چرا رای بدهیم ؟!

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
چهارشنبه - 4 دی 1398

بسم الله الرحمن الرحیم
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَکُونُواْ مَعَ الصَّادِقِینَ
اى کسانى که ایمان آورده‏اید از خدا پروا کنید و با راستان باشید. ﴿۱۱۹توبه﴾
چرا رای بدهیم ؟!
خداوند فقط خالق عالم است ومالک ورب و گرداننده امور است همچنین مولا و ولی  می شود چون از نیازها و آینده ما اطلاع دارد وهم توانایی برآورده کردن آن را دارد پس برای رسیدن به سعادت باید به ولی ورب , بله گفت.
در اینجاست که مشخص می شود دین از سیاست جدا نیست چرا که سیاست یعنی حکومت وبرای حکومت باید برنامه داشت واین خدا و ولی است که با آگاهی از نیاز ما بهترین برنامه برای حکومت را دارد .
دین برنامه ای جامع برای زندگی انسان در تمام ابعاد برای رسیدن به نقطه اوج وکمال است .
یکی از ابعاد زندگی انسان بخش اجتماعی، حکومت است که دین برای آن برنامه دارد.
در زمان غیبت که به امام معصوم دسترسی نداریم باید کسی را پیدا کرد که عادل، فقیه، شجاع، مدیر، مدبر و آگاه به مسائل روز وکسی که گناه کبیره انجام ندهد .
حال دو حکومت ۱- حکومت حق( اسلامی)یا نظام عدل که بر اساس نظام امامت و ولایت شکل گرفته باشد و در رأس آن یا معصوم علیه السلام قرار گرفته باشد یا کسی که از طرف معصوم علیه السلام منصوب شده باشد و در مقابل ۲- حکومت طاغوت ، نظامی که بر اساس نظام امامت و ولایت تشکیل نشده باشد ، چنین نظامی ، نظام جور و یا به اصطلاح قرآنی «طاغوتی» و حاکم آن حاکم جور و یا طاغوت محسوب خواهد شد گرچه ظلمی هم انجام ندهد زیرا جایگاه حاکمیت را غصب کرده است و در غیر جایگاه خود قرار گرفته است و حکومت او دارای مشروعیت الهی نیست گرچه دارای مقبولیت مردمی باشد.
حکومت حق، همان نظام عدل باید قوی باشد باید تمام تلاش را کرد در تفسیر آیه شریفه ۱۲۰ سوره مبارکه توبه : راهپیمایی ها و حرکات دسته جمعی مسلمانان که موجب خشم وهراس کفارمی گردد در نزد خدا پاداش دارد.
خداوند در این آیه همه حرکات از جمله انتخابات از حضور حداکثری گرفته تا انتخاب اشخاص صالح که می تواندباعث پشتوانه ورشد نظام شود را مورد تاییدو مستوجب پاداش می داند.
در نتیجه حضور در انتخابات وظیفه دینی محسوب می شود حال این شرکت که پشتوانه و مسبب قدرت حکومت و نظام اسلامی است آیا مشت محکم در دهان همه دشمنان نیست! (دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است. طمع ورزان، غارتگران، سودجویان، زراندوزان، زورگویان، وابستگان، مایلین به فساد و کسانی که از حاکمیت فرهنگ دینی زیان شخصی می بینند، دشمنند. البته در رأس اینها دشمنان خارجی هستند که بیش از همه ضرر دیده اند. امریکا بیش از همه از تشکیل حکومت اسلامی خسارت دید و هنوز هم می بیند – آنها جلوتر از همه اند – صهیونیستها همین طور، کمپانیهای بزرگ جهانی همین طور، بی بندوبارهای گوناگون در بخشهای مختلف همین طور، کیسه دوخته های برای ثروت ملی همین طور. همه ی اینها دشمنند.مقام معظم رهبری مد ظله العالی)
با وجود چنین حکومتی دینی بنیانگذار آن حضرت امام خمینی قدس سره معتقد بودند هیچکس (هیچ مقامی) حق ندارد و نمی تواند نظرات خود را بر مردم تحمیل کند و می فرمودند: مردم به هر چیزی رأی دادند ما باید از آن تبعیت کنیم و تابع نظرمردم باشیم.
پس سعی کنیم اصلح تر و درستکارترین را انتخاب کنیم چرا که ملاک رای مردم است و نمی توان گفت بد عمل کرده ما اشتباه کردیم .
خداوند متعال درسوره مبارکه شورا آیه شریفه ۳۸ می فرماید« الذین استجابو لربهم و اقاموا الصلوۀ و امرهم شوری بینهم» در این آیه خداوند مردم را با نظر خودشان بر سرنوشت خود حاکم کرده است.
آیا با این تفاسیر می توانیم بگوییم چرا رای بدهیم!!!!
محمد مهدی فتوحی بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 7 دی 1398 - 8:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
امیدواریم خود نویسنده بخدا و کتاب و رسولش ایمان داشته و پابند ان باشد

m این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 7 دی 1398 - 3:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت
فقط آقی رضی

بافقی 1 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 8 دی 1398 - 12:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
جناب بافقی هر کسی در قبر خودش می خوابد و جوابگوی اعمالش است و خداوند یکتاست که اعمال را قبول می کند پس به جای امیدواری برای کسی و غصه خوردن اگر مشکلی است بهتر است برای عاقبت بخیری ایشان برایشان بفرستید حتما که مدیر سایت ادرس ایمیل و یا شماره ایشان را دارند

حمزه حمزه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 5 بهمن 1398 - 7:32 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سخنان نگارنده زیباست اما خوا دیشان به آن معتقد نیستند.
به این جمله در متن دقت کنید:
با وجود چنین حکومتی دینی بنیانگذار آن حضرت امام خمینی قدس سره معتقد بودند هیچکس (هیچ مقامی) حق ندارد و نمی تواند نظرات خود را بر مردم تحمیل کند…

حمزه حمزه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 5 بهمن 1398 - 8:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب فتوحی
اگر اطمینان داشته باشیم تمامی نامزدهای یک حوزه اگر به مجلس راه یابند موجب مفسده می شود آیا شرکت در انتخابات ضرورت دارد؟

You cannot copy content of this page