فرماندار بافق:پرونده خطوط مرزی شهرستان بافق در دفتر تقسیمات وزارت کشور باز است

دسته: اخبار ویژه
بدون دیدگاه
سه‌شنبه - 15 بهمن 1398
پرونده خطوط مرزی شهرستان بافق در دفتر تقسیمات وزارت کشور باز است

فرماندار بافق از مفتوح بودن پرونده خطوط مرزی این شهرستان در دفتر تقسیمات وزارت کشور خبر داد.

فرماندار بافق از مفتوح بودن پرونده خطوط مرزی این شهرستان در دفتر تقسیمات وزارت کشور خبر داد.

محمد زاده رحمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق که بمناسبت ایام ا… دهه فجر برگزار شد در پاسخ به اینکه تکلیف مرزهای جغرافیایی به کجا رسید اظهار داشت:اطلاع رسانی توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهرستان انجام شده است.

وی افزود: کماکان پرونده خطوط مرزی در دفتر تقسیمات وزارت کشور باز است به غیر از انتزاع ۳۵ نقطه از بهاباد و الحاق به بافق که قطعی شده هیچ موضوع جدیدی اتفاق نیفتاده و ابهامات و اعتراضات در حال رسیدگی است.

زاده رحمانی در پاسخ به اینکه چرا ادارات شهرستان از فضای سبز خوبی برخوردار نیستند عنوان کرد: این موضوع توسط معاون عمرانی فرمانداری پیگیری می شود.

وی پیرامون توقف فعالیت پارک علم و فناوری در بافق بیان کرد: این پارک ویژه مرکز استان است و در شهرستان ها به نام مرکز رشد می باشد.

او افزود: مرکز رشد چند سالی در بافق فعالیت داشت که رئیس وقت دانشگاه آزاد اسلامی اعلام آمادگی برای ادامه فعالیت این مرکز داد و جلسه ای با رئیس پارک علم و فناوری منطقه یزد برگزار و از انتقال تجهیزات به دانشگاه آزاد یزد جلوگیری بعمل آمد و یکی از همکاران دانشگاه آزاد متولی بود تا کارها را پی ببرد.

زاده رحمانی در پاسخ به این سوال که شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق دولتی است یا خصوصی تصریح کرد:شرکتی عمومی غیردولتی است با شکایت یکی از کارکنان یکی از شرکت های اغماری صندوق بازنشستگی فولاد یکی از قضات دیوان عدالت این حکم را داده است.

او افزود: معاون پارلمانی وزارت صمت پیگیر اصلاحیه آن هستند.

فرماندار بافق در رابطه با صدور رای ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ اهن مرکزی ایران_ بافق عنوان کرد: اخرین اقدام با حضور مسوولین شهرستان در جلسه هیات داوری که در تهران تشکیل جلسه داده شد کارشناسان حقوقی صندوق بازنشستگی فولاد از این مبحث دفاع کردند و رأی به نفع صندوق بازنشستگی صادر و تا حصول نتیجه پیگیر هستیم اما به نظر حقوق دانان امکان هبه یا بخشش وجود ندارد.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان بافق در خصوص سفر حجت الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور به بافق خاطر نشان کرد:قبل از تشکیل جلسه شورای اداری،جلسه ای در دفتر فرمانداری با حضور امام جمعه برگزار و در سه صفحه مکتوب فرصت ها و ظرفیت های بافق و چالش ها و مشکلات عنوان شد.

او ادامه داد: در مبحث چالش ها و مشکلات به اختلافات مرزی و کمبود خوراک معادن و آنومالی ها بصورت مبسوط پرداخته و به سمع و نظر وی رساندیم و موارد یادداشت شد.

فرماندار بافق پیرامون تعریض محور بافق – کوشک گفت:هزینه های روکش آسفالت از اعتبارات سال ۹۹ مد نظر قرار گرفته و قسمتی از مسیر تا سه راهی سه چاهون در دستور کار شرکت سنگ آهن برای احداث باند دوم جاده بافق- بهاباد است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۰
برچسب ها:

You cannot copy content of this page