وقتی که سندسازی، تحریف، فریبکاری و قانون شکنی جای خود را با اعتماد، حسن نیت، منطق و قانون مداری عوض می کند

دسته: مقالات
۶ دیدگاه
یکشنبه - 3 شهریور 1398

photo_2019-08-25_10-53-49

بازنشر/
در این یادداشت از مردم بزرگوار و شریف بهاباد هیچ گلایه و کدورتی نیست زیرا مردم بافق و بهاباد در تعاملات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به بهترین نحو به دور از مسائل سیاسی و جناحی در حال مراوده ، رفت و آمد، گفت و شنود هستند و خواهند بود.

روی سخن با اندسته از روسای جاعل و کارچاقکنهای متخلف و قانون شکن است که که تا به امروز منشاء بسیاری از بحرانهای سیاسی و امنیتی در شهرستانهای محروم و مظلوم بافق بوده اند.

طی یکسال و اند گذشته با وساطت و پیگیری آقای صباغیان نماینده مجلس چندین جلسه برای بررسی بحثهای تقسیمات کشوری بین شهرستان بافق و بهاباد برگزار گردید.
و مسئولان بافق با سعه صدر، حسن نیت در این جلسات شرکت کردند که متاسفانه به جای حاکمیت قانون و منطق جاعلین حرفه ای در بدنه دستگاههای دولتی که از بیت المال ارتزاق می کنند با سوء استفاده از نجابت و اعتماد مسئولان و مردم شریف بافق مجدداً با فریبکاری دست به جعل اسناد، تحریف و گزارشهای خلاف واقع زنند که زخم و ستمی مضاعف بر پیکره مردم شریف شهرستان بافق محسوب می شود.

این درحالی است که طی سالیان گذشته در جابه جایی مزرهای ظالمانه بین بافق و اردکان سندسازی، تزویر و تحریف و تبعیضات ناروا به همین منوال صورت گرفته بودو اینک نیز جاعلین و کارچاق کنهای حرفه ای با وقاحت تمام بطور بی سابقه درست در منطقه اریز بافق و مناطق مورد مناقشه مرزهای جغرافیایی به ظاهر قانونی بافق و اردکان با سوء استفاده از اعتماد نماینده مجلس با حرکت پیش دستانه و فرافکنانه در حال تکرار مدل قبلی تشابه اسمی و تعارضات گوناگون برای جابه جایی مرموزانه و غیرقانونی نقاط جغرافیایی هستند.

IMG_20181029_111047_034

برای نمونه مردم بافق تحریفات گسترده کتاب جغرافیای استان یزد را در سال ۱۳۹۶ به یاد دارند چه مکاتبات گسترده برای رفع این تحریفات از سوی فرماندار، شورا، نماینده مجلس و نهادهای مدنی صورت گرفت علاوه بر اینکه این مطالب خلاف واقع اصلاح نگردید با بی شرمی تمام در چاپ جدید کتاب جغرافیای استان در سال ۱۳۹۷ نقشه های و مطالب دورغین و تحریف شده دیگری به آن نیز اضافه گردید.
جناب اقای صباغیان و مسئولان محترم مردم نجیب شهرستان بافق تا کی بایست شاهد این همه ظلم، ، تبعیضات ناروا از سوی ماموران دولتی متخلف و سوء استفاده کننده از پست سازمانیشان باشند.

IMG_20181029_111045_811

ضرورت دارد یکبار برای همیشه این جاعلین حرفه ای و کارچاقکنها متخلف در دادگاههای تخلفات اداری و جزایی تحت تعقیب کیفری قرار گیرند تا سایه ظلم، بی عدالتی و قانون شکنی که زیبنده نظام مقدس جمهموری اسلامی نسیت از سر مردم شریف بافق برداشته شود.

بهترین موضوعی که شهرستان بافق سخاوتنمدانه به مردم شریف بهاباد هدیه کرد شهرستان شدن این خطه با وجود جمعیت ناچیز بود ولی متاسفانه هنوز تکلیف ۳۵ پارچه آبادی به شرط برگشت بعد از ده سال که برای ارتقاء شهرستان بهاباد استفاده گردید هنوز در حاله ای از ابهام می باشد.

لازم به یاداوریست حضرات استانداری به مسئولان شهرستان بافق که محدوده جغرافیایی آن در سال ۱۳۴۸ تعیین و تثبیت شده است علاوه بر مغایرتهای فراوان قانونی دائما رعایت خط ترسیمی مصوب هیات دولت بین بافق و اردکان و ماده ۱۴ قانون تقسیمات کشوری را گوشزد می کنند و طی چندین سال علیرغم مکاتبات و قولهای متعدد هیچ گونه اقدامی در جهت رفع ابهام این مرزبندی به ظاهر قانونی صورت نمی دهند ولی خطوط ترسیمی مصوب هیات دولت را در مرزهای بافق و بهاباد که شاهد این همه تحریف و جعل در دستگاهای اجرایی هستیم نادیده و لاپوشانی می کنند و جالبتر اینکه در آستانه تعویض استاندار عجولانه و مکررا برای تشکیل جلسه تقسیماتی بین شهرستانهای بافق و بهاباد نامه نگاری می کنند پس در این برهه از مسئولان انتظار می روند با هوشیاری جلوی هرگونه ظلم و بی عدالتی مجدد به این خطه شهید پرور و ولایت مدار را سد کنند تا ظاهر شدن فضای قانونی، منطق، انصاف واعتماد متقابل اگر مسائلی وجود دارد حل و فصل گردد.
امید است به این فرمایش گهربار پیامبر اکرم(ص)جامعه عمل بپوشیم:

مَن عامَلَ النّاسَ فَلَم یَظلِمهُم و َحَدَّثَهُم فَلَم یَکذِبهُم وَ وَعَدَهُم فَلَم یَخلِفهُم فَهُوَ مِمَّن کَمُلَت مُرُوءتُهُ وَ ظَهَرَت عَدالَـتُهُ وَ وَجَبَت اُخُوَّتُهُ وَ حَرُمَت غیبَتُهُ؛

هر کس در معاشرت با مردم به آنان ظلم نکند، دروغ نگوید و خلف وعده ننماید، جوانمردیش کامل، عدالتش آشکار، برادرى با او واجب و غیبتش حرام است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
فتاحی قعله ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 شهریور 1398 - 12:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت جناب اقای رنجبر، خدا لعنت کن مسئولانی که به مردم خیانت می کنند…

برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 شهریور 1398 - 12:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لعنت بر پست و مقام و خائن

محسن کریمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 شهریور 1398 - 1:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب رنجبر سپاس

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 شهریور 1398 - 1:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی دولتیون و نماینده و شوراییان حرفهای متناقضی در گزارشات و جلسات مردمی به خورد مردم میدن این وسط زحمات شما دوست عزیز که بقول صباغیان فرمودن باید به این مرد آفرین گفت به ورطه فراموشی سپرده میشه

علیرضا رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 4 شهریور 1398 - 7:46 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود
و افرین به اقای رنجبر
بنده کمترین تا توان پشتیبان جنایعالی و مردم بافق هستم
مردم باید پیگیر حقوق شهر باشند
دست تنها صدا ندارد

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 2:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فک کنم تا دو سال دیگه پارک آبشار هم بشه برای اردکان

You cannot copy content of this page