پیرمرد تنها و خجالتی

دسته: تلخند و لبخند
4 دیدگاه
یکشنبه - 12 فوریه 2012

امروز میخواهم پیرمردی را به شما معرفی کنم که سالهاست در شهر ماست ولی مدتی است که غریب و تنها و خجالتی خودش را از دیدها مخفی کرده است یا شاید مخفی اش کرده اند. نمی دانم دلیلش چیست که این پیرمرد دیگر مثل سالیان گذشته دیده نمی شود و در انبوهی از درختان سر به فلک کشیده گم شده است.
تا آنجایی که ذهن من یاری می کند،مجسمه ها همیشه در جاهایی نصب می شده اند که به راحتی قابل دید بوده و بسیار بالا تر از فضای اطراف خود قرار داشته اند.اما جریان مجسمه میدان معلم کاملا متفاوت است.این مجسمه حتی از فاصله چند متری میدان هم قابل مشاهده نیست.(برای چه نصب شده است نمی دانم)این پیرمرد،تک و تنها در میان تعداد بسیاری درخت محصور شده و برای دیدنش حتما باید به وسط میدان رفته تا بتوان از نزدیک او را ملاقات کرد.خواهش می کنم پس از غروب آفتاب به دیدنش نروید،چون آن میدان اصلا روشنایی مناسبی ندارد و پیرمرد بعد از تاریکی هوا می خوابد.پس لطفا
آرامشش را بهم نزنید.
شاید هم مسئولین مراعات حال این پیرمرد را کردند و فکر کردند با این کهولت سن دیگر حوصله ندارد در ارتفاع و در معرض دید همگان باشد.اگر اینگونه است باید از دلسوزی و مهربانیهای ایشان تقدیر و تشکر کرد.
پیرمرد چشم انتظار نگاههای گرم شماست.(میدان معلم مجسمه فراموش شده)

محمود ملا حیدری


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
دبیر باز نشسته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 12 فوریه 2012 - 10:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوست عزیز – مسلما بین تمام آیتمهایی که برشمردید سنخیتی وجود دارد – پیر مرد تنها دبیر بازنشسته ای است که در وسط میدان معلم قد برافراشته و با توجه به افزایش 5 در صدی حقوقش در مقابل تورم 25 درصدی قناعت پیشه کرده و با دانه ای خرما ریاضت اقتصادی می کشد – خود را از دید عموم پنهان ساخته چون شخصیتش اجازه نمیدهد که با قبای ژنده ای که بر تن دارد در مقابل نو کیسگان زانو بزند بلکه با غرور تمام بر بلندا قرار گرفته وغنچه هایی را که در پایش به بار نشسته اند را نظاره می کند .

منصور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 12 فوریه 2012 - 11:51 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عالی بودکاش می گفتی این پیرمرد پدری است که زود پیر شده از این همه کم لطفی و گرانی واز همه مهمتر خجالت زن و فرزندانش که چشم و امیدش هستند

عباس ابراهیمی خوسفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 6 مارس 2012 - 8:04 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام کاش آقای شهردار می گفت میدان معلم چه به مجسمه خرماچین اصولا این عدم سنخیت نام میدان و مجسمه نصب شده آیا پیامی مبنی بر این نداره که معلم بعد از بازنشتگی باید برود دنبال خرماچینی ؟

peivand این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 14 فوریه 2013 - 9:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه شهردار :فقط میدان امامزاده عبدالله و میدان ولی عصر متناسب با نامشان ساخته شده اند. نمای میدانهای فاطمیه،امام حسین ،شهدا،غدیر،دانشجو ،ولایت ،بهارستان و….. و بلوارهاهیچکدام زیبنده اسمشان نیست. خواهشاًشهردار و شورای شهر در بازدیدهای داخلی و خارجی قدری هم به نحوه نامگذاری و تناسب نام و نمای میادین توجه نمایند!!!!! مرد خرماچین در ابتدای بلوار کشاورز،تصاویر شهدا در میدان شهدا نمادی از 14 معصوم و حدیث ثقلین در میدان 14 معصوم(نه شیر سنگی) حدیث یا مجسمه ولایت در میدان ولایت و ده ها مورد دیگر میتواند جلوه زیبایی به شهر دهد .