامی، قضایی و… بوده است. و مسجد چنان اهمیتی داشته که شخص پیامبر صلی الله علیه و آله عهده دار اداره مسجد بوده و در غیاب حضرت، امامت مسجدالنبی بر عهده کسی قرار می گرفت که توسط ایشان معین می شد.
در جامعیت جایگاه مساجد مقام معظم رهبری مدظله العالی مسجد را کانون ذکر و معراج معنوی و عرصه ی علم و جهاد و تدبیر دنیوی، جایگاه عبادت و پایگاه سیاست می دانند.
پایگاه موسی بن جعفر علیهما السلام با اعلام آمادگی بیش از پیش در حفظ و حراست از حریم امت اسلام و انقلاب اسلامی ایران؛ ضمن نکوداشت این روز شریف و تاکید بر جایگاه رفیع مساجد در نزدیک کردن این انقلاب به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی(ارواحنافداه) است، از تمامی امت اسلامی، متولیان و دست اندرکاران مساجد مصرانه می خواهد که برای تقویت کارکردهای مساجد، بیش از پیش کوشیده و در ارتقاء این سرمایه بی بدیل عالم اسلام، مجاهدانه وارد میدان گردند و از تمام ظرفیت‎های مکانی، معنوی و اجتماعی آن برای ترویج تفکر اسلام ناب محمدی بر اساس رهنمودهای امام راحل(قدس سره) و رهبر معظم انقلاب بهره جویند و رازِ پیروزی نهایی جبهه حق و تجلی خورشید دوازدهم را تنها در اتکاء به فرهنگ اسلامی در بستر مساجد تراز اسلامی بدانند.

سازمان بسیج طلاب و روحانیون
پایگاه مقاومت بسیج حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام بافق
مرداد ماه ۱۳۹۸مطابق با ذی الحجه ۱۴۴۰ ه ق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۹
برچسب ها:

You cannot copy content of this page