پرورش هیچ، آموزش رو هوا

دسته: مقالات
۷ دیدگاه
چهارشنبه - 10 مهر 1398

۴۲۶۰۲۱۵۷۰_۳۵۳۵۷_۱۲۲۲۷۳۴۴۹۴۲۵۰۳۴۸۴۵۱۴-۳۰۰x300-1

قبلا دلمان خوش بود اگر در مدارس موضوعات پرورشی و تربیتی اهمیتی ندارد لااقل برنامه ریزی آموزشی خوب است و مدارس از حداقلهایی مانند معلم و کلاس و کتاب و … برخوردارند که به لطف بی برنامگی وزارت آموزش و پرورش در دهه اخیر- و حتی قبل از آن – و آموزش و پرورش استان و شهرستان در سالهای اخیر، این موضوع هم دچار چالش اساسی شده، به گونه ای که با آغاز مهر دانش آموزان با کلاسهایی مواجه می شوند بی حضور و مِهر معلم.
قسمت نازیبای ماجرا اینجاست که این کلاسهای بی معلم کم کم با پدیده غم انگیز این روزها یعنی سرباز معلم اداره می شود آن هم در مقطع ابتدایی و بدتر از همه برای کلاس اول که زیربنا و  پایه تحصیل است.
موضوع مدارس حمایتی و نحوه جذب آموزگار هم از مسائل پر حرف و حدیث این روزهاست و قسمت قشنگ این قصه آنجاست که آموزش و پرورش بافق روز ۳۱ شهریور یادش آمده کمبود معلم دارد و برای این کار سراغ معلمانی رفته که در مدارس غیرانتفاعی تجربه ای کسب کرده اند و با فراخوان آنها دست مدیران این مدارس را در حنا گذاشته یا افرادی را دعوت بکار نموده که پس از اخذ مدرک سالها به شغل شریف خانه داری مشغول بوده اند!!
قصه پر غصه تحصیل آینده سازان مملکت زمانی زجرآور می شود که مدیران محترم آموزش و پرورش با توجیه مسائل موجود و  فرافکنی به انحاء مختلف درصدد دفاع از عملکرد نداشته ای بر می آیند که تشت رسوایی اش هنگام اعلام نتایج کنکور از بام افتاده.
تفاوت های عجیب شهریه مدارس غیر انتفاعی، اخذ شهریه اجباری در مدارس دولتی،مشکلات سرویس مدارس، میزان حقوق و نوع بیمه ای که برای معلمان حمایتی و … پرداخت می شود، تفاوت نگاه به مدارس نورچشمی و عادی، وضع قوانین من درآوردی ثبت نام و اعراض از همین قوانین نیم بند در مدارس خاص (پارتی بازی) و نیاز مبرم برخی مدارس به تعمیر و تجهیز هم از موضوعات بغرنج این روزهای آموزش و پرورش ماست.

بی شک اگر این روزها پای درد و دل فرهنگیان،دانش آموزان و اولیاء بنشینید فقط یک جمله درباره وضعیت موجود می گویید: پرورش هیچ، آموزش روی هوا

محمد علی قاسمزاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 10 مهر 1398 - 12:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه جوری هست که نماینده مجلس که هر روز ازهمه وزرا طرح سوال می‌کندوکارت زرد میدهد در این مورد با این که خود از نیروهای آموزش و پرورش است هیچ گونه دوراندیشی انجام نداده است محیطی که سالیان سال در آن مشغول به کاربوده

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 10 مهر 1398 - 12:32 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا حرف دل ما رو زدید .دستتون درد نکنه آقای قاسمزاده ولی چ فایده منم روز اول رفتم آموزش پرورش ولی جناب آقای مدیر گفتند مشکلی پیش نیامده و تا چند روز آینده برای فرزندتان معلم پیدا میشود.😏😏😏😏😏

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 10 مهر 1398 - 2:58 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود
فردا جوابیه این مطلب در این قالب میاد که
رییس میگن ما از اردیبهشت پیگیر بودیم و باید مجوز می گرفتیم و ….
نماینده هم طی یه مصاحبه میگن این موضوعات خیلی کلی هست و از حیطه وظایف من خارج هست.
حراست و نیروی انسانی آموزش و پرورش هم میگن انتخاب نیروها طبق اصول و قانون بوده و هیچ خلافی صورت نگرفته.
و فرماندار هم با لبخند همراه قاطعیت میگن حتما در سال آینده از رخ دادن این اتفاقات جلوگیری خواهد شد.
فقط خواهشا ازشون بخواین و بپرسید میتونن در مورد امتیازات شفاف سازی کنن و امتیاز ها را در سایت قرار بدن.
ازشون بپرسید وقتی یکی با امتیاز بالا را به خاطر شرط سنی رد میکنن چطوری یکی دیگه را با همون سن و امتیاز پایین جذب میکنن.
و اینکه قدیم ترها یه سری گزینش بود برا انتخاب معلم ،جدیدا این گزینش ها به کدوم سمت پیش رفته؟؟ به سمت وسایل آرایشی استفاده شده ؟؟ به سمت سر و صدا و جنجال؟؟ به سمت پارتی و …؟؟

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 11 مهر 1398 - 8:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام باز خدا را شکر که نماینده مجلس داریم که هر خطا و مشکلی پیش میاد به گردن او بیاندازیم انگار تمام کارها را فقط نماینده باید انجام بده دریغ از اندکی انصاف و وجدان ….

    علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 15 مهر 1398 - 8:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    نماینده مجلسمون دانشگاه علمی کاربردی رو که بست حالا هم نوبت دانشگاه آزاده ایشون واسه بافق کاری انجام ندن سنگین تره

اصلاح طلب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 11 مهر 1398 - 9:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یه شهر آدم قربانی سلیقه سازی استخدام جهت بکارگیری دختر خانم … در آموزش و پرورش شدند تا پس از فارغ التحصیل
در عرض دو ماه ایشون استخدام بشوند و همه مردم ناراضی و گرنه که درست اطلاع رسانی می کردند و برنامه ریزی می شد آقای مدیرم که کار واگذار کردند و اینجوری مدیریت فرمودند.
بزرگان اصلاحات الان برین مهندسی انتخابات کنین که چراعلی رغم استقبال فکری مردم بازم اینقدر رای کمه. نارضایتی کلی مردم بافق و گزینه اصلاحات که باید می تونستن داستانو مدیریت کنند.

رنجبر بافقی علیرض این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 12 مهر 1398 - 5:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود
تو کشور ما قانون اساسی خط قرمز هست
قانون اساسی اشکارا بیان کرده اموزش و پروش رایگان حق مردم هست و دولت وظیفه دارد زمینه درس خواندن رایگان همه دانش اموزان را فراهم کند ولی قانون اساسی مورد غفلت واقع شده رسانه ها وظیف دارند به دولت هشدار بدهند مدرسه و معلم رایگان حق همه هست

You cannot copy content of this page