احداث نیروگاه خورشیدی در روستای کوشک بافق

دسته: اخبار ویژه
۲ دیدگاه
چهارشنبه - 16 بهمن 1398
احداث نیروگاه خورشیدی در روستای کوشک بافق

فرماندار شهرستان بافق در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق در بحث تجهیز کارگاه نیروگاه خورشیدی در پست مبارکه عنوان کرد: کارشناسان مجتمع غدیر طی بازدید از شهرستان بافق و روستای کوشک زمانی که فقدان ریزگردها و پایین بودن دمای کوشک را رصد کردند تصمیم گرفتند تا مجتمع نیروگاه غدیر را روستای کوشک احداث کنند.

فرماندار شهرستان بافق در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق در بحث تجهیز کارگاه نیروگاه خورشیدی در پست مبارکه عنوان کرد: کارشناسان مجتمع غدیر طی بازدید از شهرستان بافق و روستای کوشک زمانی که فقدان ریزگردها و پایین بودن دمای کوشک را رصد کردند تصمیم گرفتند تا مجتمع نیروگاه غدیر را روستای کوشک احداث کنند.

محمد زاده رحمانی در پاسخ به اینکه چرا رئیس بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان توسط یکنفر اداره می شود اظهار داشت: مسوولیت بهداشت برای مرکز جامع سلامت شهر و روستایی و درمان همان بیمارستان است.

وی افزود:بیمارستان به نوعی زیر مجموعه مدیر شبکه بهداشت و درمان بوده و پیگیری خواهیم کرد تا بعد از انتخابات رئیس جدید بیمارستان ولیعصر(عج) منصوب شود.

زاده رحمانی در پاسخ به اینکه برای این منصب فرد بومی در نظر می گیرید یا غیر بومی بیان کرد: به تخصص فرد در این رابطه باید توجه بیشتری شود تا بومی بودن وی . متخصصین بومی مسئولیت ریاست بیمارستان را نپذیرفتند.

او در ادامه در پاسخ به وضعیت اسفبار پایانه مسافربری یزد – بافق واقع در میدان امام علی (ع) تصریح کرد: در ابتدا اعلام کنم پایانه مسافربری بافق ساماندهی شد.

وی در خصوص پایانه مسافربری یزد نیز چنین عنوان کرد: شهرداری یزد پیگیر بود تا پایانه مسافربری شهرهای نزدیک را به پایانه اصلی خارج از شهر انتقال دهد که فرمانداری بافق برای رفاه حال مردم با این موضوع مخالفت کرده و خواهان ایجاد آن در میدان امام علی (ع) شده است.

وی همچنین افزود:پیرامون ورود اتوبوس های واحد حمل و نقل باید قبول کرد که این امر تنها با ورود اتوبوس های مسافربری به صرفه نخواهد بود اما برای ساماندهی آن از طریق شهرداری یزد پیگیری بعمل می آید.

زاده رحمانی در پاسخ به زمان اتمام اجرای طرح فاضلاب شهری خاطر نشان کرد: عملیات حفاری در معابر اصلی و کوچه ها فاضلاب شهری به دو قسمت الف و ب تقسیم شده که پیمانکار گذشته با مشکلات فنی و حقوقی مواجه روبرو شد و پرونده آن در بازرسی استان مفتوح است.

او ادامه داد: یکماهی است که پیمانکار جدید تعیین و بر شتاب کار افزوده شده و تاکید می کنیم در معابر اصلی شهر و کوچه ها حداکثر تا اواسط فروردین عملیات حفاری به اتمام برسد.

فرماندار شهرستان بافق در پاسخ به سیستم سرمایشی و گرمایشی سالن های ورزشی گفت:بخاطر مشکلات اعتباری هنوز نتوانسته ایم سالن ایده آلی ایجاد کنیم.

زاده رحمانی افزود: همیشه یک گام جلوتر بوده ایم و امسال بحث کف پوش سالن ها،سرمایش و گرمایش دو سالن ،آماده سازی میدان چمن،اخذ کد ملی برای مجموعه ورزشی آیت الله هاشمی رفسنجانی از اقدامات انجام شده است.

مقام مسوول بیان کرد: با پیگیری های رئیس اداره ورزش و جوانان هر ماه بهتر از ماه قبل می شود و به سمت افزایش سرانه فضای ورزشی پیش می رویم.

زاده رحمانی افزود: بافق و اردکان یکی از قطب های ورزشی در استان معرفی شده و بخشی از این به استعداد نوجوانان و جوانان بر می گردد و بخشی دیگر به حمایت مسوولین و باشگاه های ورزشی و اینکه برای تخصیص زمین و اخذ مجوز با همکاری اداره ورزش جوانان کمک های قابل توجهی شده است.

وی با بیان اینوع کاستی ها را رد نمی کنیم خاطر نشان کرد: طی تفاهم با اداره کل ورزش و جوانان استان زیر سازی در شهر و شهرستان انجام و روستای باقرآباد،شیطور،مبارکه و گزستان از زمین چمن برخوردار هستند ۱۱ خانه ورزشی نیز در روستاها افتتاح و زمین چمن مدرسه شیخ محمد تقی بافقی نیز با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری در حال پهن شدن است.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان در رابطه با احداث ساختمان اداره تعاون روستایی گفت: تفاهم نامه ای با مدیر تعاون روستایی استان امضا که حدود ۱۰۰ میلیون تومان برآورد هزینه شد که ۵۰ میلیون تومان از سوی فرمانداری اختصاص یافت و ۳۰ میلیون از ۵۰ میلیون توسط اداره تعاون روستایی استان تخصیص و پیشرفت آن بیش از ۷۰ درصد است.

فرماندار بافق در پاسخ به اینکه زمین چمن ورزشگاه تختی چه زمانی به بهره برداری می رسد عنوان کرد:آخرین لایه زیر سازی آن انجام شده و چمن آماده نصب است.

او در خصوص آغاز بکار دانشکده فنی حرفه ای از ۷ مهر ۹۸ گفت :از همان تاریخ سیستم حقوق و دستمز آنان وصل دانشگاه فنی و حرفه ای استان شده و دو رشته تکنیسین گازرسانی و برق صنعتی تایید و وارد بافق می شود.

زاده رحمانی همچنین از افتتاح ساختمان اداری هلال احمر در دهه فجر خبر داد و تصریح کرد:سالن چند منظوره این جمعیت پیشرفت فیزیکی بالایی دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 17 بهمن 1398 - 10:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت فرماندار محترم
چند سالی است در بازده زمانی متفاوت صحبت از توسعه مجتمع کارخانجات لکوموتیو ، ساخت فرودگاه بافق ، ساخت نیروگاه خورشیدی ، ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ، احداث مرکز آموزشی نیروی انتظامی ، انتقال مقبره وحشی بافقی …. می شود با عنایت به پیشرفت های خوبی که صورت گرفته در این حوزه های ذکر شده در عرصه میدانی عملیات اجرایی محسوسی دیده نمی شود . انشاءالله در این حوزه ها نیز شاهد پیشرفت خوبی باشیم .

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 17 بهمن 1398 - 6:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همشهری عزیز همه میدونن ولی کسی جرات نمیکنه بازگو کنه.خخخخخخخخخخخ

You cannot copy content of this page