استفاده از دستگاه سیار پرداخت پول پمپ بنزینی را به آتش کشید

دسته: عمومی
یک دیدگاه
چهارشنبه - 8 آبان 1398

پمپ بنزینی در بافق دچار حریق شد، در این حادثه که خوشبختانه به کسی آسیب نرسید، بخشی از جایگاه دچار آتش سوزی شد.
این آتش سوزی در یکی از جایگاه های سوخت شهر بافق در حوالی ساعت ۱۲:۴۵ ظهر رخ داده است. خوشبختانه با همت تنها پرسنل حاضر در جایگاه و عمل کردن سیستم حریق جایگاه، این جایگاه از بروز یک انفجار مهیب دور ماند.
یکی از شهروندان اذعان داشت این حادثه بلافاصله بعد از خروج وی از پمپ بنزین رخ داده است وی گفت: یکی از پرسنل جایگاه برای دریافت پول بنزین از دستگاه pos بی سیم که دارای سیمکارت است در روی سکو و کنار نازلها استفاده می کرد. وی که خواست نامش فاش نشود، گفت: بنده مخاطره این عمل و اولویت بندی‌ها برای نحوه پرداخت را به متصدی متذکر شدم ولی وی توجهی نکرد. شهروند بافقی ادامه داد: چرا با وجود دستگاه های مجهز نصب شده در جایگاه، اصرار دارند با دستگاه pos که با سیم کارت کار میکند، پول را دریافت نمایند؟ در حالی که استفاده از دستگاه pos روی سکو از موارد منع شده توسط شرکت نفت است و جایگاه دار در صورت نیاز باید از دستگاه pos در محل دفتر جایگاه استفاده نماید تا شهروندان و جایگاه در معرض مخاطره قرار نگیرند.
لازم به تاکید است بند۵-۵-۲ راهنمای ایمنی نصب و بهره برداری سیستم پرداخت الکترونیک بهای سوخت در مجاری عرضه، چنین آمده است:
دستگاه سیار پرداخت پول نبایستی در حریم ایمنی اطراف دیسپنسر و نازل سوخت دهی به کار گرفته شود.
امید است با بازرسی‌های دقیقی که از بازرسان شرکت نفت سراغ داریم، شرایطی بر جایگاه ها حاکم شود تا شهروندان بافقی با بی‌احتیاطی یک فرد در معرض مخاطراتی این چنینی قرار نگیرند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 9 آبان 1398 - 8:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جایگاه CNG هم از همین دستگاه POS بی سیم استفاده میکنه.

You cannot copy content of this page